Magento та аналітика: як покращити продуктивність інтернет-магазина

55
3 хв.

Для того, щоб ефективно керувати вашим інтернет-магазином на Magento треба мати актуальні та правдиві аналітичні дані. Вони дають можливість не тільки моніторити, а ще й покращувати продуктивність магазину, обирати нові стратегії, шукати нові підходи та вектори розвитку.

І сьогодні ми поговоримо про те, як використовувати актуальні інструменти аналітики, розуміти ключові показники, покращувати продуктивність та розвивати інтернет-магазин, відштовхуючись від аналітичних даних.

Використовуємо Google Analytics

Google Analytics — ефективний та безплатний інструмент для проведення аналітики сайтів. Якщо інтегрувати його, то ви отримуєте багато важливої інформації про:

  • поведінку користувачів на сайті;
  • відвідування сайту;
  • взаємодію користувачів із контентом.

Аналіз цих показників дозволяє зрозуміти те, як користувачі знаходять ваш сайт, як вони поводять себе на різних сторінках, що приваблює нових клієнтів, що можна покращити. Уся ця інформація є своєрідним фундаментом для розробки стратегій та прийняття важливих рішень у майбутньому.

Працюємо з показниками конверсії та відмов

Розуміння показників конверсії та відмов є однією з ключових задач аналітики.

Конверсія — показник кількості користувачів, котрі виконали цільову дію: покупка, замовлення, підписка на поштову розсилку.

Показник відмов — наочно демонструє відсоток користувачів, що покинули сайт, не зробивши цільову дію.

Аналіз цих метрик дозволяє вам виявити слабкі місця сайту, зрозуміти ті етапи взаємодії з магазином, де користувачу стає незручно і він закриває його.

Головне те, що ви можете зрозуміти причину втрати потенційних клієнтів, опрацювати її, знайти рішення та виправити ситуацію.

Покращуємо продуктивність, використовуючи аналітичні дані

У цьому моменті знов допоможе Google Analytics. Серед найрозповсюдженіших причин, що впливають на продуктивність інтернет-магазину наступні:

  • повільні завантаження сторінок;
  • некоректне відображення контенту на різноманітних пристроях;
  • технічні помилки.

Робота із цими даними допоможе виявити слабкі місця та провести роботу з їхнього виправлення.

Теплові карти та як їх використовувати

Теплові карти та аналітика кліків — додаткові інструменти, що можуть використовуватись для більш детальної оцінки поведінки користувачів на сайті.

Ці інструменти дозволяють наочно подивитися на контакт користувачів із різними елементами та частинами сайту. Теплові карти відображають зони, де користувачі зосередили свою увагу. Аналітика кліків показує взаємодію між користувачем та різними елементами сторінки.

Завдяки цим даним можна оптимізувати місцезнаходження іконок, елементів сайту, кнопок. Оптимізація цих елементів допоможе підвищити конверсію.

Висновки

Спираючись на дані з Google Analytics та інших інструментів аналітики, можна приймати рішення стосовно майбутнього розвитку. Аналіз метрик, поведінки користувачів допомагає зрозуміти, які саме маркетингові або технічні стратегії дають найкращий результат.

Наочно можна побачити слабкі місця та швидко їх посилити, змінити вектор розвитку або взагалі відмовитись від них та переробити. Саме такий підхід і є найефективнішим. Він забезпечує розвиток бізнесу.

11 березня 2024
5 / 5 (2 голоса)