Платіжні системи для інтернет магазину: як обрати

7788
10 хв.

Максимальний комфорт і безпеку, можливість віддалено оформити розстрочку і платити буквально двома натисканнями на кнопку — все це тільки базові переваги для клієнтів, які використовують платіжні системи інтернет-магазинів.

Для власників сайту переваг не менше. Без можливості оплатити онлайн ви втратите багатьох потенційних покупців, які підуть до конкурентів, а Google відмовиться показувати вашу рекламу, як мінімум в розділі «Покупки», де найтепліша аудиторія. Якщо додати до цього спрощення ведення бухгалтерського обліку, то причин відмовлятися від інтеграції не буде зовсім!

Важливо: ви можете підключити обрану платіжну систему прямо до вебсайту або скористатися послугами агрегаторів. Другий варіант дешевше і більш універсальний, тому що дозволяє одночасно приймати оплату різними картами, з терміналів і навіть мобільних номерів, але тільки до тих пір, поки ваша компанія відноситься до представників малого бізнесу. Зі збільшенням кількості транзакцій буде рости і комісія, а якість підтримки в агрегаторів набагато гірше, ніж у прямих постачальників. Крім того, якщо вам важлива безпека клієнтів і просування в Google, краще відразу вибрати один сервіс, який буде зручний для більшості покупців, і в майбутньому розширити функціонал сайту ще одним-двома способами онлайн-платежів.

4 ознаки, що платіжна система вам підходить

 1. Цільова аудиторія.

Головне завдання платіжних систем — полегшити оплату для покупців. Географія і переваги клієнтів — найважливіший фактор. Перед вибором платіжної системи варто провести маркетингове дослідження. Ні для кого не секрет, що в Україні найпоширеніший сервіс LiqPay, в який входить Приват-24, а, наприклад, в США зараз стає популярним Amazon Payments, без сильної прив'язки до банків. Стиль життя ЦА важливий не менше. Незалежно від регіону світу, вашим клієнтам може бути зручно використовувати класичний PayPal або Masterpass — ще один електронний гаманець, ідеальне рішення для тих, у кого багато карт різних банків.

 1. Витрати.

Проведення різних операцій обійдеться в фіксований відсоток або може бути безкоштовним, в тому числі і при виконанні певних умов. Тарифи всіх сервісів постійно змінюються, але завжди вказуються на офіційних сайтах, і перш ніж вибрати один з них, варто порівняти витрати.

 1. Складність.

У майже всіх платіжних сервісів є готові модулі для підключення до популярних CMS і API для більш складних інтеграцій. Багато з постачальників послуг навіть пропонують допомогу своїх фахівців для підключення систем онлайн-оплати. Це стосується тільки великих сервісів — чим менше клієнтів у вашого провайдера, тим вища ймовірність натрапляти на труднощі ще на етапі інтеграції.

 1. Швидкість.

Добре, коли ваші клієнти можуть оплатити замовлення «у два кліки», але ще краще, якщо ви можете так само швидко вивести ці кошти. У випадку з Україною у національних сервісів затримка зазвичай мінімальна, а ось вивести і перевести в готівку гроші з рахунків PayPal і деяких інших електронних гаманців буде складно. В інших країнах і регіонах теж є свої нюанси, на які варто звернути увагу при виборі платіжної системи.

