Як використовувати віртуальну та доповнену реальність для маркетингу інтернет-магазину?

83
5 хв.

Світ маркетингу швидко змінюється та адаптується під сучасні потреби споживачів. Сучасні технології надають маркетологам багато функціональних інструментів для реалізації цікавих стратегій та залучення нової аудиторії.

Одними з таких інструментів стали AR- та VR-технології. Ці технології дають користувачам новий досвід взаємодії з вашою компанією та продуктами, дають новий імерсивний досвід. У цьому дописі ми розглянемо, як використовувати VR та AR для маркетингу інтернет-магазину та досягнення кращих результатів.

Що таке AR- та VR-проєкти?

VR – віртуальна реальність. Дозволяє користувачам зануритись в іншу реальність за допомогою спеціальних пристроїв. Зараз це окуляри чи VR-шоломи.

AR – доповнена реальність. Технологія, що дозволяє додавати цифрові об’єкти до реального світу і бачити їх, взаємодіяти з ними через мобільний пристрій. Яскравим прикладом влучного використання AR-технології є гра «Pokemon GO», котра була неймовірно популярною та стала феноменом.

Обидві технології мають великий потенціал, а великі компанії працюють над ними і роблять ставки на те, що в майбутньому вони стануть невід’ємними частинами життя. Тож краще починати працювати з ними раніше, щоб не просто отримати досвід, а й отримати лояльність аудиторії.

Розробка інтерактивних AR- та VR-проектів для продуктів

Розробка та вибір типу продукту є одним з ключових моментів у просуванні бренду. Все залежить від того, чим саме займається ваша компанія. Наприклад, у багатьох магазинах косметики можна зустріти інтерактивні панелі, де покупці можуть побачити як та чи інша косметика буде виглядати на їхньому обличчі, в магазинах одягу – можна «приміряти» одяг. Це стосується AR-продуктів.

VR-технології дозволять вам показувати клієнтам майбутні меблі чи інші елементи, котрі виробляє ваша компанія. Клієнт може роздивитись предмет з усіх сторін, або покрутити в руках.

Інтеграція віртуальних примірочних та тестових можливостей на вебсайт

Коли ви вибрали оптимальний формат для себе, тоді можна вже розпочинати інтеграцію AR- та VR-технологій на вашому сайті.

На цьому етапі ви відштовхуєтесь від профілю вашого магазину та робите максимально якісний та функціональний AR- та VR-продукт.

Для інтеграції та розробки треба звертатись до професіоналів, адже це не просто «додати ще один розділ».

Створення мобільних додатків з використанням AR-технологій

Мобільний додаток відкриває ще більше можливостей. Наприклад, магазин меблів може запропонувати онлайн розташування меблів у вашому інтер’єрі. Це зручно та функціонально, адже клієнт на етапі підбору меблів зможе побачити, як вони будуть виглядати в його приміщенні.

Ви можете навіть зробити інтерактивний прокладач маршруту до вашого закладу чи офісу. Клієнт просто буде відкривати додаток (або розділ в ньому) а на реальну картинку вулиці накладатимуться підказки. Таким чином, навіть найважчий чи заплутаний маршрут може стати розвагою та залишить лише приємні враження від візиту.

Використання AR для маркетингових кампаній та реклами

На цьому етапі можна фантазувати та реалізовувати цікаві ідеї. Наприклад, можна зробити інтерактивний логотип, котрий під час сканування, буде сяяти та демонструвати цікаві анімації.

Ідей і варіантів реалізації таких технологій дуже багато. Наприклад, у вас є магазин дитячих іграшок, де є категорія з роботами чи трансформерами. Чому б не додати AR-технологію, котра буде показувати всю колекцію разом на екрані з анімаціями, або навіть не зробити інтерактивну інструкцію до збору моделі?

Вимірювання впливу AR та VR на конверсію та продажі

Для ефективного використання AR та VR в маркетингу, важливо аналізувати їхній вплив на конверсію та продажі. Встановлення аналітичних інструментів допоможе відстежувати, як користувачі взаємодіють з VR- і AR-контентом, який вплив вони мають на час перебування на сайті та на покупки.

Висновки

Сучасні проблеми потребують сучасних методів їх розв’язання. Інтеграція сучасних технологій в маркетингові стратегії створює для користувачів цікавий та унікальний досвід взаємодії з брендом. Такі заходи здатні збільшити показники конверсії, якщо інтеграцією AR- та VR-технологій займають професіонали.

Завдяки інтеграції AR- та VR-компонентів у додаток, на сайт чи інші ресурси можна не тільки збільшити конверсію, а й познайомити клієнтів із вашим продуктом, послугами більш детально. Попри те, що технології активно розвиваються, не всі їх активно використовують. Тож краще бути одним із перших і використовувати цей інструмент по максимуму. Таким чином, віртуальна та доповнена реальність стають неоціненними інструментами для досягнення маркетингових цілей і розвитку бізнесу.

02 лютого 2024
5 / 5 (2 голоса)