Як залучати нових клієнтів до інтернет-магазину?

56
5 хв.

Ми займаємося розробкою та просуванням інтернет-магазинів та маркетплейсів вже тривалий час і ділимося секретами зі своєї практики. Про оптимізацію каталогу можете прочитати тут, про теги – тут, а про категорії – тут. А сьогодні говоримо про залучення клієнтів до інтернет-магазину, точніше поділимося найпопулярнішими та найефективнішими методами.

Реклама у соціальних мережах

Ще когось може здивувати цей варіант, а точніше, його наявність серед найкращих методів залучення клієнтів? Не думаємо.

Соціальні мережі та реклама в них дають величезний простір для творчості (так, потрібен буде добрий контент мейкер та креативник, але без цього нікуди). Ситуація складається в такий спосіб, що реклама вашого продукту може приймати несподівані формати.

Досить згадати недавній тренд tiktok, де відомі бренди опублікували головні офіси своїх будівель і кота, що хитається, під веселу музику. Так, це було дивно, але весело, тому відео збирали мільйони переглядів навіть у локальних компаній.

І це лише один із безлічі варіантів реклами в соціальних мережах. Це не тільки розширює охоплення потенційних покупців, а й збільшує лояльність аудиторії до вашого бренду.

Якщо використовувати facebook або snapchat, ви можете створювати рекламні кампанії для своєї цільової аудиторії. Завдяки гнучкому настроюванню реклами, користувачі (ваші потенційні клієнти) підбираються за інтересами, демографічними особливостями, поведінкою та іншими метриками.

Пошукова оптимізація

SEO, можливо, так буде звичніше. Вона важлива та допоможе вашому магазину з'являтися у результатах пошукових запитів. Чим кращі показники, тим вищим буде ваш магазин у пошуковій видачі.

SEO підхід включає:

  • оптимізацію ключових слів;
  • оптимізацію вмісту сайту (навіть назву фотографій та відео);
  • грамотну інтеграцію ключових слів;
  • роботу зі зворотними посиланнями;
  • регулярну роботу над поліпшенням якості досвіду користувача.

Чому їй варто приділити таку велику увагу? Вона дає змогу залучити не просто трафік. Це натуральний, органічний живий трафік реальних клієнтів.

При цьому трафік буде безплатним і живим, що позитивно позначиться на місці вашого сайту в загальному списку. Алгоритми пошукових систем люблять саме «органіку» і ставлять умовні «плюсики» вашому ресурсу і починають його просувати.

Email-маркетинг

Популярно? Так. Ефективно? За грамотного підходу — так. Де взяти базу для розсилки? Це вже інше питання. Насправді все не так і складно.

Коли у вас є свій сайт чи інтернет-магазин, ваше завдання спонукати користувачів залишати свої адреси пошти/телефонів та контактні дані. А ви зможете регулярно підігрівати їх інтерес, нагадувати про знижки або спеціальні пропозиції.

Ще одним варіантом розширення своєї бази є колаборація чи співпраця з іншими брендами та компаніями.

Контекстна реклама

Контекстна реклама була і буде одним із ключових варіантів залучення нової аудиторії та клієнтів. Сюди належить класичний Google Adds чи Bing Adds. Що вона дає?

Ці ресурси дають можливість розміщувати рекламу, яка відображатиметься на сторінках пошукових систем, коли клієнти будуть шукати товари або послуги, пов'язані з профілем вашого магазину.

Завдяки контекстній рекламі ви зможете створювати рекламні оголошення з ключовими словами або фразами. При цьому платити ви будете не за розміщення, а лише за кліки користувачів.

Варіант добрий тим, що користувачі будуть вашою цільовою аудиторією. Як наслідок, конверсію вашого інтернет-магазину буде збільшено.

YouTube реклама

Ютуб – найпопулярніша платформа для перегляду відео у світі. З цим не посперечаєшся. Усі світові бренди розміщують там свою рекламу. І ви як власник інтернет-магазину можете купувати місця для розміщення ваших рекламних роликів. Вони показуватимуться як до самого відео, так і під час перегляду, а іноді й наприкінці.

Розміщення реклами на Ютубі – ефективний, надійний варіант. Ви можете не просто розмістити рекламу та чекати на результати, але й налаштувати трекінг інтеграцій, відштовхуючись від інтересів вашої аудиторії та специфіки товару.

Реклама на Ютубі допомагає не просто збільшити охоплення та залучити великий пласт нових покупців, але ще й підвищити показники впізнаваності вашого бренду (інтернет-магазину).

Висновки

Створити інтернет-магазин – половина справи. Інша половина полягає в його розвитку, регулярному пошуку та залученні нових клієнтів. Ми розповіли про 5 методів, які довели свою ефективність. Грамотне використання сучасних методів та інструментів дозволить вашому бізнесу розвиватися.

01 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)