Як розблокувати акаунт в Instagram? Й 10 порад, як уникнути блокування

126151
6 хв.

У світі соціальних мереж свої правила. І цей світ явно не любить, коли їх порушують. Особливо Facebook. Ось він і створив бота, який контролює порядки в Instagram. Найцікавіше, що алгоритм його роботи невідомий. А отже, блок можна зловити навіть випадково.

Якщо роботу ваш контент «не до душі», то акаунт автоматично потрапляє під перевірку. Далі він переходить на розгляд представникам Фейсбук. І тип блокування вже вибирають вони.

Також необхідно враховувати, як змінилися умови після пандемії. У 2021 році запити користувачів обробляються адміністрацією повільніше. Плюс є ризик, що рішення буде не на вашу сторону. Наприклад, якщо раніше адміністрація перевіряла заявки протягом 3–4 годин (максимальний час розгляд — доба), то зараз ми спостерігаємо іншу історію. Заявка на відновлення акаунта може оброблятися від тижня до двох місяців.

За що вас можуть покарати?

Термін блокування акаунта адміністрацією може варіюватися від трьох годин до двох тижнів. Водночас є ризик, що ви втратите акаунт назавжди. Термін бана і ймовірність відновлення залежить від того, наскільки серйозні були порушення.

Є три типи блокування:

 1. Випадкове: ну хто не помиляється? Такі моменти бувають часто. Але в такому випадку — акаунт швидко повертається із супровідним листом і вибаченнями.
 2. Тимчасове / тіньове блокування: обліковий запис користувача блокується Instagram через сумнівні дії.
 3. Постійне блокування: обліковий запис користувача блокується і відновити його неможливо.

Якщо обліковий запис отримав вічне блокування, тоді ймовірно ви більше не зможете отримати доступ до свого облікового запису. Вічний бан відбувається тільки у тому випадку, якщо користувач здійснює крайнє порушення умови. До таких порушень, наприклад, відносять поширення забороненого контенту. Весь перелік правил можна знайти тут.

Знімаємо блок з акаунта

Причини з’ясували, переходимо до розв'язання проблеми. Зрозуміло, що розблокування акаунта можливе тільки в разі випадкового або тимчасового бана.

Раніше відновити акаунт можна було через комп’ютер або мобільний пристрій. Достатньо було просто написати в техпідтримку, заповнити стандартну форму на відновлення облікового запису й чекати рішення адміністрації. На жаль, зараз це так не працює.

Ось два варіанти, як можна відновити акаунт:

 1. Розв’язати проблему через офіційний мобільний додаток.
 2. Звернутися в чат підтримки Facebook.

А тепер докладніше.

Перший спосіб

Процедура виглядає простою. Детальний опис можете знайти на сайті техпідтримки.

 1. Вмикаємо Instagram на мобільному пристрої.
 2. На екрані входу є розділ «Допомога з входом», який розташований під кнопкою «Увійти». Вибираємо його.
 3. Інший варіант: є опція «Потрібна додаткова допомога?», яка розташована у верхньому правому куті. Вибираємо її та виконуємо подальші вказівки.
 4. Щоби розблокувати акаунт, необхідно вказати інформацію про компанію або власну (якщо акаунт особистий). Потім вводимо актуальний e-mail, до якого прив’язаний обліковий запис.
 5. Якщо електронна адреса правильна і ви все виконали вірно, то на пошту має прийти лист із подальшими інструкціями. Якщо його немає, рекомендуємо заглянути в папку спам. Лист міг опинитися там.

Коротку форму для заповнення інформації про себе або компанії ви можете знайти тут.

У запропонованому варіанті на 99,9 % вам потрібно буде завантажити дві-три фотографії зі сторінки вашого облікового запису без обробки. Якщо таких фото немає — забудьте. Акаунт вам не повернуть. Завантажити фотографію, щоби видати за свою не вийде, тому що перевірка здійснюється за технологією EXIF.

Тут відсоток менше, але вас також можуть попросити надіслати фотографію з листком, на якому буде особиста інформація й код. Де взяти цей код? Його скинуть на вашу пошту.

Цей спосіб спрацює тільки у випадку з тимчасовим блокуванням. Врахуйте, за трьома часовими блокуваннями слідує постійний бан. Instagram бачить, що «попередження» проходять повз і видаляє профіль без можливості відновлення.

Важливо! Можлива ситуація, у якій ви входите в додаток, але бачите тільки повідомлення про блокування облікового запису. Нічого іншого не відбувається. У такому випадку шукаємо вікно техпідтримки та пробуємо зв’язатися з оператором безпосередньо.

Другий спосіб відновити акаунт

Ось він якраз і грунтується на чаті з підтримкою Facebook. Посилання для старту. Тут усе просто:

 1. Натисніть «Отримати підтримку».
 1. Далі Facebook запропонує «Вибрати об’єкт, з якого потрібна довідка».
 1. Після цього потрібно вказати проблему. Вибрати потрібно із запропонованого списку. Але не варто морочитися, вибирайте ту, яка до душі. Далі вам запропонують описати реальну проблему, додавши до неї фото або скрін — «Надайте нам інформацію, яка допоможе вивчити проблему».
 2. Далі клікайте на опцію «Почати чат».

Упродовж трьох хвилин вам напише Support Facebook. Він зорієнтує і відповість на ваші запитання. Допоможе отримати доступ до облікового запису, і розповість, що робити далі.

Як не допустити блокування акаунта?

 1. Вказуйте актуальний e-mail, до якого у вас є постійний доступ, і не забудьте записати паролі в замітки.
 2. Не забудьте прив’язати до облікового запису ваш контактний і актуальний номер телефону. На нього будуть приходити смс із кодом для підтвердження ваших прав на сторінку.
 3. Увімкніть двофакторну аутентифікацію. Дві хвилини часу, а дані та сторінка будуть у безпеці.
 4. Прив’яжіть акаунт Instagram до Facebook. Ще важливо, щоби на сторінці обов’язково було ваше фото. Це додасть шансів під час зняття бана й допоможе швидше повернути акаунт.
 5. Якщо це бізнес-сторінка, а не особиста, то допоможе наявність документів, що підтверджують цей факт.
 6. Не завантажуйте додаток з накрутки й загалом стежте за програмами на вашому телефоні.
 7. І не порушуйте основні правила Instagram. Посилання на них є в першому пункті з рекомендаціями до відновлення.

Не ускладнюйте собі життя порушенням законів Instagram. Не ставтеся байдуже до рекомендацій, зазначених вище. І буде вам щастя й не заблокований особистий онлайн-альбом.

11 жовтня 2021
3.8 / 5 (49 голосів)