Чому продукт не продається: 5 причин та їх вирішення

84
7 хв.

Отже, головне для бізнесу – прибуток. Що для цього потрібно? Правильно, продаж. Хтось із цим погодиться, хтось посперечається, але у будь-якому разі сьогодні наше завдання – розібрати причини відсутності продажів, а також запропонувати наші шляхи розв'язання цієї проблеми.

Ми зібрали 5 найпопулярніших причин, які заважають продажам. Вони різні, і кожна з них вимагає комплексного рішення. Як показує практика, проблема охоплює низку супутніх факторів. Їх теж потрібно покращити, усунути чи повністю переробити. Почнемо розбір.

Дизайн та ергономіка

Дизайн відіграє важливу роль у бізнесі. Це ні для кого не секрет, правда? Але дизайн включає багато різних моментів, які вимагають окремого розбору та покращення.

Дизайн

А чи давно ви оновлювали ваш сайт? Тож чи давно ви його комплексно переробляли, наймали команду дизайнерів, які розробляли фірмовий стиль компанії, працювали над загальною концепцією сайту? Якщо давно, то це може бути вашою проблемою.

У 2022 році користувачі спочатку звертають увагу на дизайн. Вже є безліч різних варіантів того, наскільки ефектно та ергономічно можна зробити оформлення, головну сторінку та елементи, що спливають. Навіть офіційний та діловий продукт має бути представлений аудиторії, згідно з сучасними трендами архітектури та дизайну сайтів.

Юзабіліті та ергономіка

Чи варто говорити, наскільки ці параметри є важливими для клієнта? Він без підказок повинен розуміти, що і де знаходиться, як працюють різні вкладки та меню, калькулятори та форма зворотного зв'язку.

Навігація

Цей пункт допомагає клієнту отримати бажане максимально швидко. Наприклад, вибрати товар, пройти авторизацію через обліковий запис Google, підтвердити замовлення та сплатити. Усього 4 дії, і ваш відвідувач став клієнтом! Це лише приклад, який має показати, що алгоритм дій клієнта може бути простим і зрозумілим більшості.

Не потрібно посеред оформлення замовлення вставляти форму зворотного зв'язку, пропонувати знижку чи акційні пропозиції. Ваш потенційний клієнт зайнятий, оскільки заповнює поле з адресою, а ви відриваєте його. Це можна зробити до або після процедури замовлення, залежно від пропозиції.

Відсутність мобільної версії сайту чи прогресивного додатку

Якщо у 2022 році не враховуватиме поведінку ЦА, це загрожує втратою продажів. За статистикою понад 60% всіх користувачів віддають перевагу мобільним гаджетам, а не ПК. І уявіть їхнє обурення, коли вони побачать перед собою неадаптовану версію сайту. Так, це про те, що вам потрібно не скролити сайт вниз, як завжди, а пересуватися по всій сторінці з кута в кут, намагаючись знайти потрібну інформацію, а ще:

  • дрібний шрифт;
  • колонки та зображення, що з'їхали;
  • напливи тексту на інший текст;
  • хаотичне розташування блоків;
  • відсутність графічних елементів;
  • наявність горизонтальної та вертикальної смуг прокручування.

З таким варіантом сайту просто неможливо працювати, тому користувачі закривають його та йдуть до конкурентів.

Вихід із такої ситуації очевидний та простий – замовити розробку мобільної версії сайту, або адаптувати сайт під мобільні пристрої.

Реклама

Багато компаній неправильно вибирають вектор своєї маркетингової стратегії, що призводить до плачевних результатів: від непопадання у цільову аудиторію до малих охоплень.

Правильно обрана стратегія – запорука успіху. Білл Гейтс якось сказав: "Якщо тебе немає в інтернеті, то немає і в бізнесі". Такою є наша реальність, адже більшість аудиторії приходить саме звідти, а не із зовнішніх джерел (білборди, оголошення по радіо чи в газетах).

Якщо реклама не працює, значить, її час міняти. Варто проаналізувати результати за певний проміжок часу, провести комплексне дослідження, зібрати відділ маркетингу та розробити нову стратегію із залучення клієнтів. Можливо, варто ризикнути та зробити «хід конем». Варіантів багато, все залежить від першопричини проблеми.

Ви розмовляєте іншою мовою

Є така річ як профдеформація, з якою стикаються представники різних сфер. Власники бізнесу та їхні співробітники також стикаються. Коли ви тривалий час працюєте в секторі металургії, то вам стає зрозумілим весь процес виплавки металів, створення труб та інших виробів. Між собою ви спілкуєтеся на сигнатурному сленгу, який буде зрозумілим лише деяким особам. Але ваші клієнти не розуміють вас, і це проблема.

Ваше завдання – розповісти про товар, послуги, бізнес таким чином, щоб зрозумів навіть перехожий. Одночасно з цим дотримуйтесь планки експерта, щоб довести, що ви найкращі у галузі. Читаючи ваш блог, будь-який відвідувач повинен розуміти, що ви робите, навіщо ви це робите і про що взагалі йдеться.

Дуже важливо, щоб ця доступність зберігалася у всьому: від спілкування співробітників із клієнтами до сайту та програми.

Щоб розробити експертний та зрозумілий контент, використовуйте дослідження та аналіз. З одного боку, потрібно зібрати пул запитів, які є у ваших клієнтів про ваш продукт та бізнес. На основі цього пулу розробити план концепції. З іншого боку, зібрати фокус-групу, яка допоможе визначити, чи доступний контент для потенційного клієнта. Знайдіть автора, який спеціалізується у вашій темі та допоможе з реалізацією концепт-плану.

Оплата і доставка

Було багато варіантів, які можна було поставити на п'яте місце (від некомпетентності персоналу до відсутності цін у каталозі), але вирішили вибрати саме цей. Чому? Цей параметр відповідає не лише за комфорт клієнта, а й за його лояльність до вас.

Компанії працюють над створенням ергономічної та гнучкої системи оплати та доставки. Клієнт вибирає зручний для нього варіант, тому, якщо у вас немає в списку найближчого до нього відділення, він піде до конкурента.

Чим більше варіантів оплати ви надасте клієнту – тим швидше він сплатить своє замовлення. Чим більше варіантів доставки у нього буде – тим позитивнішим виявиться його досвід взаємодії з вашою компанією.

Так, ми розуміємо, що є компанії, які можуть працювати тільки з однією вантажною фірмою або поштою, що надає послуги перевезення великих вантажів, і таке інше. Ми це враховуємо, але все ж таки позначимо, що...

Вихід із такої ситуації очевидний: розширити пул доступних опцій: більше варіантів оплати, більше варіантів доставки. Запропонуйте вигідні умови, знижки або бонуси при оплаті за певний метод, зробіть доставку посилки безплатною.

Побажання від нас

Все не так складно, як здається. Немає поганих бізнесів чи компаній, є лише помилки в їхньому управлінні. Помилки – це нормально, адже всі їх допускають та здійснюють, а потім навчаються та виправляють. Працюйте, удосконалюйтесь!

16 жовтня 2023
Збільште продажі вашого продукту!
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (2 голоса)