Продажі у соціальних мережах: що це і як покращити показники

191
7 хв.

Понад 20% від загальної кількості світових продажів відбувається в мережі. Що для цього використовують? Соціальні мережі показують одні з найкращих результатів у залученні нових користувачів та клієнтів. Саме вони стали новим ринком для електронної комерції – комерції соціального типу.

У чому її фішка? В ергономіці та зручності. Кожен стикався з ситуацією, де серед сотень постів у стрічці випадав один із прямим посиланням на сайт магазину чи торговий майданчик. Була справа? А тепер згадайте свою реакцію, коли ви переходите за посиланням і смартфон починає підвантажувати сайт, щось відкривати, перенаправляти вас у браузер. Так, не дуже приємно. І з величезною ймовірністю ви так і не дійшли до фінальної мети – покупки.

А ось соціальна комерція цього позбавлена. Вона не вимагає переходу до браузера, застосунків тощо. Її фішка в тому, що користувач може здійснити покупку відразу, як тільки бачить перед собою відповідну пропозицію.

Особливості соціальної комерції

А що ще особливого у ній? Поки що все, що було описано вище, схоже на класичний е-коммерс. Так, але ні.

Класичний досвід покупок в інтернеті – електронна комерція. Вона охоплює залучення лідів, трафік, конверсію в інтернет-магазини та інші складові. І тут вже немає великої різниці: буде здійснено покупку через сайт або програму. Важливо залучити клієнта на сторінку для покупки.

А ось маркетинг у соціальних мережах розрахований на рекламу у соціальних мережах з наступним замовленням на цільовій сторінці сайту чи застосунку.

Соціальна комерція — комбінація е-комерсу та маркетингу в соцмережах. Продаж здійснюватиметься в соціальних мережах без переходів на інші ресурси.

На кінець 2022 року цифри ринку соціальної комерції були такими: майже 90 мільярдів доларів становить оцінка ринку. За прогнозами фахівців, до 2027 року показники збільшаться до 604 мільярдів.

Багато брендів вже активно впроваджують цю систему у свої соціальні мережі та профілі брендів. Просто уявіть, наскільки це просто та зручно:

  • гортаєте стрічку в інсті;
  • побачили, наприклад, класний посуд для дому;
  • натиснули «купити»;
  • ввели (гаразд, вам навіть вводити дані не потрібно, адже телефон їх сам підтягне з прив'язаної карти) і підтверджуєте за допомогою відбитка пальця або face-id;
  • все, товар оформлений і незабаром буде у вас.

Мінімум рухів та максимум профіту. А тепер перейдемо до основної частини – покращення показників продажу.

Як збільшити продажі у соціальних мережах?

Ми для вас підготували кілька корисних порад та тактик, які допоможуть збільшити продажі.

Визначте соціальні канали

Щоб використовувати соціальний продаж на максимум, не варто використовувати відразу всі можливі мережі та медіа. Перше, що потрібно зробити – вичленувати основні канали трафіку клієнтів та працювати з ними. Проведіть моніторинг трафіку, лідів, поговоріть з відділом маркетингу та дізнайтеся, що саме приносить вам найбільше продажів та трафіку.

Також влаштуйте опитування серед користувачів: де їм зручніше стежити за вами, як вони це роблять, з якою періодичністю, де здійснюють покупки тощо.

 

Попрацюйте над публікаціями

Вам потрібно зробити так, щоб пост з продуктом став доступним для покупки. Це не лише виділяє вас на тлі конкурентів, а й допомагає утримати навіть «випадкових» користувачів та перетворити їх на клієнтів.

Попри те, що пости для покупок активно використовуються в багатьох країнах, вони доступні не скрізь. Попрацюйте над цим, адже на ринку вже є цифрові продукти, які допомагають зробити зі звичайних публікацій у мережі пости з опцією покупки.

Соціальні докази

Доказова база важлива для багатьох сфер, маркетинг та продажі – не виняток. Ваші клієнти, які з вами давно й так усі знають, а що роблять новачки? Йдуть дивитися докази вашої роботи: у коментарі та відгуки, дивляться рейтинги продуктів тощо.

Чим більше у вас є доказів якості роботи, тим більше нових клієнтів.

Якщо клієнти не хочуть залишати відгуки, подумайте над тим, як їх правильно мотивувати для цього. Коли новий клієнт потрапляє на ваш цільовий ресурс, то очікує побачити фідбеки, фото, відео тощо. Попрацюйте та подбайте про цей аспект.

Адаптація та соціальне обслуговування

Дивіться, коли у клієнта виникає питання, він хоче отримати на нього відповідь чи допомогу. Ваше завдання – зробити цей процес максимально простим та ергономічним. Залежно від можливостей вашої компанії це може робити співробітник, а може — чат-бот. Але відповіді та комунікація завжди мають бути у пріоритеті. Не залишайте клієнтів без уваги, допомоги чи консультації. Пам'ятайте, що ваша байдужість чи ігнорування запиту від аудиторії одразу негативно впливає на лояльність до бренду.

Інфлюєнсери: без них нікуди

Колаборації та купівля реклами у інфлюєнсерів відмінно працюють.

Такі співробітництва позитивно впливають на збільшення охоплень аудиторії. Виділіть популярних інфлюєнсерів серед вашої ЦА і постарайтеся домовитися про співпрацю. Умови можуть відрізнятися: від фіксованої оплати до відсотка з продажу.

Не забувайте про те, що ваші клієнти можуть рекламувати продукт та брати участь у його популяризації. Проводьте заходи, просіть їх залишити відгуки з тегами у соціальних мережах тощо.

Персоналізація

Персоналізація — шлях до успіху. Понад 90% користувачів віддають перевагу компаніям і брендам, які можуть запропонувати персоналізований досвід для них.

Опрацюйте систему рекомендацій для ваших покупців та клієнтів. Для цього є великий пул різних інструментів, які можуть забезпечити грамотне налаштування таргету на сторінці.

Аудиторія та контакт з нею

Один із найважливіших чинників, який чомусь багатьма забувається. Ви маєте регулярно підтримувати контакт із клієнтами, відповідати їм на повідомлення та коментарі, консультувати.

Контакт допоможе виявити сильні та слабкі сторони вашого продукту. Спілкування та контакт приносять не лише лояльність, а й допоможуть вам покращити якість послуг, адже ви отримуєте інформацію не із сухих цифр та статистики, а від реальних користувачів.

Цільові сторінки

Поставте себе місце нового покупця. Він ще з вами не знайомий і бачить уперше. Що він робитиме? Знайомитись з вами: перейде у профіль, зайде у linktree або відразу на ваш основний сайт.

Гідна цільова сторінка не тільки зможе презентувати ваш бренд, але й підвищити показники лояльності з боку покупця.

Висновки

Сфера соціальної комерції розвивається стрімко. Щоб забезпечити вашому бізнесу стабільне зростання, потрібно стежити за всіма актуальними тенденціями, інтегрувати їх та використовувати всі доступні інструменти. Робота у сфері соціальної комерції потребує комплексного підходу та чіткої стратегії. Дотримуючись чіткого плану розвитку та просування вашого продукту, поєднуючи різні методи реклами та взаємодії з ЦА ви можете гарантувати своєму проекту успіх.

19 вересня 2023
Хочете більше клієнтів?
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
4.2 / 5 (5 голосів)