Що таке конверсія сайту і як поліпшити її показник

2793
6 хв.

Що таке конверсія сайту?

Визначити, чи просуває сайт ваш бізнес-проект, не проблема. Для цього достатньо звернутися до фундаментальних показників, серед яких одне з найважливіших місць належить конверсії. Конверсія сайту — це виконання відвідувачем цільової дії, під якою найчастіше ми маємо на увазі покупку товару або послуги.

Чим вище конверсія, тим більше продажів. Чим більше продажів, тим істотніший ваш прибуток. Тому інтернет-маркетологи ретельно відстежують показник конверсії і покращують сайт постійно, щоб відвідувачі все частіше і частіше доходили до стадії цільової дії. У цій статті ми розповімо більше про конверсію сайту, підкажемо шлях до неї і вкажемо на багатогранність цього поняття.

Чому так важлива висока конверсія сайту?

Сайт створюється не для краси. Навіть проста візитка повинна виконувати завдання, тобто залучати клієнтів. Веб-сайт — це ще більш універсальна річ: він допомагає знайти нових покупців, охопивши переважну кількість цільової аудиторії, створити для клієнта зручний сервіс, знизити витрати на організацію багатьох послуг, які раніше надавалися виключно онлайн.

Високі показники конверсії говорять про те, що сайт виконує завдання, які були на нього покладені. Маркетологи забезпечують надходження трафіку на сайт, і від його зручності і змісту залежить те, наскільки комерційна пропозиція зацікавить людей. Якщо ж трафік великий, а всі покупки залишаються в офлайні, то можна сміливо робити висновок, що SEO-просування, контекстна реклама і т.д. не змогли принести прибуток через внутрішні недоробки на сайті компанії.

Цей значимий показник досить легко відстежувати. Для цього встановлюють Google Analytics і виставляють потрібні налаштування. Програма збере інформацію, і ви зможете зробити її "сировиною" для подальшої аналітики, розробки або редактури маркетингової стратегії фірми.

Як підвищити конверсію сайту?

Підприємці часто намагаються створити сайт і підвищити його конверсію самостійно. Так вони можуть заощадити кошти, не наймаючи команду програмістів і інтернет-маркетологів різних профілів. Однак в результаті це обертається ще більшими витратами. Просувати сайт в інтернеті повинен досвідчений фахівець. Більш того, розробник сайту повинен спочатку продумувати всі деталі, щоб в результаті на шляху зростаючої конверсії не було перешкод.

Якщо ви вже вирішили питання про те, де брати приплив трафіку, то пора задуматися про підвищення конверсії. Для цього вирішується ряд завдань, серед яких:

  1. Продає дизайн. Сайт повинен залучати користувача, утримувати його увагу. Якщо оформлення ресурсу відштовхне потенційного клієнта, то повернути його інтерес до ваших послуг буде вкрай складно.
  2. Захоплюючий і корисний контент. У сучасному інтернет-маркетингу заведено активно використовувати контент як засіб просування. Якщо відвідувач дізнається багато про товар, відчує, що працює з професіоналами, то результат не змусить себе довго чекати. Лояльність користувачів підвищиться, а приводів заходити на ваш блог стане більше — все це істотно збільшить ймовірність покупки того чи іншого товару.
  3. Зручний сервіс. Якщо сайт не функціонує належним чином, або ж у нього складна для розуміння структура, то користувач просто втомиться з вами співпрацювати. Для нього буде вигідніше здійснювати цільову дію там, де все працює справно і на вищому рівні.
  4. Вигідні умови. Якщо сам бізнес-план не продуманий, а комерційна пропозиція "сіра" і неприваблива, то дизайн, контент і сервіс лише поліпшать показник конверсії. Зробити ж його дійсно високим буде вкрай складно. Маркетологи повинні брати участь в розробці бізнес-стратегії, щоб разом був створений перспективний проект.

Є ще одна проблема, яка часто призводить до низьких показників конверсії. Вона з'являється ще на етапі реклами, SEO-оптимізації, тобто там, де покупець лише залучається на ваш сайт. Проблема полягає в тому, що на ваш ресурс приходить не цільова аудиторія — люди, які з самого початку не зацікавлені у ваших послугах. Їх не можуть залучити навіть найвигідніші умови. Тому ми, працюючи над показниками конверсії сайту, залучаємо до роботи сео-фахівців та інших професіоналів, мета яких — охоплення вашої цільової аудиторії у повному масштабі.

Якою може бути конверсія сайту?

Показники конверсії — це кількість відвідувачів, які не закрили сайт відразу, але зробили цільову дію. Якщо брати інтернет-маркетинг в широкому контексті, то можна говорити про кілька видів конверсії. Основна з них має на увазі, що конверсія — це оформлення замовлення на покупку товару або послуги. Однак це не єдина дія відвідувача, яка буде корисною для вашого проекту.

За приклад можна взяти інформаційний бізнес. Чисто інформаційні сайти не просувають товари і заробляють на рекламі. Чи виходить так, що кожен відвідувач сайту вже конвертувався і додав ще один плюс в статистику? Ні, пошукові системи чітко відслідковують реакцію людини на ваш інтернет-ресурс. Якщо людина відкрила сторінку, розчарувалася і натиснула кнопку "назад", то конверсія не відбулася. Перехід відвідувача на іншу сторінку сайту, повторне відвідування і тривале перебування на одній сторінці теж вважаються конверсією, коли підприємець і його команда маркетологів домагаються саме цього.

Це актуально не тільки для інформаційного бізнесу. Коли ви просуваєте інтернет-магазин або сайт для надання послуг, такі цільові дії теж позитивно позначаться на перспективах вашого проекту. Пошукові системи будуть знати, що ваш сайт працює справно і привертає увагу відвідувачів. Тому зростання конверсій сайту вважають основною метою інтернет-маркетологів. Це мета, рух до якої можна ефективно відстежити, виміряти важливі для цього показники. Велика частина цільових дій, до того ж — це те, що найкраще помічають самі підприємці: ефект від роботи з конверсією безпосередньо позначається на їх банківських рахунках.

03 грудня 2020
4.1 / 5 (9 голосів)