Як правильно підібрати пресети для красивої стрічки в інстаграм

11817
6 хв.

Що таке пресети й для чого вони потрібні?

Інтерфейс Instagram дає тільки один шанс на формування першого враження. Профіль відкривається в режимі "викладення", без текстів постів, отже, оцінюється тільки загальний зовнішній вигляд.

Грамотне поєднання візуала або "єдиний стиль в інстаграм" називають модним словом layout. У хорошого layout є два основних критерії:

 1. Відповідність айдентиці — фірмовому стилю бренду.
 2. Дотримання певних закономірностей, які працюють на візуальну привабливість і поліпшення сприйняття.
Робимо селфі правильно.

Як давно відомо, 80-90% інформації надходить в мозок людини через очі. При відвідуванні вашого профілю користувачеві досить семи секунд, щоб визначитися з "потрібністю" підписки на обліковий запис. Збільшити шанси допомагає ведення профілю в єдиному стилі, а точніше — пресет.

Що таке пресет?

Preset — це збережені налаштування для обробки фотографії. Тобто, запам'ятовуєте всі значення експозиції, контрастності, відтінку, насиченості й різкості при редагуванні першої картинки, а потім використовуєте їх при редагуванні наступних.

До речі, конверсія кількості підписок в акаунтів з гармонійною стрічкою в кілька разів вище, ніж у звичайних.

Lightroom — робота з пресетами

Ви напевно помічали, що у багатьох блогерів є свій стиль обробки. Шляхом єдності й разом з тим різноманіття виходить гармонійна, цікава і приваблива стрічка, за якою хочеться спостерігати.

При цьому також важливо знати, що застосування фільтрів і установка колірного балансу на знімку відбувається безпосередньо в мобільному додатку Lightroom.

Lightroom — програма, необхідна для редагування фотографій. Користувач може додавати різні відтінки, змінювати розмір фото, працювати з градієнтами й стандартним фоторедактором. Пресет для фото в інстаграм можна додати й зберегти таким способом:

 1. Завантажити та встановити додаток Lightroom CC за допомогою AppStore | Play Market.
 2. Завантажити відредаговану фотографію з розширенням DNG на телефон.
 1. Відкрити її за допомогою Lightroom CC.
 2. Скопіювати налаштування (ту саму інформацію про те, як ця фотографія була оброблена).
 3. Застосувати ці налаштування до обраної фотографії та створити стиль, зберігши його налаштування.

Щоб створити власний пресет і поділитися ним, досить виконати такі кроки:

 1. Відкрити потрібне фото в додатку Lightroom.
 2. Вибудувати потрібні налаштування: світло, корекцію, деталі, ефекти, оптику, геометрію та ін.
 3. Зберегти налаштування, створивши стиль і давши йому назву. Стиль зберігається автоматично в додатку в "Користувальницькі стилі".
 1. Щоб їм поділитися, потрібно виконати експорт фотографії, натиснувши на "Експорт як..." — вибрати формат DNG — дочекатися, поки фото підготується до надання доступу потрібній людині — і після залишається тільки вибрати одержувача.

Як обробляти фото в Lightroom за допомогою збережених пресетів, ми з'ясували. Все досить просто: знайти, звантажити, скопіювати. Визначмось з палітрою і тим, як її правильно підібрати.

Підбір пресетів

Дуже часто, коли ми робимо фото і викладаємо їх у випадковому порядку, виходить так, що фотографії не поєднуються одна з одною.

Щоби вони поєднувалися, слід дотримуватися цих 5 правил:

 1. Визначтеся з колірною палітрою і відтінком.

У світлій стрічці кожна темна фотографія буде великою чорною плямою. Якщо ви хочете отримати бежеву і пастельну стрічку, то ви повинні розуміти, що яскраві кольори будуть псувати ваші фотографії.

Для ведення профілю в єдиному стилі ідеально підходить добірка пресетів. Одним і на "всі випадки життя" обмежитися не вийде. Ідеальна схема — це формування особистої бібліотеки з 3-7 пресетів в одних тонах. Вони й будуть створювати той самий layout.

 1. Обов'язково вибудовуйте композицію стрічки.

Важливо, щоб стрічка виглядала цікаво. Для цього потрібно навчитися поєднувати різні плани, ракурси, деталі, макро і розбавочні кадри для створення загальної атмосфери.

Якими б не були інформативними ваші пости — важлива картинка. Спостерігати тільки за «обличчям» — нецікаво. Потрібно розбавляти фотографії тим, що вам самим подобається: зніманням їжі, фотографіями архітектури, flatley.

 1. Докручувати пресети.

Ідеально пресет лягає тільки на одне фото або максимум два. Але це не означає, що кожен раз потрібно створювати новий пресет і витрачати на це пів години, а то й годину свого часу. Досить "докрутити" пресет під обране фото, витративши на це 2-5 хвилин.

"Корекція" менш затратна, і при цьому ви точно не втратите єдність стилю профілю та заощадите час, що дуже важливо.

 1. Відмовтеся від випадкових кадрів, рамок і колажів.

Якщо ну дуже хочеться додати щось неординарне, вивантажите фото в карусель. Залишивши "головним" потрібне за кольором фото, ви збережете природність і не втратите layout. А несподівана "рамка під плівку" створює чорну пляму, яке вас же і підведе.

 1. Використовуйте додатки для планувальника стрічки.

Дуже часто фото банально не збігаються по світу. І як би окремо вони вам не подобалися, разом це має поганий вигляд. Тобто, випадковий порядок — це не про єдиний стиль й не про красивий візуал.

У цьому вам допоможуть такі програми:

 1. Preview - Design for Instagram.
 2. Plann: Preview, Analytics + Schedule for Instagram.
 3. Inpreview.
 4. UNUM - Design Perfection.

Що по трендах в обробці фото?

Найчастіше тренди — це сезонність. Але є класика, яка буде вічною. Головне, не перегинати з різноманітністю, і тоді єдиного стилю не уникнути.

Ось що допоможе у формуванні естетики вашого профілю у 2021:

 1. Обробка без обробки або No-Edit Edit.
 1. Єдиний кольорокор.
 1. Приглушені тони.
 1. Мінімалізм.
 1. Вертикальний формат фотографії.
Вертикальні фото у стрічці інсти.

План звучить легше, ніж реалізація. Але все вийде, якщо дотримуватися всіх перерахованих вище пунктів.

Саммарі

Правильність підбору пресетів під стрічку в Інстаграм залежить тільки від вас і ваших уподобань. Адже ідеал у всіх свій.

Важливо розуміти, що пресет — не чарівна паличка феї-хресної, яка одним помахом виправить всі недоліки фотографії. Але при цьому не менш важливим є те, що вона їх як мінімум приховає, максимально вдосконаливши.

07 червня 2021
5 / 5 (6 голосів)