Найкращі e-commerce ідеї за 2023 рік

153
5 хв.

Сфера електронної комерції стрімко зростає. При цьому росте вона не по роках, а кожного дня. На це вплинула масова цифровізація, пандемія також внесла свій внесок (куди без неї), а також безліч супутніх факторів. І сьогодні займатися своїм бізнесом в мережі стало набагато вигідніше, ніж у реальному світі. Чому вкладати людині 80 000 доларів у відкриття своєї кав'ярні, якщо вона може запустити за ці кошти свій інтернет-проєкт? Ось і все. Лише під час запуску свого інтернет-проєкту не потрібно думати про пожежну безпеку, оренду та інші моменти.

Тож, повернемося до теми. Що робити та з чого почати? Як ми знаємо, сфера електронної комерції — це не просто інтернет-магазини та маркетплейси. Вона набагато ширша і цікавіша. І в погоні за своїм щастям люди вигадують неймовірні речі, які можуть виглядати трохи дивно, але насправді стають успішними проєктами. Ми ділимося з вами цікавими та перспективними ідеями. Хто знає, можливо завтра саме ви розробите успішний проєкт на основі однієї з них.

Пенсіонери

Так, все правильно. Коли ми говоримо про ідеї та проєкти в електронній комерції, вони часто орієнтовані на молоде покоління. Але ж не тільки ми робимо покупки в Інтернеті, чи не так? Про категорію літніх людей часто забувають. Якщо в Україні інтернет-шопінг у старшого покоління не так розвинений, то в країнах Європи та Америки ситуація набагато цікавіша.

Ніхто не заважає просунути ідею онлайн-магазину або маркетплейсу, який буде зорієнтований на потреби старшого покоління, навіть товари для хобі та дозвілля. Головне — якісно провести маркетингове дослідження, щоб визначити свою ЦА і її потреби.

Освіта

Освіта завжди актуальна, а з появою перших освітніх платформ попит на неї значно зріс. Згадайте вплив пандемії COVID-19 на загальну світову ситуацію. Якщо все більше людей віддає перевагу дистанційному навчанню, то чому б не розвинути цю ідею? Добрим, але банальним варіантом буде продаж навчальних курсів. Можна піти далі та створити унікальну платформу, яка пропонуватиме спеціалізовані професії та навички. Наприклад, робота з епоксидними смолами або створення форм з герметика. Таким навчити мало хто зможе, а ручна продукція все більше цінується і зростає в ціні.

У кожного з нас є свої унікальні навички, які для нас є нормою або вже давно перетворилися на звичайні. Але для багатьох людей це буде чимось новим.

Домашні тварини

Домашні улюбленці вже стали повноправними членами сім'ї. Що на рахунок вигадати цікавий сервіс для наших менших братів? Подумайте, що ринок досі не запропонував? Наприклад, сервіс з підбору "няні" для вашої домашньої тварини? Ми всі їздимо у відрядження і відпустки, але не завжди можна взяти з собою улюбленців.

Наприклад, папуга. Візьмімо великого ара або жако. За бажанням можна намагатися перевозити клітки та інші атрибути, але цим ми травмуємо птаха. Чому? Няня для домашньої тварини може стати розв'язанням проблеми ваших клієнтів і перспективним бізнесом для вас.

Екосистеми та розумні будинки

Офіційна дата народження розумного будинку — 1978 рік. Але скільки людей зараз користується цим? Система здається людям складною і дорогою. Ви отримаєте своїх клієнтів, як тільки поясните аудиторії, що це не так.

Потрібна грамотна структура, робота і підтримка клієнтів. Спробуйте знайти компанію, яка не просто продасть вам модуль для "розумного будинку", але й введе в курс справи, розповість і допоможе щось підібрати, виходячи з власного досвіду. Таких дуже мало.

Маркетплейс для продажу 3D-активів

У мережі є безліч різних стоків з 3D-моделями та текстурами, але чому ви впевнені, що не зробите краще? Ви, як користувач, можете зробити ваш ресурс зручнішим та ергономічнішим, додати нові функції. Проаналізуйте наявні на ринку сайти, виявіть їхні слабкі сторони та покращте свій сайт.

Команда Unity показала, як це може круто працювати та приносити прибуток. Чому б і вам не спробувати? Якщо подивитися на тенденцію розвитку VR/AR технологій, то у такої платформи точно є майбутнє.

Лутбокси, але з підпискою

Ця ідея проста і зрозуміла, але оригінальна. Багато творців контенту (Marvel, Disney, Warner Bros і інші) випускають унікальні коробки за тематиками. Компанія випускає коробку з цікавим стафом за улюбленою темою. Зміст коробки при цьому залишається в секреті. Користувач купує підписку, отримує коробку і знаходить сюрприз.

Чому б вам не зробити так само? Можна замінити мерч на бандл з підписками на різні сервіси? Профіт від такого колабу отримуєте не тільки ви, але й інші сервіси, які будуть брати участь.

Висновки

Ми зібрали кілька актуальних ідей, які вважаємо цікавими. Представлені стартапи та концепції — далеко не все, що має попит по всьому світу. Якщо подумати, можна знайти ще багато різних варіантів і концепцій для створення нових сервісів, додатків і ресурсів. Ідей дуже багато, а куди звертатися за розробкою — ви точно знаєте.

29 вересня 2023
5 / 5 (2 голоса)