Інноваційний дизайн: створення унікальних користувацьких інтерфейсів

30
5 хв.

Сучасні тренди індустрії задали тренд на комфорт користувачів і зручність використання застосунку. У цьому допомагає UI/UX-дизайн. Щороку вимоги користувачів зростають: підвантаження має бути ще швидшим, потрібне жестове управління, більше варіантів тем, більше можливостей для порівняння товарів, краще, функціональніше та інше. І дизайну необхідно приділяти більше уваги й часу.

У цій статті ми розглянемо кілька важливих аспектів інноваційного дизайну й покажемо, як створити унікальні користувацькі інтерфейси.

Дослідження сучасних трендів у дизайні та UI/UX

Щоб розуміти, що робити й чому відповідати. Для цього потрібно провести низку досліджень і виявити актуальні тренди.

 1. Проводиться аналіз індустрії та ринку на предмет виявлення затребуваних елементів. На момент написання матеріалу, обов’язковим стало поліпшення 3D-графіки та елементів, а також робота з AR-технологіями.
 2. Дослідження користувацьких уподобань у різних регіонах. Проводиться аналіз цільової аудиторії, її структуризація та комплекс аналітичних робіт із виявлення ключових потреб ЦА.
 3. Розробка й застосування принципів доступності, інклюзивності для різних категорій користувачів. Найпоширеніший приклад — «режим колірної сліпоти» для дальтоніків. Він дає можливість їм правильно сприймати зображення і взаємодіяти з додатком.

Практичні поради щодо створення дизайну, який виділяється

Ми з командою підготували кілька практичних порад, які допоможуть виділити ваш дизайн серед конкурентів.

 1. Вивчення аудиторії та її потреб, болів.
 2. Створення унікального брендового стилю, який буде підтримуватися у всіх компонентах.
 1. Використання актуальних трендів у сфері дизайну.
 2. Дотримання принципів доступності та інклюзивності. Продукт має бути доступний усім категоріям вашої ЦА.
 3. Робота над інтуїтивною навігацією.
 1. Адаптація для мобільних пристроїв із різними ОС.
 2. Проводьте тестування на фокус-групах користувачів і збирайте фідбек. На його підставі працюйте над поліпшеннями продукту.
 3. Вчіться в конкурентів, але не копіюйте. Ви можете використовувати їхній досвід, щоб уникнути помилок.
 4. Приділяйте увагу дрібницям. Інновації — не завжди про великі апдейти та зміни. Навіть маленьке нововведення може кардинально змінити користувацький досвід на краще.
 1. Завжди вчіться, шукайте нові варіанти вирішення завдань. Надихайтеся цікавими проєктами. Круті та ефективні ідеї можуть прийти з найнесподіваніших джерел.

Застосування нових технологій у дизайні

Щоби бути конкурентоспроможними й займати лідируючі позиції, необхідно оптимізувати низку процесів і використовувати всі актуальні інструменти для роботи.

 1. Використовуйте в роботі алгоритми машинного навчання, щоби персоналізувати користувацький досвід.
 2. Аналізуйте патерни поведінки користувачів і оптимізуйте інтерфейс під них.
 3. Можливість роботи зі ШІ та його інтеграцією в робочі процеси. Можна використовувати ШІ для прискорення роботи дизайнерів і копірайтерів, а також рекомендаційних систем.

Аналіз прикладів інноваційного дизайну в успішних IT-продуктах

Коли компанія розробляє свій цифровий продукт у неї, ймовірно, є конкуренти. І в такій ситуації аналіз прикладів інноваційного дизайну в успішних IT-продуктах може бути вельми інформативним і надихаючим процесом. Для проведення такого аналізу потрібно провести такі заходи:

 1. Вибрати продукти для аналізу. Потрібно вибрати продукти, які вважаються успішними у вашій сфері або мають репутацію інноваційного дизайну.
 2. Зібрати інформацію про дизайн, інтерфейс, інтеракції, а також про публічні відгуки та оцінки користувачів.
 3. Провести аналіз дизайн-рішень. Необхідно зрозуміти які інновації або особливості дизайну були впроваджені в продукті
 4. Оцінити користувацький досвід. Для цього потрібно спробувати використовувати продукт, як звичайний користувач і абстрагуватися від чинника конкуренції.
 5. Порівняйте досліджуваний продукт з іншими конкурентами.
 6. Проаналізуйте фідбек користувачів із магазину застосунків, форумів та інших джерел.
 7. Аналіз впливу дизайну на успіх конкурентів. Дослідіть, як інноваційний дизайн позначився на успіху продукту з погляду прибутку, зростання призначеної для користувача бази та репутації бренду.

Стратегії тестування та впровадження інноваційних дизайн-рішень

Тестування є обов’язковими для різних етапів розробки цифрових продуктів і сфери розробки. Для впровадження інноваційних рішень потрібно провести низку аналітичних заходів і тестів, щоб розуміти релевантність. Для цього потрібно проводити:

 • аналізувати фідбек аудиторії;
 • градуальне впровадження інновацій для мінімізації ризиків до й після отримання зворотного зв’язку;
 • моніторинг ефективності нововведень і оцінка результатів.

Висновки

Інноваційний дизайн є важливим компонентом успіху IT-продукту. Якщо грамотно використовувати всі актуальні інструменти розробки, слідувати сучасним трендам ринку, звертати увагу на потреби користувача, то можна створити дизайн, який буде виділятися серед конкурентів і поліпшить показники користувацького досвіду.

Створення інноваційного дизайну залишається ключовим завданням для розвитку цифрових продуктів і задоволення потреб сучасних користувачів. Якщо вам необхідна допомога, то фахівці з Brander готові до завдань будь-якої складності.

21 травня 2024
5 / 5 (2 голоса)