Порівняння найкращих 4 українських платіжних сервісів


НазваWAYFORPAYLIQPAYFONDYPORTMONE
ТипІнтернет-еквайрингІнтернет-еквайрингПлатіжний шлюзПлатіжний шлюз
Ціна2,5% за кожен успішний платіж, незалежно від методу2,75% за платіж з торгової точки. 1% для комунальних підприємств при оплаті картками Visa / Mastercard. 0-2% за перекази між картками. 1% за перекази на розрахунковий рахунок українського банку.2,2% за транзакцію для малого бізнесу (оборот до 500 000 грн / місяць). 2% для компаній з оборотом від 500 000 грн / міс. Індивідуальні умови для бізнесу з оборотом понад 5 млн грн / місяць.Якщо підписати договір про зарахування на розрахунковий рахунок 2,5%. Без договору на розрахунковий рахунок - 2,6% (мінімум 3 грн). Без договору на карту - 1% + 1 грн.
Швидкість виведення коштівШвидко: платежі проходять моментально. Відшкодування (виплати) за прийняті платежі можуть проходити з банківської затримкою 1-3 дні.Ще швидше: всі зарахування проводяться моментально з затримкою до одного банківського дня.Швидко: платежі проходять моментально. Відшкодування (виплати) за прийняті платежі можуть проходити з банківської затримкою 1-3 дні. Для міжнародних переказів діють правила іноземних банків.Складно: Якщо підписати договір про зарахування на розрахунковий рахунок - на наступний робочий день однією сумою. Без договору на розрахунковий рахунок - на наступний робочий день окремими платежами. Без договору на картку - протягом пів години, але максимальний термін 5 робочих днів. Плюс в кожному випадку діють різні обмеження.
Складність інтеграціїГотові модулі для 16 CMS. Готові API для виставлення інвойсів, перекладів між картками, онлайн кредитування, поповнення мобільного, QR-кодів для оплати.Готові інтеграції для Prestashop, Opencart, Magento, Ecwid, Бітрікс. API для інтернет-еквайрінгу, Р2Р платежів, ботів в Telegram і Viber, виплат на карту, рахунок, телефон або e-mail. SDK для вирішення вузьких завдань на популярних мовах програмування + iOS і Android.Готові інтеграції для CMS WordPress, Shopify, Joomla, Prestashop, Opencart, Magento і багатьох інших, а також конструкторів сайтів Tilda й Wix. API для всіх базових завдань і SDK для вирішення складних на популярних мовах програмування + iOS і Android.Готові інтеграції для CMS WordPress, Joomla, Prestashop, Opencart і Magento. API для всіх базових завдань і SDK для вирішення складних на популярних мовах програмування + iOS і Android.
Розстрочка та оплата частинамиMonobank, ПриватБанк, А-Банк, Ощадбанк.Приват Банкнемаєнемає
Google Pay / Apple PayЄ / єЄ / немаєЄ / є + електронні гаманці Masterpass і Visa Checkout.Є / є + електронні гаманці Masterpass і Visa Checkout.
Додаткові можливостіОсобистий кабінет і додаток. Бот для вайберу / телеграму / месенджеру. Інструменти для холдування, автоплатежів та чайових.Холдування і автоматичне списання. Регулярні платежі з токеном або по підписці. Можна налаштувати віджет оплати (pop-up або iFrame). Генерація QR-кодів для оплати, в тому числі всередині Telegram і Viber.Міжнародні платежі, холдування, швидкі повернення. Списання за розкладом. Нагадування про кинутий кошик. Інвойси і QR-платежі. Можна налаштувати віджет оплати (pop-up / iFrame). МОТО-платежі телефоном і e-mail.Особистий кабінет для b2b клієнтів. Автоматичні платежі, предавторизація, оплата по sms і e-mail. Збереження реквізитів для швидкої повторної оплати і масове виставлення інвойсів.
Тип бізнесу: кому підходитьДля будь-якого бізнесу: продаж товарів і послуг, освіта, розваги. Є інструменти для HoReCa, МФО та додатків таксі.Для будь-якого бізнесу: продаж товарів і послуг, освіта, розваги. Є інструменти для МФО.Для будь-якого бізнесу з продажу товарів і послуг. Є інструменти для HoReCa, інфобізнесу, страхових компаній, провайдерів. Сервіс підходить для лендінгів, в тому числі блогів з монетизацією.Для будь-якого бізнесу з продажу товарів і послуг. Є інструменти для страхових і кредитних компаній, комунальних підприємств і держструктур.

