Воронка подій у Google Analytics

2838
4 хв.

Воронка подій — це візуалізований шлях користувача від моменту потрапляння на сайт до моменту здійснення потрібної нам дії. Така схема є ідеальним поетапним шляхом клієнта.

Як скласти воронку подій?

Для складання воронки подій вам слід самому пройти весь шлях до здійснення потрібної події та виділити ключові моменти цього шляху. Наприклад, фінальна подія — це покупка, тоді вам треба відслідковувати всі кроки користувача, починаючи з переходу на сторінку каталогу товару до сторінки подяки за покупку. Важливо не намагатися вмістити туди всі дії, а максимально прибрати зайві етапи та виділити ті кроки, які несуть смислове навантаження для бізнесу.

Поради щодо створення воронки подій

  1. Якщо у вас кілька каналів залучення, то бажано скласти воронку під кожен канал. Вони можуть мати різний початок, але основні та кінцеві кроки будуть однаковими.
  2. Врахуйте, що користувач може пересуватися воронкою та у зворотний бік. Наприклад, користувач вибрав товар, перейшов до оплати та зрозумів, що забув ще щось, і повернувся назад.
  3. Одну і ту саму дію можна розміщувати на різних етапах воронки — наприклад, перехід на індивідуальну пропозицію для користувача.
  4. Не намагайтеся створити ідеальну воронку відразу. Спершу складіть звичайну схему з усіма важливими кроками, а потім розширюйте її.

Як покращити воронку подій?

Якщо ви проаналізуєте воронку подій, то зможете побачити, що певний відсоток користувачів відпадає на кожному етапі. Наприклад, 50% користувачів заповнюють контактні дані та готові перейти до оплати, але на сторінці подяки за оплату ви бачите лише 10% користувачів. Це означає, що на етапі заповнення даних є проблема — можливо, у вас дозволена оплата тільки за допомогою PayPal картки, а більшість користувачів не мають такої. Будь-яка проблема, яка заважає зробити користувачеві цільову дію, є потенційною зоною зростання для нас.

  1. Шукайте проблемні місця, на яких йде велика кількість користувачів. Знайдіть на цьому етапі, в чому може бути проблема, та виправте її. Щоб зрозуміти, у чому може бути проблема, можна скористатися допоміжним сервісом типу “Hotjar”, ​​який дозволяє спостерігати, як користувач пересувається по сайту.
  2. Рахуйте конверсію з переходу від одного кроку до іншого. Збільшення кількості користувачів на сайті ще не означає, що збільшується кількість потрібних конверсій.
  3. Розширюйте верхню частину воронки для більшого охоплення. Це можна робити за допомогою спеціальних торгових пропозицій.
  4. На основі отриманих даних складайте гіпотези та тестуйте їх. Вигадуйте різні варіанти поліпшення проходження воронки та перевіряйте їх на різних аудиторіях користувачів, збирайте отримані дані, робіть висновки та складайте нові гіпотези, та знову тестуйте їх, і так по колу.

Висновок

Воронка подій — дуже корисна річ. Вона допомагає знайти проблемні місця на шляху до досягнення головної дії та надає безліч можливостей для зростання. Для кожного бізнесу може бути своя унікальна воронка, тому її потрібно створювати індивідуально під кожен проект. Не бійтеся тестувати та експериментувати, адже тільки так ви зможете покращувати свої показники!

21 січня 2022
5 / 5 (7 голосів)