Які фактори впливають на успіх застосунку в App Store?

148
8 хв.

Мобільний застосунок — обов’язковий атрибут у 2023 році для маркетплейсів, магазинів та багатьох компаній. Розробка мобільного застосунку — популярний напрямок it послуг, тому знайти компанію для його створення не так складно, як раніше. Складнощі виникають на етапі його розкручування та популяризації серед клієнтів та користувачів. Якщо застосунок новий, то його потрібно зробити відомим.

Щоб зробити застосунок популярним, його потрібно підняти в рейтингах магазинів застосунків. І сьогодні ми поговоримо про те, які чинники впливають на позицію застосунку в App Store.

App Store має ряд критеріїв для кожного цифрового продукту, який потрапляє до списків магазину:

У прямого конкурента Apple ці параметри відрізнятимуться. Маркетингова стратегія має враховувати кожен момент: від метаданих до індексації. І на них ми зупинимося докладніше.

Ключові метрики успіху застосунку

Завантаження. Один із ключових показників. Якщо подивитися тематичні колонки та блоги, то перше, що виділяють видання – число завантажень. Наприклад: «Застосунок N очолив топ цього тижня з числом 1345555 завантажень за грудень».

Чим більше у вашого продукту завантажень, тим краще для загальної картини та ранжування у списках магазину.

Рейтинги. Важливий пункт, що йде поряд із «відгуками». Обидва параметри впливають на положення застосунку, що важливе для старту маркетингової компанії. Наочний приклад:

Ви випускаєте свій застосунок. Він потрапляє до топ 300 списку додатків. Він гарний та функціональний, але ніхто не хочеться братися за рекламу через його позицію у списках. Перед тим, як замовити мотивований трафік на нього, необхідно підняти застосунок хоча б до ТОП-100. Як це зробити? Оцінки користувачів та відгуки. Після того як застосунок потрапляє в першу сотню, можна запускати рекламу.

Відгуки користувачів. Відгуки важливі завжди: від сторінки в Instagram до магазину застосунків. Попри те, що вони можуть бути не завжди об'єктивними, вони впливають на положення застосунку у загальних списках та категоріях. У випадку з App Store відгуки не індексуються, але їхня кількість грає роль. Також вони допомагають підвищити лояльність аудиторії, розв'язати її питання та тримати зв'язок із клієнтами.

App Store має фішку з «популярними відгуками», яка допомагає новим клієнтам і користувачам сформувати перше враження про продукт. У Apple видно відразу до 6 відгуків і для різних країн (мов) вони відрізняються. Прийдеться багато попрацювати над цим.

Метадані та їхня оптимізація або ASO

Виділити лише метадані буде неправильним, тому розглянемо питання комплексніше. І тому існує ASO.

ASO — App Store Optimization. Це сукупність елементів оптимізації цифрового продукту для магазину застосунку від Apple. Головне завдання цих методів — зробити програму доступною та привабливою для користувачів.

ASO схоже на SEO, але з поправками до правил App Store. Застосунки та ігри, які розташовані в магазині та просуваються приблизно однаково. Відрізняються лише джерела трафіку.

Що таке метадані? Це сукупність елементів сторінки програми, що орієнтовані на конкретну країну/мову. Вони прямо впливають на конверсію в завантаження та пошукову видачу застосунку:

  • назва;
  • підзаголовок;
  • ключі;
  • опис;
  • іконка;
  • локалізація;
  • скрин і відео.

Назва. App Store має 30 символів, щоб дати назву застосунку. У назву можна інтегрувати ключові слова, що покращить показники. Це важливо для новачків у галузях з великою конкуренцією, наприклад, маркетплейси або інтернет-магазини. Чи потрібні ключі для Instagram, YouTube, Facebook? Ні, тому що вже є впізнаваність бренду.

Підзаголовок. Вони є лише у магазині від Apple. Сюди також бажано інтегрувати ключовики. Вони відіграють меншу роль, але враховуються алгоритмами та системою.

Ключові слова. Розробники передбачили окреме поле ключових слів – 100 символів. Чи можна їх збільшити? Так, додавши ще одну локалізацію. Так ви отримуєте додаткові 100 ключовиків.

Опис застосунку. У 4000 символів ви маєте вмістити все те, що робить вас краще за інших, описати ваш продукт і додати анонси, промо, посилання і так далі. Ключові слова в описі вже не є важливими, оскільки не індексуються системою в цьому полі.

