Найзручніший дизайн інтерфейсу застосунку для користувачів

211
7 хв.

Мобільний застосунок — це не тільки про функціональність та зручність. Мобільний застосунок — історія про ергономіку, зручне використання, ефективність кожної дії користувача. Завдання дизайну застосунку – дати користувачеві відмінний досвід використання застосунку. І сьогодні ми поговоримо, що важливо в дизайні інтерфейсу застосунку.

Принципи дизайну інтерфейсу: їхнє застосування у застосунку

Давайте зразу розберемося, що важливо для сучасного дизайну застосунку. Яким критеріям він має відповідати? Ми поспілкувалися з нашими спеціалістами UX/UI, тепер ділимося з вами.

Доступність дизайну

Вся суть гарного застосунку зводиться до того, щоб він був зрозумілим і доступним, без втрати функціональності та своїх основних завдань. Пам'ятайте, що ваш інтерфейс має бути зрозумілим на інтуїтивному та візуальному рівнях. Якщо це не так, варто замислитись над його оформленням.

Мінімалізм

Доступність – добре, але й перевантажувати інтерфейс додатковими написами та табличками не варто. Страшніше недоступного інтерфейсу може бути лише перевантажений.

Подумайте про час ваших клієнтів, користувач не хоче читати гори «спливашок», щоб просто зробити покупку. Так, дотримуватися балансу між доступністю і мінімалізмом не так просто, це вимагає зусиль, але результат підвищить лояльність аудиторії, що позитивно позначиться на поширенні застосунку та доходах компанії.

Чуйність

Користувач має розуміти, що телефон не залагав, а просто йде відправка запиту. Адже бували такі ситуації, правда? Ви натиснули на кнопку «надіслати» і... тиша. Картинка залишається статичною, а через хвилину надходить оповіщення, що повідомлення було відправлено.

Інтерфейс має надавати користувачеві інформацію про його дії, демонструвати, що дія була прийнята і щось відбувається. Цей контакт є дуже важливим для клієнта.

Відповідність контенту

Не лінуйтеся створювати інтерфейси під різні категорії товарів чи послуг. Наприклад, для розділу з тканинами можна додати «лупу», щоб користувач міг розглянути плетіння ниток ближче. Для розділу з інструментами можна додати вікно з 3D-моделями, які користувач зможе покрутити на 360 градусів і зрозуміти, як цвяходер буде виглядати з усіх боків.

Візуал та привабливість

Скільки б ваш інтерфейс не був функціональним і ефективним, без гарної оболонки він не буде затребуваним. Більшість користувачів звертає увагу на дизайн застосунку, а потім починає його тестувати.

Ви ніколи не зможете зробити те, що сподобається всім. Банально, комусь подобається зелений, комусь — ні. Про трендові кольори від Pantone можна і не згадувати, адже пересічному користувачеві може бути байдуже на них.

Тут головне — зрозуміти, що подобається вашій цільовій аудиторії, інтегрувати ваші брендові кольори та створити гарний та приємний дизайн.

Ефективність

У сфері мобільних застосунків (особливо, коли мова заходить про продаж) важлива кожна секунда та кожен клік. Інтерфейс та дизайн мають бути функціональними. За мінімальну кількість дій клієнт має отримати бажаний результат.

Вам потрібно проаналізувати кожну сторінку та зрозуміти, що саме хоче зробити клієнт на ній. Картка товару – купівля, розділ з інформацією – зв'язок із підтримкою тощо.

Подбайте про те, щоб клієнт легко міг знайти та виконати те, навіщо він перейшов на сторінку.

Він має прощати помилки

Немає нічого досконалого, будемо реалістами. Кожен з нас, яким би він просунутим користувачем не був, хоч раз видаляв важливу інформацію, виходив з акаунту або робив якісь безглузді помилки в процесі експлуатації застосунку.

І ось тут настає цей момент «прощення». Ваш застосунок має давати користувачам другий шанс. Якщо користувач випадково натиснув кнопку «видалити» під важливою інформацією – уточніть його наміри або зробіть можливість відновити інформацію (наприклад, протягом хвилини після видалення).

Користувач перейшов на неіснуючу сторінку? Краще не лякати його «404» або іншими страшними написами. Просто запропонуйте йому альтернативу, показати інші товари чи сторінки.

Тестування дизайну інтерфейсу за допомогою тестів користувача

У бізнесі без аналітики та тестів просто нікуди. Розберемося, як відбувається тестування інтерфейсів та їхніх дизайнів.

З чого починається створення інтерфейсу? З прототипу. І тестувати інтерфейс також потрібно з прототипу. Це не лише допомагає заощадити час, а й гроші, адже зміни на даному етапі коштують значно дешевше.

UI тестування дає можливість ще на ранніх етапах перевірити більшу частину варіантів взаємодії клієнта та інтерфейсу, а також сервісів та різних компонентів.

Наша команда дотримується системи тестів ще з прототипу, а не фінальної версії, як роблять деякі. Такий варіант може бути, але він дуже ризикований, та й замовнику виправлення з фінальної версії будуть коштувати в рази дорожче.

Тести таких прототипів хороші, але є й низка труднощів. Ми за роки роботи змогли визначити декілька ключових засад під час тестів:

Враховуємо принципи юзабіліті мобільного застосунку.

Робимо кілька сценаріїв: основних і тих, що знаходяться під сумнівом.

  1. С фокус-групами складніше. Прості люди забувають, що перед ними прототип і їм складно відірватися від думки «щось не так, мені не подобається візуал» і таке інше. Тому ми беремо «піддослідних» з-поміж співробітників.
  2. Перед тим, як користувач тестуватиме прототип, ми вводимо його в курс справи та розповідаємо, що від нього потрібно, що за застосунок тощо.
  3. Поки проходять тести, то ми не даємо коментарів, щоб користувач поводився максимально природно.
  4. Просимо тестувати певні сценарії. Наприклад, зробити дію Х і дивимося на поведінку користувача.

Тести паперових прототипів

Нижчий варіант тестів, який використовується для продуктів з великою кількістю екранів та кнопок. Це не окремий варіант, а допоміжний, але він має низку своїх плюсів:

  • економія часу;
  • допомагає виявити проблеми навігації;
  • допомагає знайти проблеми з функціоналом та дизайном.

Підготовка до тестувань

Тестування – важлива частина. Якщо це не зробите ви, це зроблять користувачі. Другий варіант – не найкращий, адже може спричинити репутаційні та фінансові ризики. Ми ретельно готуємося до процесу створення застосунку та ранніх тестів.

Перед тим, як вибирати типи тестування, ми визначаємо масштаби роботи та іноді обмежуємося Unit-тестом та E2E.

Пам'ятайте, що головне завдання розробника – випустити корисний, функціональний та ергономічний продукт.

Підсумки

Універсального дизайну не існує, проте ви завжди можете зробити його максимально практичним, зручним та інтуїтивно зрозумілим. Враховуючи всі чинники, що ми висвітлили, ви можете досягти не тільки лояльності користувачів, але й подарувати їм новий досвід взаємодії з вашим брендом.

22 грудня 2023
5 / 5 (2 голоса)