Як геотаргетинг допоможе вашому інтернет-магазину?

32
4 хв.

Розвиток інтернет-магазину – комплексна та кропітка робота. Існує велика кількість варіантів просування вашого бренду, продукту. Сьогодні ми розберемо такі варіанти як геотаргетинг та локальний маркетинг.

Ці інструменти привертають увагу місцевих клієнтів за допомогою профільних кампаній, що розраховані на певну аудиторію. У даній статті ми детально розглянемо, як використовувати геотаргетинг та локальний маркетинг для підвищення ефективності інтернет-магазину.

Що таке геотаргетинг та локальний маркетинг?

Геотаргетинг — техніка в маркетингу, за допомогою якої визначається географічне положення потенційного клієнта або користувача і використовується ця інформація для таргетованої реклами, яка буде більш релевантною для даної локації.

Геотаргетинг базується на зборі геолокаційних даних, таких як GPS-координати, IP-адреси, мобільні дані, Wi-Fi.

Локальний маркетинг – це маркетингова стратегія, яка спрямована на просування товарів чи послуг на місцевому рівні. Вона передбачає використання специфічних підходів та інструментів для привертання уваги та залучення аудиторії, яка проживає чи перебуває в певному географічному районі.

Локальний маркетинг відображає особливості, унікальні потреби певної аудиторії, враховуючи їх вимоги, звички та соціокультурні особливості.

Адаптація рекламних кампаній під місцеві особливості та культурні цінності

Першим кроком у використанні геотаргетингу стане адаптація рекламної кампанії. Для того, щоб уникнути різноманітних форс-мажорів треба провести комплексний ресерч інформації та аналітику ринку, врахувати різноманітні особливості: від соціальних настроїв до культурних та релігійних моментів.

Після комплексної аналітики ви зможете зрозуміти, як створити рекламу, що буде актуальною для місцевих користувачів. Або навпаки, ви можете зрозуміти, що ваш товар чи послуга є повністю не актуальними для мешканців регіону і не будете дарма витрачати час, кошти на просування сайту.

Створення контенту, який привертає конкретну місцеву аудиторію

Якщо ви провели аналітичні заходи, виявили те, що ви та ваш бренд будете релевантні для місцевих, то можна починати розробку контенту.

Не забувайте, що в різних регіонах тип популярного контенту не буде однаковим. Тож вам треба проаналізувати ринок, конкурентів подивитись на ефективність різних медіаматеріалів і обрати найдієвіші методи.

Використання геолокації для персоналізації пропозицій

Тут на допомогу приходять технології, що дозволяють відстежувати геолокацію користувачів. Так ситуація, коли мобільний додаток робить запит на «дозвіл отримання актуальної геолокації», це є невіддільним компонентом геотаргетингу.

Така методика допомагає відстежувати дії та місцезнаходження потенційних клієнтів. Пропонувати їм послуги, рекламу, знижки, акції чи подарунки залежно від їх локації.

Організація місцевих подій та акцій

Коли ви потрапляєте на ринок нового для вашого бізнесу регіону, то треба збільшити свою присутність не тільки в соціальних мережах, а й у реальному світі. Одразу проведіть ресерч найпопулярніших заходів, де ви можете заявити про себе. Це можуть бути:

  • конференції;
  • фестивалі;
  • концерти;
  • вистави;
  • ярмарки;
  • благодійні заходи;
  • соціальні акції для мешканців регіону.

Коли ви будете обирати варіант, не забувайте про специфіку вашого бізнесу та цільову аудиторію. Ваше завдання – влучити в неї та привернути якомога більше потенційних клієнтів.

Оцінка ефективності та реакції місцевої аудиторії

Після проведення будь-якої рекламної кампанії важливо провести аналітику результатів і її ефективності. Треба зрозуміти слабкі сторони кампанії, проробити їх, покращити, знайти альтернативні підходи до місцевої аудиторії.

Завдяки різноманітним інструментам аналітики (варіанти інструментів залежить від того, які саме метрики ви хочете відстежити) ви можете отримати будь-яку інформацію та зрозуміти, чи були досягнуті першочергові цілі.

Висновки

Якщо ви хочете, щоб ваш магазин розростався, був успішним, то треба використовувати усі можливі стратегії та інструменти. Геотаргетинг та локальний маркетинг є одними з багатьох.

Ці стратегії дають можливість заявити про себе в різних країнах та регіонах, отримати нову аудиторію і збільшити присутність на міжнародному ринку.

31 січня 2024
5 / 5 (1 голос)