Мотивований трафік: що, навіщо та як

1552
6 хв.

Що таке мотивований трафік?

Мотивований трафік, або в народі "мотив" — це установки, які надходять від користувачів, які отримують за це винагороди. Іншими словами, установки, які ти сам купуєш за допомогою відповідного інструменту.

Хтось замість живих людей використовує ботів для цієї справи, але це не рекомендується. Є ризик, що платформа, на яку ви литимете трафік, помітить це, та їм, м'яко кажучи, це не сподобається.

Крім установок, ці користувачі також можуть поставити оцінку, залишити відгук і навіть виконати якісь умови в самому додатку (але ми це не розглядатимемо).

Навіщо потрібний мотив?

Майже завжди мотив потрібний для двох цілей, про які ми й поговоримо:

Підвищення середньої оцінки та хороші відгуки

Думаю, тут зрозуміло, що мається на увазі. Замотивована людина встановлює додаток, проводить якусь кількість часу там і після залишає хорошу оцінку та/або пише до цієї оцінки ще й відгук.

Єдина проблема, яка трапляється з цим пунктом, що з умовно 20 куплених відгуків, деякі, а можливо й більша частина, не залишаться на сторінці. Це пов'язано з тим, що платформи публікують не всі оцінки юзерів, оскільки деякі з цих користувачів не викликають сильної довіри та вважаються "мертвими".

Зростання позицій за конкретними ключами

Для початку потрібно поговорити про те, як платформи індексують ключі та за якими критеріями ставлять програму на ту чи іншу позицію. Відразу зазначу, що якщо iOS індексація проходить швидко, та зміни, які ви внесли, показують позитивний або негативний результат вже через день, то в Google це відбувається довго, тому що там на це впливає дуже багато речей.

На ранжування впливають такі речі, як індексовані елементи (на кшталт назв або підзаголовків), оцінки, відгуки, скріни, категорія та багато чого іншого. Але в даному випадку ми розглянемо такий пункт як кількість установок на конкретній позиції.

Платформи хочуть робити максимально релевантну видачу за кожним запитом. Вони намагаються ставити акцент на користувачах та їхній поведінці, таким чином видаючи більш якісний або затребуваний продукт вище та більше, ніж інші.

А одним із головних критеріїв є різниця в установках. Зрозуміло, що у програми на 1-й позиції по ключу буде більше шансів отримати більше трафіку, ніж у додатку на 20-й. Але саме для цього й створено мотивований трафік.

Візьмемо таку ситуацію: у вас тридцята позиція по ключу. Ви отримуєте на день у середньому по 40 установок з цього ключа, а кожна наступна позиція на 5 установок більше. Ви починаєте лити мотив, і в статистиці виявляється більше установок, ніж у конкурентів вище. Штучний інтелект це бачить і починає ставити вас вище, тому що для нього це привід вважати, що ваш продукт є більш затребуваним і повинен бути на більш високих позиціях.

Таким чином ви піднімаєтеся вище й вище. Крім мотивованого трафіку, у вас більше трафіку з органіки, оскільки зростання позиції на це сильно впливає. І ось вже за продуманою стратегією ви піднялися з 30-го місця до 3-го.

Після досягнення мети йде "підтримка" позиції. Це робиться для того, щоб ви були якийсь час на певній позиції і залишилися в пам'яті штучного інтелекту як релевантний застосунок. Таким чином, іншим буде важче вас зрушити вниз і зайняти ваше місце.

Важливо розуміти, що якість продукту завжди вирішувала і вирішуватиме. Скільки б трафіку ви не лили і як би сильно не піднімалися по позиціях і не "підтримували" їх, якщо у вас набагато гірший застосунок і сторінка за багатьма факторами, ніж у конкурентів, то сенсу від цього буде не так багато.

Так, органічний трафік зростатиме, але його буде не так багато, скільки могло бути. Та інші, якісніші, продукти з легкістю зможуть вас зрушити.

Як користуватися мотивом?

Головне правило: не купувати надто багато, щоб не покарали. Це, звичайно, зробити складно та лити мотиву потрібно дуже багато, але все ж таки. Завжди слід розуміти, що є риса.

Ви не зможете лити мотив на ключі, за якими у вас взагалі немає позицій, оскільки мотивований користувач просто не зможе знайти вас. Насамперед потрібно якимось чином додати ключ до мети або будь-яким іншим робочим способом почати з'являтися по ньому.

Намагайтеся вибирати максимально релевантні ключі. Якщо у вас гра, не потрібно купувати установки на ключі "автобусні білети" або "онлайн магазин". По суті ви станете тим самим нерелевантним і неякісним застосунком. Та й користувачі за цими запитами не ті, що вам потрібні.

Ніколи не купуйте мотив по тому самому ключу, на який запущений ASA (Apple Search Ads). Це просто витрати грошей, тому що ви заплатите за установку з мотиву, заплатите за установку з ASA, а вихлопу буде ніякого.

Підсумки

Незважаючи на те, що хтось не любить мотивований трафік, він є дуже корисним і може допомогти як і програмам-початківцям, так і старичкам, які повинні завжди мати справу з сильними конкурентами.

Головне в цій справі — не боятися, але й водночас намагатися припускати якнайменше помилок, бо це ваші гроші та ваші установки, які можуть принести велику користь.
 

31 травня 2022
5 / 5 (5 голосів)