Як без програміста зробити фід товарів для Merchant Center

861
4 хв.

Майже кожен власник інтернет-магазину, який вирішив займатися налаштуванням Google Ads самостійно, у разі спроб запустити торговельні кампанії чи вже нові Performance Max стикається з проблемою — де взяти фід товарів?

Якщо сайт побудований на сучасній CMS для інтернет-магазинів, то у 99 % випадків функціонал генерації фідів товарів уже передбачений і охоплює безліч налаштувань, що дають змогу редагувати інформацію, яка надходить у фід, включати та відключати необхідні атрибути, вибирати основні зображення та інші параметри.

Якщо використовується старіша CMS, то для додавання такої можливості необхідна допомога розробника, який встановить та налаштує необхідний плагін або напише функціонал генерації фідів із нуля. Зрозуміло за роботу програміста необхідно платити та трапляються випадки, коли для тестового запуску торговельних кампаній нераціонально витрачати значну суму на розробника (наприклад, коли у вас невелика кількість товарів і ціна не змінюється щодня).

У такому разі є можливість вручну зібрати фід товар у Google Sheets.

Попереджаю, якщо у вас велика кількість товарів на сайті, цей спосіб вам не підходить. Зібрати такий фід із безлічі товарів можна, але підтримувати його актуальність буде складно. У такій ситуації вам краще звернутися до розробника та налаштувати автоматичну генерацію.

Для початку нам необхідно на акаунті Google Диску створити новий файл таблиці (обов’язково акаунт Google має збігатися з тим, де у вас зареєстрований Merchant Center).

Наступний крок — додавання всіх необхідних атрибутів до нашого товарного фіду. Нижче наведено мінімальний список обов’язкових атрибутів, які мають бути:

  • id — унікальний ідентифікатор товару — вигадуєте самостійно в зручному для вас вигляді (наприклад, 0001, 0002, 0003 тощо).
  • title — назва товару. Використовуйте більш докладні назви, це допоможе в інших товарах бути ефективнішими. (Наприклад, замість «Туфлі Gucci» використовувати «Gucci — Туфлі шкіряні чорні 42 розмір»)
  • description — опис товару. Докладніший опис товару, ніж у назві. Не більше ніж 500 символів.
  • link — посилання на посадкову сторінку товарів.
  • image_link — посилання на зображення товару (взяти його можна, клікнувши на зображення товару на сайті правою кнопкою і скопіювавши адресу зображення).
  • availability — наявність товару. Допустимі значення: у наявності [in_stock], немає в наявності [out_of_stock], попереднє замовлення [preorder] та на замовлення [backorder].
  • price — ціна. Вказуйте вартість товару у форматі 150.00 UAH.
  • brand — назва бренду товару. Якщо ви виробник товару, вказуєте свою назву. Загалом цей атрибут необов’язковий. 🙂 Система його просить, але без додавання інформації однаково працює.

З рештою можете ознайомитися за посиланням. Рекомендую переглянути цей список та максимально додати можливі атрибути. Чим більше інформації надасте системі, тим ефективнішою буде реклама.

У результаті ваш товарний фід у гугл таблицях матиме такий вигляд:

Далі можна завантажувати його до Google Merchant Center. Для цього переходимо в розділ «Товари», а потім «Фіди» й натискаємо на синю кнопку з плюсом.

Вибираємо країну збуту, мову та сервіси, у яких хочемо використовувати цей фід. Завжди вибираємо всі доступні.

На наступному етапі нам необхідно задати назву фіда та вибрати тип фіда «Google Таблиці»:

Залишається вибрати нашу таблицю на Google Drive і задати частоту та час сканування фіда.

Далі завантажуємо фід, щоби не чекати, коли настане час автоматичного завантаження. Чекаємо, доки товари пройдуть модерацію.

Після успішної модерації можете переходити в інтерфейс Google Ads та налаштовувати торговельні та performance max кампанії.

Як бачите, створити фід нескладно. Однак у разі зміни ціни або інших характеристик товару необхідно буде вручну коригувати інформацію в гугл таблиці. Інакше товари відхилятимуться, оскільки гугл бот час від часу сканує посадкові сторінки та зіставляє інформацію з фідом.

Якщо запуск торговельної кампанії буде успішним і кількість товарів на сайті зростатиме, то краще звернутися до розробників та автоматизувати цей процес.

31 жовтня 2022
Хочете щоб ми налаштували фід для твого бізнесу?
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (4 голоса)