Як використовувати аналітику для покращення каталогу товарів?

19
3 хв.

Сьогодні ми поговоримо про те, як аналітика допоможе вам покращити каталог товарів в інтернет-магазині. Каталог — важлива частина вашого магазину, адже він дає можливість користувачам швидко знайти потрібні товари на сайті. Правильно структурований каталог здатний збільшити конверсію, збільшує шанси на здійснення цільової дії, а також дає позитивний досвід взаємодії із вашим інтернет-магазином. Саме тому так важливо працювати над його практичністю, ергономікою та функціоналом.

Відстеження пошукових запитів користувачів

Навіщо відстежувати пошукові запити клієнтів? Це допомагає оцінити ситуацію, коли клієнт щось шукає та що саме він отримує при видачі. Після цього проводиться аналітика вдоволення клієнтів. Коли у вас на руках будуть результати аналітики, може знадобитися перероблювання каталогу. До нього можуть додаватись нові товарні позиції, категорії, підкатегорії.

Це робиться для того, щоб пошуки користувача приносили необхідний результат (видання потрібного товару) з подальшою покупкою.

Аналіз конверсії товарів на сторінках каталогу

Аналіз конверсії допомагає зрозуміти, що призводить до тих чи інших показників (добрих, чи не дуже добрих).

У цій ситуації проводиться комплексний аналіз всіх елементів сторінки: від опису до функціональних кнопок та зображень. Після виявлення «проблемних місць» проводиться робота щодо їх усунення та покращення.

Вивчення поведінки користувачів на сторінках каталогу товарів

Це важливий момент для створення зручного інтерфейсу картки товару та всього магазину. Використовується безліч інструментів, у тому числі та «температурні карти», відображають елементи, з якими користувач найбільше взаємодіяв.

Оцінка ефективності фільтрів та пошукових запитів

Робота з системою фільтрів та їх поліпшення потрібні та важливі. Аналіз системи допомагає виявити слабкі місця та модернізувати, доповнити її.

У процесі аналізу, можна виявити найефективніші фільтри та найефективніші, щоб їх видалити або переробити.

Регулярний моніторинг аналітичних даних для постійного покращення каталогу товарів

Коли ми починаємо працювати над покращенням каталогу? Коли все погано? Ні. Ми працюємо над ним завжди. Так, з моменту запуску сайту.

Регулярний моніторинг ситуації на вашому сайті допоможе відстежувати динаміку зростання числа відвідувачів, конверсії, оцінювати результати маркетингової стратегії.

Збираючи дані із самого початку, вам простіше буде побачити зростання на дистанції, зрозуміти, як позначилися на розвитку ресурсу певні рішення. Це все принесе вам не тільки велику кількість продажів, лояльність аудиторії, а й стабільне зростання компанії.

Висновки

Інтернет-магазин та його розділи вимагають регулярної роботи та вдосконалення. Недостатньо створити сайт та використовувати його роками. Для цього потрібно використовувати всі актуальні інструменти аналітики, які допомагають виявити слабкі місця та виправити помилки, щоб дати клієнтам новий досвід та збільшити конверсію. Що більше ви працюєте над якістю свого інтернет-магазину, то більше отримаєте вигоди в перспективі.

29 березня 2024
5 / 5 (2 голоса)