Як створити електронний магазин з урахуванням останніх технологічних трендів

21
5 хв.

Розвиток сфери електроніки, поява нових гаджетів стали ключовим чинником у популярності інтернет-магазинів техніки та електроніки. Це стосується не тільки гуртової, а й роздрібної торгівлі. На ринку вже представлена велика кількість профільних інтернет-магазинів. Чи варто намагатися пробитися в нішу? Варто.

Попри високий рівень конкуренції, можна виділитися, створивши якісний цифровий продукт. Сьогодні ми розповімо, як створити електронний магазин, на базі сучасних трендів і потреб користувачів.

Технологічні тренди індустрії

Для початку необхідно розібратися в сучасних трендах, які встигли сформуватися, закріпитися та активно використовуються багатьма компаніями.

Згідно з дослідженнями, зараз у сфері створення інтернет-магазинів переважаюче місце займають такі тренди:

 1. Інтеграція ШІ та машинного навчання. Впровадження ШІ допомагає поліпшити рекомендації товарів користувачам на тлі їхньої історії пошуку або покупок. Завдяки інтеграції ШІ можна поліпшити показники користувацького досвіду. Машинне навчання допомагає спрогнозувати динаміку формування попиту на різні групи товарів.
 2. AR і VR технології. Технології доповненої та віртуальної реальності дають користувачам можливість ближче познайомитися з продуктом, роздивитися його з різних боків, дізнатися про особливості використання.
 1. Безпека. Застосування сучасних механізмів захисту особистих і платіжних даних користувачів підвищує кредит довіри й лояльність до бренду.
 2. Оптимізація для мобільних пристроїв. Розробка окремого застосунку або мобільної версії сайту відіграє важливу роль у сфері продажів.
 3. Оптимізація швидкості завантаження. Ніхто з користувачів не любить чекати поки вантажиться сторінка. Затримка завантаження на пару секунд значно знижує рівень конверсії. Оптимізація швидкості завантаження сайту — один із пріоритетних напрямів.

Ключові компоненти створення успішного магазину

Наша команда розробила не один інтернет-магазин, зокрема і з продажу техніки. Для того, щоб створити функціональний інтернет-магазин, потрібно дотримуватися низки таких правил. Ці пункти були виведені на основі аналізу ринку й користувацьких переваг.

 1. Спрощення інтерфейсу магазину. Мінімалізм і простота інтерфейсу — тренд останніх років. Ні, справа не тільки в моді, справа в практичності. Коли інтерфейс вашого сайту не перевантажений додатковими елементами, кнопками й таблицями, користувачеві простіше сконцентруватися на товарі та покупці. Додайте сюди можливість інтерактивної взаємодії та показники користувацького досвіду, здійснення цільової дії тільки зростуть. Наочним прикладом стане наш кейс Applemania. У ньому ми реалізували мінімалізм, простоту навігації, зручність купівлі в кілька кліків.
 1. Мобільна оптимізація. Частка користувачів, які використовують для покупок смартфони, зростає. Тренд розпочався у 2019–2020 роках, коли світ накрила пандемія covid-19, і відтоді він тільки зміцнюється. Потрібно подбати про створення застосунку або мобільної версії сайту для різних типів пристроїв.
 2. Швидкість завантаження сайту. Природно, що мобільні пристрої у всіх різні, тому потрібно подбати про різні категорії користувачів. Як оптимізувати та прискорити завантаження сайтів? Є велика кількість технологій, які підходять під різні сайти й завдання: PHP версії 7.х., HTTP/3, Lazy load, WebP. Яку вибрати? Можете залишити заявку і проконсультуватися з нашими фахівцями або самостійно потестити швидкість завантаження сайтів із мобільних пристроїв: Deebot, Applemania, Yellow.
 1. Швидкі способи оплати. Якщо ми говоримо про швидкість і її роль, то не можна не сказати про швидкість оплати товарів і швидкі варіанти здійснення покупок. Оскільки частка мобільних продажів збільшується, компаніям потрібно подбати про комфорт своїх клієнтів і покупок із мобільних пристроїв. Для цього є такі варіанти: Apple Pay, WhatsApp Pay, Google Play, платежі Facebook і Twitter Buy.
 1. Пропускна можливість сайту. Коли ви запускаєте свій інтернет-магазин або маркетплейс із технікою, електронікою, то потрібно заздалегідь подбати про його пропускну здатність і максимальне завантаження. Потрібно бути готовим до масштабування.
 2. Персоналізація. Ця тенденція залишилася без змін. Попри те, що користувачі можуть любити бренд, бути його фанатами, вони легко можуть змінити магазин або вибрати інший бренд. Щоб уникнути цього, потрібно використовувати персоналізацію.
 3. Пошук товарів. Пошукова система має напрацювати чітко й розуміти всі запити споживача. Це одне з ключових завдань маркетплейса — дати користувачеві те, що він шукає. З таким завданням ми зіткнулися, коли займалися реворком Applemania. Комбінація пошуковика і Magento вийшла вдалою, а пошукова система справно реагує на всі запити.

Розумний пошук товарів дає змогу лише за одним запитом знайти необхідні товари за категорією, підібрати аксесуари та модельні лінійки.

Висновки

Онлайн-магазин у секторі електроніки та техніки зобов’язує власників мати технологічний, функціональний і зручний сайт. Попри конкуренцію у сфері, є безліч рішень, які допоможуть вашому онлайн-магазину виділитися на тлі конкурентів.

Розвиток і адаптація до сучасних трендів, потреб покупців — ключ до успіху. Тренди швидко змінюються, відповідно, запити споживачів теж. Зараз в індустрії є безліч функціональних і зручних рішень для створення зручного і функціонального магазину гаджетів. Дотримуючись рекомендацій і методів, які ми описали вище, можна створити якісний продукт, який дасть змогу не тільки збільшити продажі, а і приверне нову аудиторію, підвищить показники її лояльності до бренду.

04 червня 2024
5 / 5 (2 голоса)