Записи сеансів: 7 найкращих інструментів

72
6 хв.

Сьогодні ми аналізуватимемо поведінку користувачів на вашому сайті. І робитимемо це за допомогою програм для запису сеансів. Що це таке і навіщо воно потрібне? Давайте крок за кроком розбиратися, А потім ми розповімо про софт.

Отже, що таке запис сеансу? Деякі користувачі не до кінця розуміють термін «сеанс», тому потрібно розуміти, що це таке.

Сеанс – послідовність дій користувача на інтернет-ресурсі за певний проміжок часу. За один сеанс може бути зроблено безліч дій: різні сторінки та взаємодії, а також транзакції.

Якщо користувач не працював упродовж 30 хвилин з моменту останньої взаємодії, то вся статистика буде занулятися, а дії, які будуть здійснені після такої паузи, будуть розцінюватися як новий сеанс.

Навіщо потрібен софт для запису сеансів? Головне завдання запису сеансів та роботи з ними – покращити UX компонент вашого ресурсу.

Ви бачитимете, як користувач поводиться на вашому сайті, наскільки він ергономічний і практичний, скільки часу у клієнта йде на замовлення і де є «затримки» та «проблеми» з пошуком потрібного розділу.

Аналіз усіх показників допоможе покращити конверсію, доопрацювати складову UX, допоможе зрозуміти, чому клієнт йде. Одним словом, штука корисна та потрібна.

Plerdy

Продукт українського виробництва. Компанія пропонує дуже гнучкий та цікавий софт для запису сеансів та аналітики результатів.

Відразу варто сказати, що проект амбітний і вже багато, де світився: з 2017 року компанія стала активним учасником міжнародних виставок і презентувала свої цифрові продукти.

Що цікавого пропонує компанія:

 • захист даних клієнтів (якщо користувач буде вводити свої дані, ви їх не побачите, що важливо);
 • допоможе знайти недоліки у секторі UX;
 • працює з великою кількістю різних типів сайтів (від React до Angular);
 • є окремий застосунок для роботи з магазинами;
 • програма дуже гнучка у налаштуванні;
 • можливість працювати з відео в процесі перегляду: додавання подій, тегів.

Ви можете встановити цей софт за замовчуванням, щоб зібрати якомога більше інформації. Є безплатний період.

Hotjar

Цікавий продукт, яким багато хто користується і дуже активно. Це комплексне рішення, яке не тільки дає можливість переглядати записи поведінки клієнтів, але й демонструє теплову карту сайту.

Завдяки можливості побачити активні та неактивні зони сайту, ви зможете оптимізувати розташування важливих блоків та розділів, кнопок та інструментів, крім цього:

 • є програма навчання роботи з сервісом;
 • безплатний план;
 • простий і зрозумілий;
 • зручний інтерфейс та ергономічне управління програмою;
 • активна підтримка клієнтів 24/7;
 • дуже гнучка система звітності.

Smartlook

Умовно безплатна програма для запису сеансів та моніторингу звітності. Є як безплатний план для користувачів (включає базовий набір функцій) та платна версія (стартує від 31 usd/місяць).

Компанія пропонує не тільки повний пакет інструментів для відстеження аналізу поведінки користувача на ПК версії сайту, а й для роботи з мобільними пристроями. При цьому користувач може використовувати свій API для ідентифікації клієнтів.

Lucky Orange

Ще один кандидат для використання. Якісний сервіс, який відрізняється низькою вартістю та простотою інтерфейсу.

Вартість підписки — 10 usd/місяць, що для такого великого пулу опцій недорого.

Користувач отримує гнучку систему, яка дає можливість відстежувати записи, дивитися теплову карту, воронки конверсії та навіть спілкуватися з клієнтом, поки той залишає замовлення.

Asana

Отже, почнемо з оплати — 19 eur/місяць для персонального користування. Є три варіанти: 0 eur, 129 eur, 399 eur (корпоративний) на місяць. Порівнюючи з іншими варіантами, коштує чимало.

Але фішка софту в тому, що він допомагає працювати не лише з діями клієнта, а і його поглядом. Відмінна риса софту — він розроблявся з використанням ШІ. Сам ШІ для Attention Insight навчали спеціальним чином: аналіз сайтів з погляду уваги користувача та напрями його погляду у процесі взаємодії зі сторінкою.

Завдяки інструменту, ви можете зрозуміти, скільки часу буде приділено тому чи іншому елементу дизайну сайту при знайомстві з ним.

Як показала практика та статистика користувачів софту, він допомагає скоротити бюджети А/В тестування, оскільки стратегії оптимізуються до початку тестів.

Fullstory

Щоб дізнатися про вартість, потрібно написати у відділ продажу на офіційному сайті продукту. Пул опцій такий самий, як і в інших представників категорії: теплові карти, воронки тощо.

Але якщо софт опинився в нашій статті, значить є в ньому щось цікаве. Цей продукт дає змогу створювати комплексні звіти та визначати топ опцій. Остання фішка нагадує вам, що можна поліпшити і як це зробити. Гарний продукт для початківців.

Mouseflow

І останній, але не за значущістю, продукт для аналітики.

Продукт платний та тарифи стартують від 29 Usd/місяць. Функціонал базовий і є всі необхідні варіанти аналітики та звітності. Але принцип роботи дещо відрізняється.

Він відображає вам 6 варіантів карток для сторінок сайту. А записи та їхній перегляд покажуть, коли та чому користувач пішов із вашого сайту. У програмі встановлена опція аналізу серйозних помилок на вашому сайті. Тобто при запуску та аналізі сторінки софт сам вкаже вам на серйозні проблеми з інтерфейсом, які можуть відштовхувати клієнтів.

Підсумки

Ми постаралися зібрати найцікавіші продукти для запису сеансів та їхнього аналізу. Багато програм і сервісів мають безплатні пробні періоди, які допоможуть вам познайомитися з ними ближче. Успіхів!

27 грудня 2023
5 / 5 (1 голос)