Платіжні системи для сайтів: як це працює

 • Після того як покупець вибрав оплату онлайн, унікальний номер його замовлення перенаправляється платіжній системі, а сам клієнт переходить на сайт сервісу;
 • На новій захищеній сторінці, що відкрилася, можна вибрати спосіб оплати і ввести відповідні дані, наприклад, номер карти, термін дії cvv-код;
 • Сервіс перевіряє інформацію, не розголошуючи її нікому, і намагається провести транзакцію, повідомляючи сервер про результат;
 • Клієнт в будь-якому випадку повертається на ваш сайт і отримує повідомлення про успішну чи відхилену транзакцію, так само як і ви;
 • Принцип транзакційності гарантує, що або всі дії будуть виконані, і кошти перераховуються з рахунку клієнта на ваш або, в разі будь-якого збою, залишаться у нього, а транзакція буде не завершена.

Вимоги до сайтів

Платіжні системи — складні технологічні рішення, одне із завдань яких забезпечити безпеку транзакції як для вас, так і для ваших покупців. Тому, щоб підключити одну з них ваш інтернет—магазин повинен відповідати списку вимог. В першу чергу, вони технічні: хостинг, на якому розташований магазин, повинен мати статичну IP—адресу, а доменне ім'я сайту має бути тільки другого рівня з захищеним протоколом https. Інші вимоги належать до наповнення сторінок. На сайті з достатнім для прийняття рішення про покупку кількістю контенту і робочими внутрішніми посиланнями повинні бути:

 • докладна інформація про компанію — юридична і фізична адресу, телефон, e-mail;
 • умови оплати і доставки;
 • сторінка з інформацією про захист персональних даних і іншими правовими умовами співпраці;
 • ціни в національній валюті.

Після підключення платіжної системи на сайті потрібно буде також розмістити її логотип.

3 + 2 типу платіжних систем для сайту

Провести онлайн—оплату на сайтах можуть сервіси інтернет-еквайрінгу, платіжні шлюзи і оператори електронних грошових коштів, а також агрегатори. Яку систему вибрати залежить тільки від ваших завдань і цільової аудиторії, переваги і недоліки є у кожного варіанту.

Інтернет-еквайринг

Класична оплата карткою з переказом коштів між рахунком покупця і продавця, через захищений процесинговий центр.

 • Плюси: найбезпечніший спосіб грошових переказів, що використовує 3D-Secure і сучасне шифрування даних.
 • Мінуси: укласти договір з інтернет-еквайрингом можна тільки як юридична особа, а саме оформлення займає більше часу, від 24 годин і довше, ніж при використанні інших сервісів, через ретельну перевірку даних.

Приклади:

Liqpay — найпопулярніший в Україні сервіс інтернет-еквайрінгу. Це розробка ПриватБанку, яку використовують найбільші маркетплейси і нішеві роздрібні магазини в країні. Одночасно з підключенням цього сервісу ви отримаєте можливість додати на сайт інтеграцію з Приват24 і Google Pay, а також генерувати QR-коди для оплати і платежі в месенджерах і соціальних мережах. У Лікпей є готові інтеграції з CMS Magento, OpenCart, 1C-Бітрікс і деякими іншими, а з liqpay api його просто підключити і до сайтів на інших платформах.

Другий приклад: IPay.ua, який пропонує клієнтам використовувати його для онлайн-оплати на сайті і у звичайних магазинах, через термінал. Ви можете завантажити фірмове ПО на своє обладнання або термінал, касу і РРО в оренду у провайдера послуг. Що важливіше, інтеграція цього сервісу дає максимальний комфорт для користувачів, що здійснюють платежі з будь-якого портативного пристрою. Підключаючи інтернет-еквайринг, ви отримуєте доступ до функцій його партнерів, а це Apple Pay і Google Pay, а також Masterpass.

