Створюємо ефективну маркетингову стратегію за допомогою контент-маркетингу

79
6 хв.

Якісна маркетингова стратегія – запорука успіху та розвитку вашого бізнесу. Грамотне використання контент-маркетингу дозволяє не просто надавати аудиторії контент, а зробити його якісним, корисним. Це позитивно впливає на показники утримання клієнтів, конверсії та лояльності до бренду. І сьогодні ми розкажемо про те, як створити ефективну маркетингову стратегію, використовуючи контент-маркетинг.

Що таке контент маркетинг?

Контент-маркетинг – одна з багатьох стратегій в маркетингу, що базується на роботі з контентом. Ключова мета такої кампанії – побудувати міцні стосунки з клієнтами за допомогою цікавого, цінного, корисного контенту.

Основна ідея контент-маркетингу в тому, щоб не просто пропонувати продукт чи послугу, а надавати потенційним клієнтам корисну інформацію, яка відповідає їхнім потребам та інтересам. Це можуть бути відеоурок, стаття, інфографіка, підкаст або будь-який інший формат контенту.

Головна відмінність контент-маркетингу – залучити аудиторію не за допомогою прямої реклами, а через створення взаємодії на основі цінностей та інтересів. Це дозволяє підвищити рівень довіри, позитивно впливати на сприйняття бренду та створити платформу для взаємодії зі споживачами.

Як визначити цільову аудиторію та її інтереси?

Контент-маркетинг спрямовано на цільову аудиторію. Але як її знайти? Для цього ми підготували невеличкий план:

 1. Досліджуйте ринок та конкурентів. Вивчіть ринок, на якому ви плануєте працювати, та аналізуйте ваших конкурентів. Дізнайтеся, яка аудиторія вже існує, чого вони шукають і що їх вже зацікавило.
 2. Створіть портрет вашого ідеального покупця. Розробіть докладний опис ідеального представника вашої ЦА. Враховуйте такі дані, як вік, стать, місце проживання, професійні характеристики, освіта, інтереси, проблеми, потреби тощо
 3. Аналіз чинної аудиторії. Якщо у вас вже є якийсь пласт аудиторії, то вам треба її проаналізувати: поведінку, взаємодію з сайтом чи соціальними мережами, демографію тощо.
 4. Робіть опитування. Проведіть опитування або інтерв'ю серед вашої потенційної аудиторії. Це ефективний варіант збору необхідної інформації.
 5. Моніторинг соціальних мереж. Відстежуйте згадування про вас чи ваш бренд в мережі. Дивіться також форуми, де користувачі обговорюють вас, ваших конкурентів або просто галузь вашого бізнесу. Там можна знайти чимало підказок для подальшого розвитку.
 6. Аналіз запитів і ключовиків. Використовуйте інструменти для дослідження ключових слів, щоб дізнатися, за якими запитами часто шукають інформацію, пов'язану з вашою тематикою.
 7. Відстежуйте ефективність контенту. Ви повинні завжди перевіряти вплив того чи іншого контенту на вашу ЦА.

Збір та аналіз всієї інформації надасть вам велику базу даних, котру можна використати для покращення вашої стратегії.

Розробка плану для контент-маркетингу

Розробка плану це комплексна подія, котра потребує чимало часу. Адже це розробка стратегії впровадження різного контенту для ЦА, котрий буде виконувати певні бізнес-цілі.

 1. Визначте цілі: вам треба зрозуміти, що саме ви хочете отримати? Це може бути збільшення обізнаності про ваш бренд, збільшення продажів, залучення нових клієнтів тощо.
 2. Робота з аудиторією. Вам треба вивчати її та аналізувати її поведінку.
 3. Вибір платформи. Визначте, на яких платформах, соціальних мережах ви будете постити контент. Вибір платформи повинен відповідати вашій ЦА.
 4. Контент. Розробіть повний контент-план: теми, формати, режим постингу матеріалів на різні ресурси.
 5. SEO-оптимізація. Не забувайте оптимізувати контент під пошукові запити.
 6. Промоушен. Використовуйте соцмережі, розсилку електронною поштою, можливо, платну рекламу для залучення більше уваги до вашого контенту.
 7. Аналітика. Встановіть метрики успіху, які допоможуть оцінити ефективність вашої маркетингової кампанії.
 8. Адаптація. Не бійтесь вносити зміни в ваш контент-план та графіки постингу. Якщо після аналізу певного етапу ви розумієте, що потрібні зміни – робіть їх.

Як створити якісний та корисний контент для клієнтів?

А що таке якісний контент? Яким критеріям він повинен відповідати? Щоб ваша кампанія вдалась, контент повинен відповідати наступним показникам:

 • відповідати потребам та болю клієнтів;
 • бути актуальним та цікавим;
 • інформативним та корисним, давати відповіді на запити;
 • оригінальним та експертним;
 • різноманітним: експериментуйте с форматами та подачею матеріалів;
 • відповідати різним етапам воронки продажів.

Використовуємо соціальні медіа, блоги для просування

Вибір платформ залежить від вашої аудиторії та її вподобань. Для цього вам знадобиться аналітика клієнтів та їх вимог, потреб, звичок. Орієнтуйтесь на ті соціальні мережі та інтернет-ресурси, де ваша аудиторія проводить більше часу та проявляє активність.

Аналіз ефективності стратегії контент-маркетингу та її постійне вдосконалення

Аналітика – невіддільна частина бізнесу. Вона допомагає виявляти слабкі та сильні сторони, розвиватись та зміцнювати свої позиції на ринку.

Як проводити аналітичні заходи?

 1. Встановіть метрики успіху. Вони будуть залежати від фінальної мети вашої кампанії.
 2. Використовуйте актуальні інструменти аналітики. В багатьох ресурсах чи на платформах вони вже передбачені розробниками.
 3. Аналізуйте ваш контент. Дивіться на активність, взаємодію аудиторії з ним, фідбек тощо.
 4. Пряма взаємодія з аудиторією. Робіть опитування, читайте та відповідайте на відгуки.

Дані допоможуть вам стати краще, посилити свою слабкі місця. Але головне – ви зробите все своєчасно.

Висновки

Контент-маркетинг — дієвий, перевірений часом інструмент, що сприяє розвитку вашого бізнесу. Але сприяє він не просто збільшенню продажів та показників конверсії, а ще й зміцненню стосунків з аудиторією, підвищенню лояльності до вашого бренду.

19 лютого 2024
Збільште продажі за допомогою контент-маркетингу!
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (2 голоса)