Як створити геолокацію бізнесу в Instagram

62054
6 хв.

Чи працює геолокація у 2021 й що це взагалі таке?

Геотег або геолокація вказує на місце розташування конкретного об’єкта на мапі. Це ефективний маркетинговий інструмент для просування бізнесу, який дає змогу збільшити відвідуваність акаунту й охоплення постів. Це не просто точка на мапі міста, це скоріше активне посилання, за яким користувач може знайти ваш бізнес-аккаунт, подивитися фотографії або відгуки інших користувачів про вашу компанію. І так, у 2021 році це працює.

Сьогодні ми розберемося, як додати «своє місце» і створити геолокацію в Інстаграм, а також розглянемо причини й дії, якщо геотег не працює.

Створення бізнес-сторінки Facebook для геометки

 1. Заходимо на сторінку www.facebook.com/bookmarks/pages.
 2. Вибираємо потрібний аккаунт, до якого прив’язаний Instagram.
 3. Потім потрібно натиснути «+Створити публікацію».
 1. Разом із цим додаємо «Відмітити відвідування».
 1. З’являється пошуковий рядок, у який вписуємо «ім’я» сторінки. Це ім’я й буде зображатися як геолокація в Instagram і на Facebook для ваших користувачів.
 1. Оскільки «ім’я» не знайоме для Facebook, його потрібно додати в список. Після всіх схожих варіантів у списку є варіант «Додати місце». Вибираємо й натискаємо.
 2. Наступний етап — введення нашої інформації. Нам потрібно вказати назву мітки, адресу, місто. Потім «Зберігаємо призначене для користувача місце».

Важливо: рекомендуємо працювати з ПК або ноутбука, оскільки список міст на мобільних пристроях може розкриватися не в повному обсязі, навіть якщо ви вводите назву, запропоновану самим Facebook.

Ще важливіше: вибрати місто потрібно саме зі списку наданого Facebook. Просто ввести місто та забивати інформацію за списком — ні comme il faut.

 1. Дуже важливий порядок. Вам потрібно прописати назви вулиць, проспектів, провулків, бульварів, площ саме в тому форматі, що прийнятий у вашій країні. Наприклад:
 • вул. Плеханівська, 66
 • пр. Гагаріна, 20А
 • бул. Юр’єва, 9

Може спрацювати й такий формат:

 • Плеханівська вулиця 66
 • Гагаріна проспект 20 корпус A

Але з другим форматом не завжди працює. Найчастіше геоточка просто не створювалася. Проте причина невідома. Однак, якщо спробувати ще з першим форматом (вул. Плеханівська, 66), геолокація з’явиться.

 1. Індекс. Брати треба тільки з Google Maps.

З особливою обережністю створюйте геотеги за адресами нових вулиць або тих, які нещодавно перейменували. Facebook не створить вам геолокацію, якщо в цьому полі з’явиться який-небудь знак або символ, крім самого індексу. Також не забудьте перевірити, чи видалили ви пробіл перед індексом (якщо копіювали його з Google Maps може бути й таке), інакше геотег не створиться.

 1. Уважно перевіряємо інформацію й натискаємо «Опублікувати».

Також може трапиться ситуація, що така назва вже існує. У такому випадку Facebook запропонує замінити її й навіть запропонує вам свої варіанти. Скористатися ними або вигадати щось нове — вирішувати вам.

Важливо: кнопка «Створити» запускає незворотний процес: ви вже не зможете внести зміни в створену геолокацію!

 1. Створили й ділимося нею в себе на сторінці. Можна зробити публікацію загальнодоступною або приховати за допомогою функції «Доступно тільки мені».

Час появи геометки різниться. Це може бути 10 хвилин, а може бути два тижні. Але практика показує: від 20 хвилин до декількох днів, тому набираємося терпіння й чекаємо.

Коли геолокація з’являється, її можна додати до нових публікацій або до постів, які були зроблені раніше. Для цього використовуємо функції редагування. Також можна «додати в stories».

Чому не працює геолокація?

Бувають ситуації, коли створена вами геоточка не працює. Ви не можете вказати її в публікації просто тому, що її немає в запропонованому списку. Це свідчить про те, що під час налаштування щось «пішло не так».

Вийти з цієї ситуації можна декількома способами:

 1. Є сенс почекати 20 хвилин, оскільки створені мітки не завжди з’являються відразу.
 2. Перевірте, чи прив’язана бізнес-сторінка Facebook до вашого Instagram-акаунту.
 3. Перевірте налаштування телефону: має бути включена геолокація. Під час роботи з геотегами важливо, щоб Instagram і Facebook відстежували ваше місце розташування. Також перевірте дозволи для додатків.
 4. Спробуйте перезавантажити додаток. Якщо не вийшло, спробуйте перезавантажити телефон. Можливий баг власне у мобільному пристрої.

Короткі рекомендації:

 1. Ви можете створити геотег для будь-якого міста, незалежно від того, де ви є самі. Однак, під час створення публікації додаток підтягне ваше поточне місце розташування.
 2. Процес створення геолокації краще здійснювати все-таки з ПК або ноутбука. З мобільних пристроїв у вас можуть виникнути труднощі на деяких етапах.
 3. Відповідна позначка зображується через створення бізнес-сторінки на фейсбук.
 4. Створюйте бізнес-сторінку тільки з робочого профілю співробітника або компанії.
 5. Поява геотегу непередбачувана. Іноді може пройти 15 хвилин, іноді може знадобитися доба. У такому випадку має сенс чекати суботнього вечора. Але якщо в неділю зранку геолокація так і не з’явилася, прочитайте статтю ще раз і спробуйте спочатку.
 6. Уважно подивіться, чи є на вашій адресі інший геотег? У цьому випадку є ризик, що Facebook видалить вашу версію.

Висновки

У роботі з геолокаціями поспішати не можна. Вам знадобляться всі різновиди стресостійкості й залізне терпіння. Бажаю всім більше підписників і клієнтів, які підписалися і здійснили цільову дію через геотег, що правильно працює!

29 липня 2021
4.6 / 5 (11 голосів)