Оператори електронних грошових коштів

Електронний гаманець — альтернатива банківському рахунку, але принцип роботи таких сервісів дуже схожий. Вам так само доведеться укладати договір, але тільки з оператором і інтегрувати систему оплати на свій сайт.

 • Плюси: мінімум складнощів з оплатою для тих клієнтів, хто користується електронним гаманцем, незалежно від країни, де вони перебувають.
 • Мінуси: вивести з рахунків деяких операторів можна тільки фіксовану суму або всі гроші, отримані за певний період.

Приклади:

PayPal — найпопулярніша міжнародна платіжна система на основі електронних грошових коштів. Для оплати з Пейпал клієнту потрібно буде увійти у свій обліковий запис і ще раз підтвердити транзакцію. Інтеграція самої системи на сайт набагато простіше інших, а головне, за замовчуванням адаптивна до будь-яких пристроїв і включена в базовий функціонал багатьох популярних CMS. PayPal оптимально підходить для міжнародних інтернет-магазинів, але їй якраз властиві основні недоліки електронних гаманців.

Masterpass від MasterCard працює в Україні вже 15 років і стабільно популярний по всьому світу. До цього гаманця можна підключати будь-які карти, в тому числі і інших платіжних систем (Visa, American Express, Discover і т.д.). Після того як користувач підтвердить свої дані на сайті сервісу, йому стане доступна оплата подібна Apple і Google Pay — по Face / TouchID, з пін-кодом або паролем. Крім того, у Мастерпасс немає головного недоліку оператора електронних грошових коштів — гроші надійдуть на ваш рахунок не пізніше, ніж через 24 години.

Платіжні шлюзи

Платіжні шлюзи — універсальні посередники, сервіси, які відразу перенаправляють транзакцію на сторону вашого банку.

 • Плюси: шлюзи не прив'язані до банків і гаманців. Їх можна встановити не тільки на сайт, але також на термінал або використовувати для оплати телефоном. Всі дані шифруються за найвищими стандартами галузі. Чим більше ваші обороти, тим нижче комісія.
 • Мінуси: саме підключення шлюзу і узгодження роботи з різними сервісами зажадає набагато більше часу, ніж інтеграція тільки одного варіанту. Крім комісії вам потрібно буде платити за підписку на послуги.

Приклад:

Opayo — один з найпопулярніших способів оплати в Великобританії і Ірландії, а також ЄС. Сервіс дотримується галузевий стандарт RTS для забезпечення захисту даних і просить одну з найменших комісій за транзакцію.

Платіжні агрегатори

Сервіси-посередники, які на відміну від шлюзів спочатку приймають гроші клієнта на свій рахунок, а потім пересилають за призначенням. Їх дуже просто підключити, але ви будете платити подвійну комісію (агрегатору і банку), а рівень захисту транзакцій практично нульовий.

Оплата частинами і розстрочка

Один з найпопулярніших українських банків Monobank не пропонує величезного набору інструментів для онлайн платежів, на відміну від Приватбанку і інших сервісів. Проте у нього найвигідніші для покупців і продавців умови оплати частинами і розстрочки. Ви можете додати бота монобанк у свій бізнес-аккаунт телеграм або інтегрувати сервіс з системами продажів і звітності вашого сайту та додатку. Вашому клієнтові потрібно буде тільки погодитися з умовами оплати частинами у своєму додатку монобанк, після того, як він зробить замовлення на сайті, а ви відразу отримаєте гроші від банку на рахунок компанії.

Висновки

Платіжна система для інтернет-магазину повинна підходити вам і вашим клієнтам. Дізнайтеся переваги своєї цільової аудиторії, і порівняйте тарифи і умови різних сервісів. Переконайтеся, що ваш сайт відповідає вимогам платіжної системи, а вона своєю чергою вашим потребам.

27 вересня 2021
3.3 / 5 (36 голосів)