Apple Pay. Як ми забули про паперові гроші та полюбили технології

138
5 хв.

У сучасній Україні торгові точки масово переходять на оплату через термінал. Паперові гроші потрібні дедалі рідше. Нині їх використовують хіба що люди похилого віку, які не встигли розібратися у високих технологіях. Можливо, саме до такої категорії належить людина, яка читає цю статтю. У будь-якому випадку, наше завдання розповісти, чому спосіб платежу, впроваджений компанією Apple, став одним із домінантних на ринку й чому вам не варто переживати, якщо забули вдома гаманець.

Ілюстрація смартфона в гаманці.

Про головні переваги

Будь-який користувач iPhone легко відповість на питання, чому він користується Apple Pay і нічим іншим. Зручність, швидкість та простота. Це основні пункти, які цікавлять користувачів. Виявилося, що вагон функціонала зовсім необов’язковий, достатньо виконання базових бажань щодо оплати. Готовий посперечатися, усі вони базові та здадуться вам очевидними:

  1. Гаманець із собою брати не треба. Зовсім. У телефоні будуть усі ваші картки, навіть бонуси та акційні пропонування від супермаркетів можна додати, чим не диво?
  2. Ваш гаманець захищений за допомогою відбитка пальця на моделях минулих поколінь та Face ID на нових.
  3. Вкрасти ваші картки неможливо, тільки якщо негідник повів телефон.
  4. Оплата відбувається швидко, на здачу чекати не потрібно. Ви будете вдячні собі за таку заповзятливість.
Стів Джобс думає про Епл Пей.

Apple Pay дає змогу проводити оплату з платіжної картки більшості банків України, зокрема ПриватБанк, Ощадбанк та Mono. Термінали, що приймають оплату, встановлені зараз у кожному супермаркеті, аптеці та кафе. Нещодавно представники Mastercard пообіцяли, що мережа терміналів зростатиме з кожним роком, тому через кілька років паперові гроші можуть залишитися дивовижною.

Як розплачуватись на сайтах?

Адже це теж вкрай важливо? Безпечна передача інформації під час оплати забезпечується Apple через передачу зашифрованого коду транзакції з подальшим додатковим шифруванням. Саме в такому вигляді інформацію про платіж отримує розробник. Завдяки цьому жодна третя особа не зможе перехопити ваш платіж та розпоряджатися ним.

Крім цього, компанія контролює платіж у такий спосіб: програмі або сайту надсилають динамічний код безпеки. У цьому моменті найголовніше, що фактичний номер картки користувача ніхто не знає й не бачить (ні Apple, ні фірма, яка проводить платіж).

Але треба зважити й на інше. Під час спроби підтвердити покупку, яку ви здійснили через десктоп, гаджети, що авторизуються, будуть обмінюватися даними безпосередньо через сервера Apple. Звісно, зашифрованим каналом. Жодних шляхів обходу.

Ложка дьогтю

Трохи поговоримо про дірки в безпеці. Ви ж зайшли сюди не хвалебний відгук, а чесний. У процесі руху коштів беруть участь не тільки Apple, а й банки, тому проблеми трапляються іноді. В’їдливий блог Brander тут, щоби розповідати правду.

  1. Сканер відбитків пальців працює не зовсім коректно. Здавалося б, засіб сучасний і надійно запечатує особистість від шахраїв, але варто вийти з ладу Touch ID, потрібно підбирати пін-код, а це вже велике щастя для будь-якого шахрая.
  2. Face ID вважається надійнішою функцією, але далеко не завжди найзручнішою. Пригадуючи часи COVID, маса користувачів стикалися з тим, що їхнє обличчя в масці не розпізнавалося ні під яким кутом і провести платіж було неможливо.
  3. Якщо вам пощастити поїхати за кордон, ви можете зіткнутися з необхідністю авторизуватися безпосередньо в інтернет-банкінгу. Це забирає багато часу під час покупки, але саме ця умова є ключовою.

Про конкурентів

Головний конкурент Apple вже з десяток років, звичайно, Google. Зі своїм Google Wallet компанія вийшла на ринок ще у 2011 році, але довго розгойдувалася і спочатку про популярність могла лише мріяти. Тільки після придбання платіжного оператора Softcard, за допомогою його унікальних напрацювань Google почала завойовувати нові позиції на ринку. Так з’явився Android Pay, який дуже схожий за принципами платіжної системи від Apple.

Не забуваємо також про Samsung Pay та PayPal. Останні настільки глибоко влилися в екосистему віртуальних платежів у США, що об’єднують і користувачів Android, і користувачів Apple.

Майбутнє Apple Pay

Роздрібні точки все активніше відмовляються від готівкового розрахунку та переходять на Apple Pay. За допомогою цієї системи можна генерувати купони знижок і продавати рекламу відповідно до потреб споживача, а іноді та випереджаючи їх. Смартфон знає про вас майже все й це дуже допомагає бізнесу.

З іншого боку, оплата спростилася, час її здійснення знизився, спрямованої реклами дедалі більше. Відповідно, користувачі охочіше витрачають свої гроші. Важко віднести це до однозначного плюсу чи мінусу. Імовірніше, це природний хід речей.

03 жовтня 2022
5 / 5 (3 голоса)