Важливі показники у маркетингу для інтернет-магазину

36
3 хв.

Отже, у вас є свій інтернет-магазин. І ви вчитеся з ним працювати, дізнаєтесь особливості роботи з продуктом. І постає питання — як зрозуміти, що все йде добре чи не дуже добре?

У нас є відповідь – стежити за рядом метрик та показників. Регулярний моніторинг материк дасть розуміння того, що відбувається з бізнесом зараз. Також він дасть можливість скласти прогноз динаміки розвитку компанії в майбутньому, допоможе виявити та усунути проблемні моменти у кампанії.

І про ці показники ми вам сьогодні розповімо.

Конверсія сайту

Конверсія – показник, який демонструє кількість відвідувачів вашого сайту, які здійснили цільову дію (придбання товару або замовлення послуги).

Ви можете відстежувати показники конверсії за такими показниками:

  • загалом на сайті;
  • окремим сторінкам інтернет-магазину;
  • окремим товарним позиціям;
  • конкретної цільової дії.

Моніторинг та робота з отриманими даними допоможемо краще зрозуміти вашого клієнта та виявити модель його поведінки. А ось вже потім ви зможете працювати над тим, щоб покращити рівень утримання відвідувачів.

Customer Acquisition Cost – вартість залучення клієнта

Щоб привабити клієнта – потрібно витратити якусь суму. Як зрозуміти «скільки коштує 1 новий клієнт»? Для цього потрібно використати таку формулу.

Середня вартість одного клієнта дасть розуміння ефективності нинішньої маркетингової кампанії та її вад (якщо такі є).

Збирайте дані, систематизуйте та порівнюйте із прибутковістю кожного клієнта на дистанції.

Окупність рекламних кампаній (ROI)

Наскільки ефективна рекламна кампанія, допоможе оцінити показник ROI.

Ця метрика показує прибуток від кожного вашого вкладеного долара в рекламу.

Що показник, то краще. Високий ROI каже, що кампанія працює та приносить прибуток. Низький – про протилежне.

Вважається ROI за такою формулою:

"(дохід від вкладень — розмір вкладень) / розмір вкладень * 100%"

Кількість повторних покупок + LTV клієнта

Отже, почнемо з LTV клієнта. Цей показник дає нам зрозуміти, скільки прибутку (саме прибутку) приносить один клієнт за час співпраці з вами.

Число повторних покупок клієнтів допомагає виявити кількість клієнтів, які повернулися до вас і скільки товарів/послуг вони купили.

Сукупність цих двох показників допомагає оцінити рівень лояльності клієнтів щодо вашого бренду.

Якщо обидва показники (і кількість покупок і LTV) знаходяться на високому рівні – все супер. Це означає, що ваша маркетингова стратегія є успішною.

Якщо показники низькі – треба щось міняти. Але перед тим, як вносити зміни, потрібно зрозуміти причини таких результатів. Дізнатися, чому рекламна кампанія не спрацювала, де її слабкі місця. І лише потім починається етап зміни та нових тестів.

Висновки

Пам'ятайте, що робота з даними та показниками – не одноразовий процес. Це потрібно робити систематично. Дані, які ви отримаєте, стануть чудовим інструментом для виявлення вразливостей вашого інтернет-магазину. Як наслідок, ви зможете швидко та ефективно їх усувати.

10 квітня 2024
5 / 5 (3 голоса)