Що таке ASO і чому воно необхідне кожній сторінці додатку

3532
6 хв.

ASO (App Store Optimization) — це те, завдяки чому ви зможете залишатися на плаву й боротися навіть із найбільшими акулами ринку. Звісно, якщо ваш продукт добре опрацьований і викликатиме в користувачів позитивні емоції.

Якщо конкретніше, це оптимізація сторінки програми в сторі, завдяки чому будуть збільшуватися перегляди сторінки та установки програми. Чим краще опрацьовано сторінку, тим більше шансів вийти в лідери серед конкурентів. Або залишатися на плаву та забирати певну кількість користувачів.

У чому конкретно полягає робота ASO

Ми не будемо розглядати побічні напрями типу ASA або мотивованого трафіку. Це просунуті інструменти, які допоможуть краще визначити релевантні ключі та підійматися в позиціях із них. Вони вимагають додатковий бюджет і більш поглиблені знання, інакше можна безрезультатно витратити гроші або, що ще гірше, дістати бан.

Розберемо, що ми можемо зробити без побічних інструментів, маючи лише доступ до консолі та пошуку в стор. Для проєктів-початківців це важливо, тому що не у всіх є стартовий капітал на просування.

На сторінці дуже багато полів та пунктів, деякі з них можна змінювати та оновлювати на постійній основі. Кожна змінна певним чином впливає на те, як вас бачить магазин додатків та потенційні користувачі.

Отже, ми можемо поділити ASO на 2 частини: внутрішню та зовнішню.

Внутрішня частина ASO

Внутрішня частина — це робота з індексацією ключів та програми. Іншими словами, ми підбираємо ключові слова, фрази, описи для того, щоб Google та Apple підіймали нас за ключами та відносили до правильної категорії. В основному це робота з текстовою частиною сторінки.

Розглянемо на прикладі. У вас є додаток, у якому можна купити книгу онлайн і завантажувати собі її на телефон, щоби читати офлайн. У нас уже є кілька ключів, які мають трафік і можуть принести певну кількість користувачів. І замість того, щоби просто поставити назву програми (нехай це буде «ReadOn»), краще зробити таке: «ReadOn — покупка книг онлайн». У такий спосіб уже індексуватимуться ключі: книга, покупка книг, покупка онлайн, покупка книг онлайн.

Підзаголовок можна використовувати для розширення індексованих ключів і зробити його, наприклад, таким: «Завантажуй і читай книги офлайн». У такий спосіб, у нас з’являється ще більше ключів для індексації та вони підійматимуться вище за позиціями.

У Google Play та App Store є кілька полів, куди можна внести ключі для індексації. Скрізь вони різні, тому для кожного стора потрібно готуватись окремо. Також буде різна частотність, тому вибирати та складати семантичне ядро ​​потрібно для кожного стора окремо.

Зовнішня частина ASO

Зовнішня частина — це прямий зв’язок із потенційним користувачем. Ви маєте переконати користувача, що ваша програма — це саме те, що він шукав. Переконувати потрібно коректною інформацією та гарними візуальними елементами.

Як зробити назву та підзаголовок ми вже розібрали, головне враховувати те, що вони ще й мають бути читабельними та зрозумілими. Просто набір ключів може спричинити відторгнення або нерозуміння, що це взагалі за програма.

З візуальною частиною цікавіше. Якщо ви творча особистість з аналітичним мисленням, то робота зі скріншотами та іконками вам сподобається та може затягнути.

Головне завдання візуалу, окрім правильно підібраного контенту, який не вводить користувачів в оману, це підвищення конверсії з показів в установку.

Тестування — найкраще рішення з вашого боку. Постійний пошук кращого варіанта, який принесе більше установок та підвищить конверсію.

Приклад: у вас є гарна добре опрацьована іконка, яка приємна на око, і частково передає суть програми. Але це не означає, що вона приваблює максимальний обсяг користувачів. І простий експеримент, де ви просто поміняли заднє тло, збільшує конверсію на 10 %. Й ось у нас з’явилася нова іконка, яка приносить не 100 установок, а 110.

Тестувати потрібно постійно. Генерувати нові ідеї, робити висновки з минулих дослідів та просто пробувати щось нове. Не можна знати, напевно, що зайде, а що пролетить. І не варто забувати про сезонність. Наприклад, новорічне оформлення може стати гарною ідеєю.

Що трапиться, якщо ви не будете працювати над сторінкою

ASO — це один із напрямів маркетингу, який спеціалізується безпосередньо на мобільному ринку. З кожним роком воно стає все більш затребуваним. Конкуренція настільки зросла, що навіть якщо у вас крутий проєкт у напряму, його можуть не помітити. Усі будуть робити вибір із того, що пропонує стор у видачі або в рекомендованих.

Не використовуючи ASO, існує ризик залишитися без установок. Або вас не будуть знаходити, або ваш додаток не зацікавить тих, хто його побачив.

Висновок

Якщо ви всерйоз взялися за якусь програму й хочете досягти успіху в цій ніші, то вивчайте та використовуйте ASO. Вивчайте алгоритм Google, переваги та інтереси потенційних користувачів, змініть свої слабкі сторони на сильні. Заглиблюючись усе більше в це питання, ви дізнаватиметеся про нові фішечки, способи просування та джерела трафіку.

18 грудня 2021
4.4 / 5 (7 голосів)