Інновації в онлайн-продажах одягу: онлайн-примірочна та штучний інтелект

31
6 хв.

Сфера онлайн-продажів активно розвивається. З появою нових технологій, онлайн-продажі обзаводяться новими інструментами та функціями для покупців. Нововведення націлені на підвищення рівня комфорту відвідувачів і покупців, забезпечення нового досвіду і формування позитивної взаємодії з онлайн-сервісом.

Одними з останніх нововведень стала інтеграція штучного інтелекту для оптимізації роботи інтернет-магазину та онлайн-примірочні. І сьогодні ми розповімо про можливості використання ШІ в інтернет-магазинах продажу одягу.

Віртуальна примірочна: переваги та можливості

Віртуальна примірочна — онлайн-сервіс, який дає змогу користувачам «приміряти» елементи гардероба просто на сайті під час вибору.

Інструмент став популярним у період пандемії covid-19, оскільки весь шопінг «пішов в онлайн», а регулярні повернення стали незручними, як для продавця, так і клієнта.

Переваги інтеграції онлайн-примірочної:

 1. Допомагає уникнути помилок під час підбору одягу. Що позитивно впливає на збільшення кількості продажів і зменшує кількість повернень.
 2. Безпомилковий вибір спрощує ухвалення рішень про покупку і збільшує показники здійснення цільової дії (покупки).
 3. Клієнт може відразу визначити відповідний розмір речі. Це позбавляє покупця необхідності розбиратися з розмірними сітками кожного окремого бренду.
 4. Економія часу й коштів. Час відіграє важливу роль в онлайн-продажах. Що швидше користувач ухвалює рішення і купує товар, то менша ймовірність відмови. А позитивний досвід впливає на подальшу співпрацю і зміцнює довіру до онлайн-магазину.
 5. Збільшують показники утримання клієнта. Користувач витрачає час на примірку зі свого пристрою, а не бігає по магазинах.

Наскільки проблематично інтегрувати цей інструмент на сайт? Не проблема, якщо довіритися нашим фахівцям. Ми пропонуємо нашим клієнтам розробку інтернет-магазинів і маркетплейсів на CMS Magento через її гнучкість і можливості розширень. І так, якщо ви вирішили запустити інтернет-магазин із продажу одягу та інтегрувати віртуальну примірочну — ми готові допомогти. Движок Magento дає змогу реалізувати цю фікцію завдяки великій кількості розширень, наприклад:

 • Camweara
 • Illumix;
 • Auglio;
 • Forma;
 • Bold Metrics.

Так, розширення платні та мають різні тарифні плани. Однак вони використовуються відомими брендами й добре себе зарекомендували.

Використання штучного інтелекту в онлайн-продажах одягу

З появою штучного інтелекту в масовій доступності, його популярність різко зросла. Здебільшого користувачі використовували ШІ для генерації відео, зображень, хтось вважав, що ШІ забере робочі місця і професії у фахівців. На практиці, частина користувачів зрозуміла переваги ШІ та почала використовувати його, як функціональний інструмент для оптимізації робочих процесів. Ми пропонуємо кілька варіантів використання ШІ для бізнесу:

 1. Персоналізація. Персоналізація контенту і пропозиції важлива для збільшення показників продажів в інтернет-торгівлі. У такій ситуації, інтеграція ШІ поліпшить рекомендації для користувачів. Він буде в рази швидше аналізувати історію пошуку й покупок користувачів, а на основі даних видавати персоналізовану рекламу або пропозиції.
 2. Прогнозування попиту на товари. ШІ можуть без проблем аналізувати ринок і поточну ситуацію. Лише за кілька хвилин вони можуть надати повний звіт про поточні тренди та їхню динаміку. Використовуйте це для формування стратегії продажів.
 3. Ціноутворення. ШІ може спостерігати ціни на товари конкурентів і аналізувати зміни в ціновій політиці для оптимізації власних цін. Використовуйте динамічне ціноутворення, щоб реагувати на зміни в попиті та конкуренції в реальному часі.
 4. Створення чат-ботів. Обов’язковий елемент служби підтримки клієнтів. Інтеграція чат-бота на основі штучного інтелекту дає змогу спростити консультації. Для чат-ботів прописується низка певних алгоритмів із варіантами відповідей і консультацій. Клієнт після звернення за допомогою отримує розгорнуту, швидку відповідь, а оператори служби підтримки можуть зосередитися на більш проблемних ситуаціях.
 1. Аналіз зворотного зв’язку. ШІ аналізує відгуки та коментарі покупців, щоб виявити їхні болі, потреби. Такий підхід дає змогу покращувати продукти та обслуговування. Аналіз зворотного зв’язку може допомогти зрозуміти, як клієнти сприймають бренд і товари.
 2. Управління запасами. Управління запасами потрібне не тільки для роздрібної, а й гуртової торгівлі. Для підприємця важливо розуміти число позицій на складі, щоб не виникало надлишку або дефіциту товарної позиції.
 3. Розпізнавання стилів та елементів одягу. ШІ може аналізувати зображення одягу, визначати їхні стилі, колекції, сигнатурні елементи. Усе це допоможе швидше класифікувати товари, сортувати їх, структурувати каталоги.
 4. Аналіз ефективності продажів і конверсії. Використовуйте ШІ для аналізу конверсії та виявлення проблемних місць у воронці продажів, що дасть змогу поліпшити процес замовлення та оптимізувати його.

Висновки

Сфера онлайн-продажів одягу затребувана й перспективна. Але в ній високий рівень конкуренції. Щоб виділятися на тлі інших брендів і компаній, потрібно використовувати всі актуальні інструменти та технології, які надає сфера. Використання штучного інтелекту і віртуальних примірочних позитивно впливає на формування позитивного користувацького досвіду, дає новий досвід взаємодії з інтернет-ресурсом.

Інтеграція таких систем усуває низку недоліків класичних інтернет-магазинів, дають покупцеві можливість підбирати відповідні товари, мінімізують число повернень, що позитивно впливає на ставлення до магазину, збільшує впізнаваність бренду. Якщо вам потрібна допомога з розробкою або інтеграцією онлайн-примірочних, штучного інтелекту, то наші фахівці завжди готові взятися за такий проєкт.

07 червня 2024
5 / 5 (2 голоса)