Іконка. Це найважливіший елемент будь-якого застосунку, адже формує впізнаваність бренду та продукту. Іконка є візуальним кодом вашого мобільного застосунку і фігуруватиме у всіх його згадках: від вашого сайту до тематичних ЗМІ.

Характеристики іконки App Store: 1024 × 1024 пікселів та квадратна форма.

Локалізація. Вона впливає на конверсію та допомагає працювати з іншими країнами. Це можливо завдяки перекладу ключовиків іншими мовами.

App Store передбачив момент із додатковою локалізацією, і дав можливість збільшити кількість символів у розділі «ключові слова» та «опис». Наприклад, у США індексується як англійська, так і мексиканська мова (іспано-мексиканська локалізація).

Скріншоти та відео. Скріншоти та відео наочно показують, що чекає користувача після встановлення застосунку. У магазині Apple можна завантажувати до 10 скріншотів. Скріншоти можуть бути вертикальними та горизонтальними. Але при завантаженні 1 горизонтального «з'їдається місце» 3 вертикальних.

Знімок з екрана та відео в магазині AppStore.

Формати відео для смартфонів та планшети відрізнятимуться. Якщо відео горизонтальне, то скріншоти також мають бути горизонтальними. Відповідно, якщо відео вертикальне, то скріншоти також.

Ефективні маркетингові стратегії та просування

Коли знаємо, що впливає на показники та успіх застосунку, то час переходити до вибору маркетингової стратегії. Які існують варіанти просування застосунку?

Сайт або блог вашого продукту

Ваш сайт, лендінг або сторінка є одним з ключових елементів для просування програми. Ваші клієнти та аудиторія можуть познайомитися із застосунком ще до моменту його релізу. На ваших ресурсах ви можете розповідати про свій застосунок стільки, скільки вважаєте за необхідне. Ви можете створити окремий розділ для нього та розповідати ЦА про етапи його розвитку та якісь виробничі тонкощі. Це дешевий та дієвий метод. Водночас ви можете залишати лінки на сторінках з застосунком до магазину Apple.

Інфлюєнсери

Ми дуже часто згадуємо їх, коли йдеться про просування продукту. У інфлюєнсерів величезна аудиторія у мільйони користувачів. Тільки одна рекламна інтеграція у мільйонника може залучити величезний пласт нових користувачів та клієнтів, які залучать нових тощо. Головне в такому типі просування — підібрати відповідного блогера / медіа персону, щоб бути впевненим, що ваш продукт не тільки сподобається його аудиторії, але і вирішить їхній біль.

Платна реклама

Два попередні методи можна віднести до безплатних або умовно-безплатних, але на покупку реклами потрібно вкластися і дуже чимало. Велика рекламна кампанія передбачає не просто таргет у соціальних мережах, а цілий комплекс заходів та креативів, які можуть бути реалізовані у різних форматах. Від покупки зовнішньої реклами до колаборацій із брендами/художниками/медійними особистостями.

Ремаркетинг

Ваше головне завдання — утримувати користувача якомога довше. Відсоток видалення застосунку та відсоток повернення клієнтів до застосунку впливають на місце у списках App Store. Як показує статистика, повернення користувача, який видалив застосунок, буде коштувати менше, ніж залучення нового.

Завдання команди — зрозуміти, чому і коли «відвалюється» клієнт та зносить застосунок. Після цього необхідно усунути недолік та сповістити клієнтів про це. Так, залежно від проблеми рішення та варіанти повернення користувачів можуть бути різними, але суть залишиться незмінною – повернути клієнта та утримувати. Чим більше часу користувач проводить у застосунку, тим більший його рівень лояльності до вас та бренду, а отже, більший рівень доходу для вас.

Висновки

Створити якісний застосунок — половина справи. Інша половина успіху — його запуск та просування. Грамотна робота з метаданими, описами та медіафайлами допоможе йому вибитися у топові позиції. При розробці маркетингової стратегії із запуску застосунку використовуйте всі доступні варіанти та інструменти. Одночасно та повноцінно працюйте над технічною частиною (ASO) та маркетинговою (робота з інфлюєнсерами, ремаркетинг тощо). Аналізуйте ринок на наявність нових варіантів просування, працюйте над помилками та покращуйте стратегію. Тільки регулярна робота та вдосконалення підходів допоможе вам зробити застосунок популярним.

15 вересня 2023
5 / 5 (2 голоса)