Чому play market або app store блокують застосунок?

471
6 хв.

Під час створення застосунку з’являється безліч нюансів, які потрібно враховувати. Вони безпосередньо впливають на те, чи буде ваш застосунок у сторі, чи ні. App Store і Google Play не люблять правопорушників і карають їх одразу й жорстко.

Буває настільки різко, що можуть помилитися. У таких випадках панікувати не треба. Потрібно просто зв’язатися з модераторами (вони самі надають таку можливість) та дізнатися максимально точну причину покарання. Потім, якщо ви насправді не порушували, пояснити їм, що все гаразд.

Сам список правил можна знайти в консолях у розділах, призначених для розробників. Цілком уся інформація може бути розкидана. Причини блоку можуть бути в одному місці, необхідні дії для релізу — в іншому. За будь-яких варіантів, найпростіший спосіб — це пошуковик. Будь-який запит із вашою проблемою видає першу сторінку з необхідної сторони.

Щодо цієї статті. Ми не будемо розглядати кожну причину й детально описувати, що не так. Ми розглянемо найчастіші проблеми, з якими стикається розробник, а також пояснимо, що потрібно робити в цих ситуаціях.

Причини

Розглянемо 4 головні причини, чому можуть забанити застосунок:

  • введення користувачів в оману;
  • невідповідність до правил цензури;
  • неприпустима тематика застосунку;
  • підозрілий трафік.

Введення користувачів в оману

Найчастіша причина блокування, яка виникає через недосвідченість розробників. Також причиною може стати невдала стратегія просування, яка була за задумом не зовсім вдала, або занадто ризикована для реалізації.

Якщо говорити простою мовою, то сторінка застосунку неправильно описує власне застосунок, а саме подає інформацію, якої немає, або занадто прикрашає її.

Припустимо, що у вас є гра, у якій потрібно з інгредієнтів створювати страви. Вам просто приходить замовлення, ви поєднуєте умовно 4 інгредієнти та страва готова. Гра на швидкість та кмітливість, щоби гравець встиг зробити всі замовлення та клієнти залишилися задоволені.

Гра має один функціонал, а сторінка показує багато інших можливостей та функцій, яких у застосунку немає. Наприклад, є скріни, де ви ще збираєте врожай, ведете якісь діалоги та присутні інші елементи на кшталт ручного різання продуктів тощо.

Модератори, побачивши таке нестикування, спочатку вас попередять, що не можуть випустити візуальний апдейт (або зареєструвати застосунок, якщо це початковий етап) і пояснять, що ви вводите користувача в оману.

Якщо розробник спробує кілька разів випустити такий апдейт, модератор просто заблокує застосунок, доки ви не виправите помилку. Ще один мінус — наступні ревю проходитимуть довше, тому що ви вже перебуваєте у списку розробників із меншою довірою від модераторів.

Як розв’язати цю проблему та зробити так, щоби вона не виникала? Усе дуже просто й банально: не мудруйте з описами та візуальними елементами. Якщо інформацію з цифрами не так сильно перевіряють, то функціонал застосунку розглядають вздовж і впоперек.

Використовуйте скріни, які створені безпосередньо в застосунку, не дописуйте зайвий функціонал. Краще детально опишіть наявні плюси.

Невідповідність із правилами цензури

Це теж найчастіший гість у групі певних застосунків. Головна причина: скріншоти, на яких надто оголені люди, або щось таке.

Іноді розробники хочуть прикрасити свої скріншоти гарними персонажами (переважно дівчатами), щоби залучити певну частину аудиторії та підвищити конверсію з переглядів сторінки.

Правила дають змогу використовувати цей хід, але є тонка грань між дозволеним та забороненим. Іноді простіше відмовитися від цієї ідеї, ніж вести нескінченну дискусію з модерами.

Рішення просте, але приносить певний головний біль: потрібно безпосередньо спілкуватися з модерами та дізнаватися, які скріншоти дозволені, а які — ні.

Правила не настільки докладно прописані та вони не зможуть тобі сказати, наскільки може бути коротка спідниця того чи іншого персонажа. Прямий контакт також підвищить довіру, оскільки маркет бачитиме зацікавленість у дотриманні правил.

Неприпустима тематика застосунку

Якщо ви намагаєтеся залити застосунок, який основним функціоналом заборонений в сторі, нічого, крім повної зміни, не допоможе вам.

Але є й інші випадки, що виникають через неприпустимий контент у віковій категорії. Наприклад, в іграх для дітей, будуть присутні елементи жорстокості або щось таке.

У таких випадках є два рішення: зміна категорії або редагування певних елементів.

Перший випадок підійде, якщо ваш застосунок загалом не створений для дітей і категорія висіла нижче за допустиму, тому що її пропускав стор. Після її зміни, ви зможете залишити ті ж елементи та не міняти застосунок всередині.

У другому випадку, якщо у вас гра конкретно для дітей, то доведеться прибирати ці елементи. Якось візуалізувати їх інакше теж не вийде, тому що найчастіше модери не люблять будь-які натяки на заборонений контент.

Підозрілий трафік

Якщо простими словами, то стор підозрює вас у прямій накрутці великої кількості установок ботів або мертвих (неактивних) користувачів.

Найчастіше це трапляється у роботі з мотивованим трафіком, а саме із закупівлею надто великої кількості установок.

Мотив — це окрема історія, але в ній завжди було одне головне правило, яке має розуміти із самого початку новачок: не перепрацюй!

Йдеться про те, що потрібно вміти балансувати та не намагатися взяти занадто багато. Дуже часто в таких випадках маркети навіть попередження не дають. Відразу в бан, а вийти із нього дуже складно.

Висновки

Найчастіше карають ризикованих розробників, які в будь-який спосіб намагаються отримати більше установок. Навіть якщо розуміють, що йдуть проти правил. У такий спосіб краще не робити.

Якщо ви дотримуєтеся правил і вам раптом прилітає попередження або редект, то хвилюватися не потрібно. Модери також можуть помилятися. Після парочки повідомлень усе вирішиться, а ваш застосунок поверне до себе рівень довіри.

Рекомендуємо завжди дотримуватися правил, адже це гарантує добре ставлення сторін до вас. Чим краще ставлення, тим більша ймовірність, що в якихось моментах із позиціями з ключів або інших питань, пов’язаних із рейтингами тощо, стори будуть лояльнішими до вас.

15 серпня 2022
5 / 5 (4 голоса)