Як проводити A/B тестування в інтернет-магазині?

35
4 хв.

Сьогодні ми хочемо розповісти вам про проведення тестування, а саме А/В тестів для інтернет-магазину: поговоримо про те, як їх проводити, з чого починати та для чого все це потрібно.

Не довго зациклюватимемося на теорії, на тому, що таке тестування та інших термінах. Перейдімо одразу до справи.

Навіщо потрібне A/B тестування інтернет-магазину?

Тестування сайту є добрим інструментом для оптимізації продуктивності інтернет-ресурсу (у нашому випадку – це інтернет-магазин).

Тестування дозволяє створити відразу кілька різних варіантів сайту або його окремих елементів, щоб зрозуміти, яка з них покращить досвід користувача.

А/В тестування та його результати не просто допомагають власникам інтернет-магазинів приймати якісь важливі рішення, а й відштовхуватися від реальних фактів та статистики, а не від гіпотез та припущень.

І в результаті, ви отримуєте не тільки поліпшення досвіду користувача при контакті з вашим продуктом, але ще й збільшення кількості продажів, клієнтів, прибутку.

А зараз розглянемо, які етапи тестів бувають для інтернет-магазину.

Вибір елементів сайту для тестування

Під час проведення будь-яких тестів потрібно розуміти, що й навіщо ви хочете тестувати. Адже вам потрібно розуміти підсумкову мету і як ви потім використовуватимете отримані дані, вірно?

Ось і з інтернет-магазином аналогічна ситуація. Перше, що ви робите – визначаєте елемент тестування:

  • заголовки;
  • колірна палітра;
  • кнопки;
  • макети сторінок;
  • текстові блоки.

Це лише частина того, що можна взяти за об'єкт дослідження. Ваше завдання – виділити для себе ті елементи, які можуть істотно впливати на поведінку користувача, коли він потрапляє на ваш сайт. Сюди можна віднести кнопки «купити», банери про розпродаж або знижкові пропозиції, заголовки товарів та інше.

Створення двох варіантів елемента для тестування

Не зупиняйтесь лише на одному варіанті тестів. При виборі об'єкта дослідження, вигадайте відразу кілька концепцій для тестів. Їх може бути дві чи три.

Для чого це потрібно? Щоб отримати якісніші результати та мати наочні дані для проведення аналізу.

Якщо ви тестуєте заголовок, то зробіть кілька варіантів, зробіть їх різними, але місткими та корисними для користувача.

Визначення метрик для вимірювання ефективності тесту

Вам потрібно розуміти, як оцінити отримані результати? Ви маєте виділити конкретні метрики. Все залежить від того, який елемент сайту ви тестували та які гіпотези перевірялися. Ось кілька прикладів метрик, які оцінюються після проведення досліджень:

  • конверсія;
  • кількість покупок;
  • кількість реєстрацій;
  • показник середнього часу знаходження відвідувача на сторінці товару;
  • кліки на певні елементи сайту чи сторінок.

Реалізація та проведення тесту

A/B тестування проводиться за класичною формулою з усіма етапами. Перше, що вам треба зробити – зібрати аудиторію та розділити її на 2 випадкові групи. Ні, груп може бути більше, якщо варіантів для тестів більше, вас ніхто не обмежує.

Аудиторія у групах має бути зібрана та розподілена випадковим чином. Це потрібно для чистоти тестування та неупередженості користувачів.

Після цього кожна група отримає один варіант для тестів. Фінальний етап – запуск тестів та збирання результатів.

Приймаємо рішення на основі аналізу результатів

Коли тести будуть закінчені, настане час збору та аналізу отриманих результатів. Що для цього використати? Статистичні методи аналізу. Коли ви отримаєте не просто дані, а реальні результати в цифрах та графіках, то можете приймати рішення про зміну елемента на той, що показав найкращі результати.

Підсумки

А/В тестування – потужний маркетинговий інструмент. При правильному використанні такі тести підвищать ефективність роботи вашого інтернет-магазину, збільшать конверсію.

Але пам'ятайте, що не завжди результати тестів можуть одразу бути задовільними. Їх варто проводити доти, доки ви не знайдете найефективніший варіант розв'язання вашої проблеми.

03 квітня 2024
5 / 5 (3 голоса)