Види контенту, або як правильно взаємодіяти з аудиторією

12864
6 хв.

На дворі 2020 рік, у світі бушує пандемія, війни, катастрофи і стихійні лиха. Світ піддається змінам, але єдине, що не змінюється — це соціальні мережі. Запитаєте, чому? Зовсім недавно (на момент написання статті) майданчику Instagram виповнилося 10 років. 10 років, КАРЛ! Цілих десять років люди і бренди взаємодіють один з одним. Цілих десять років обмінюються контентом, лайками і коментарями. І це тільки Instagram, а існують же Facebook, LinkedIn, VK та інші. Залишилися ще сумніви, що соціальні мережі — один з постійних стовпів суспільства?

Щоб повністю зануритися в тему, почнемо з базових понять.

Контент — це збірний термін, що характеризує інформацію на сторінках соцмереж, сайтів і т.д. Контентом можна назвати тексти, аудіо- і відеофайли, графічні зображення, анімації, загалом, усе, що можна побачити, почути або прочитати. Незалежно від цілей вашої компанії чи бренду, контент повинен бути корисний вашій ЦА. При створенні контенту завжди ставте себе на місце клієнта і ставте собі питання: Чи буде контент цікавий? Яку користь принесе контент? Яку проблему допоможе вирішити?

НІКОЛИ, запам'ятайте, ніколи не судіть з власного досвіду про контент. Ви не завжди можете розуміти всі тонкощі і ментальні цінності вашої аудиторії, тому залиште це SMM-фахівцям.

Так-так, прийшов час поговорити про види контенту. Яким же може бути цей «чудо-звір»?

Продаючий контент — усе, що пов'язано з прямим продажем продукту або послуги вашій ЦА і закликом до дії: акції, картки товарів, знижки і т.д. Не варто «пхати» продаючі пости кожного дня, рано чи пізно це набридне вашій аудиторії і ви втратите своїх підписників. Оптимальний баланс — 5-10% продаючого контенту від загальної кількості постів в місяць.

Пост з описом товару або послуг - сюди входять пости з ціною і характеристиками продукту, огляди і способи застосування.

Пост зі знижками - будь-які анонси знижок або зворотній відлік до кінця знижки.

Пост з акціями - пости з вигодою для потенційного клієнта.

Розважальний контент — по суті, він не несе ніякого смислового навантаження, але дуже важливий. Люди не йдуть в соцмережі за рекламою, вони йдуть за розвагами і відпочинком. Розважальний контент — це жарти, загадки, конкурси, милі тварини і т.д.

Пост з мемами або милими тваринами - золоте правило СММ-ника котики завжди підвищують статистику.

Пост з загадками або головоломками - загадки можуть бути тематичні і пов'язані з вашим бізнесом, головне проявити креативність.

Новинний контент — існує для інформування про будь-які зміни в сфері, яка цікавить ваших потенційних клієнтів. Також можна розповісти про новини всередині компанії і зміни, пов'язані з продуктом або послугою.

Пост про внутрішні новини компанії

Пост з нішевими новинами

Репутаційний контент — формує експертність компанії в очах аудиторії. Це все, що пов'язано з відгуками про бренд. Такий контент повинен обов'язково демонструватися підписникам у соцмережах, будь то stories або пости. Кращий варіант — створити Highlights з відгуками у вашому аккаунті.

Пост про нагороди компанії або співробітників

Кейс - наявність кейсів у компанії викликає довіру у потенційного клієнта і говорить про рівень професіоналізму.

Нішеві міфи - тут все просто беремо міфи і розвіюємо їх, таким чином ми показуємо експертність у своїй ніші.

Комунікаційний контент — найважливіший вид. За допомогою нього відбувається спілкування з аудиторією. Будь-які «гарячі» питання або опитування — ефективні методи спілкування з підписниками. Таким чином дуже легко виявити болі клієнтів і вирішити їх.

Пост опитування - найкращий варіант, коли аудиторія рідко з'являється в коментарях. Тобі потрібно її розговорити і залучити.

Відповіді на типові запитання - набридло відповідати на одні і ті ж питання у діректі або месенджерах мільйон разів? Відповіді на питання відмінний варіант вирішення цієї проблеми.

Навчальний контент — будь-яка корисна інформація для підписників у навчальному плані. У вас ресторан або кафе? Розкажіть, як готувати незвичайне блюдо. Магазин електроніки? Навчіть користуватися девайсом, і так далі.

Покрокове керівництво

Залучаючий контент — основна мета такого контенту залучити максимальну кількість фоловерів до потрібної активності.

Пост з конкурсом "зроби щось за щось"

Обговорення - обговорення питань по темі теж добре залучає передплатників. Це можуть бути інфоприводи, професійні розмови, відкриті питання про самих фоловерів. Також сюди входять різні нічні чати або формат «поділись фото».

Золотий перетин контенту

Існує безліч думок про те, яке співвідношення контенту оптимальне для сторінок. На мою особисту думку як автора статті, правильне процентне співвідношення виглядає так:

40% — контент, що залучає,

30% — розважальний, новинний,

20% — навчальний,

10% — продаючий, репутаційний.

Підсумуємо: завжди думайте про вашу аудиторію і користь контенту, який ви їй даєте. Кожен пост компанії чи бренду бореться з постами інших користувачів, блогерів і милими котиками. Саме тому контент повинен бути актуальним, свіжим і корисним. В інших випадках алгоритми соцмереж просто не дадуть вам вибитися в люди. Читайте також: чому ваша реклама у Фейсбук не працює.

12 листопада 2020
Ваш сайт може бути кращим!
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
4 / 5 (12 голосів)