Як не провалити Instagram-розіграш?

347
5 хв.

Конкурси та розіграші в Instagram — чудовий інструмент для залучення потенційного клієнта і підштовхування його до виконання потрібної нам дії. У цій статті розгляньмо, які бувають конкурси і з якою "приправкою" їх подавати.

Конкурсні механіки в Instagram

Найчастіше у соцмережах зустрічаються розіграші з двома або більше умовами. Поставити лайк одній або кільком постам, прокоментувати публікацію, зробити репост у сторіз або позначити друга.

Як не провалити Instagram-розіграш

Лайки і коментарі добре позначаються на алгоритмах Instagram, які згодом показують ваш пост більшій кількості людей.

Лайки

Механіка з лайками — найпростіша і найефективніша для підвищення статистики сторінки. Просто запропонуйте поставити позначку "Подобається" на публікаціях.

Мінуси:

 1. Низька ступінь залученості аудиторії. Поставити лайк — це секундна справа, але при цьому користувач не дізнається нічого нового про компанію або бренд.
 2. Довгий процес збору інформації. Для підсумовування доведеться вивантажувати всі лайки на публікаціях, сортувати користувачів на повторення і визначати переможця.

Коментарі

Для конкурсної механіки з коментарями використовуйте найбільш цікаві питання для вашої аудиторії. Пропонуйте написати одне слово у стовпчик по одній букві (раніше це було модно і піднімало статистику). Або ж загадуйте аудиторії загадки.

Репости

У такому варіанті розіграшу підбирайте найбільш пригожий і яскравий візуал, щоб хотілося зробити репост. Обов'язкова умова — вказуйте, щоб при репості позначили вашу сторінку. Позначки допомагають у відстеженні учасників конкурсу.

Мінуси:

 1. Потрібно враховувати, що сторіз доступні тільки 24 години. Важливо зафіксувати всіх, хто брав участь в розіграші. Якщо учасників багато, процес може забрати багато часу.
 2. Іноді користувачі забувають позначити сторінку бренду.

Позначки

Пропонуйте підписникам позначити в коментарях своїх друзів, знайомих. Гарний метод для збільшення своєї аудиторії і залучення нових підписників.

Мінуси:

 1. Нецільові позначки. Частенько таке буває, що підписники позначають людей, яких не цікавить ваш бренд.
 2. Мало реальних учасників. Найчастіше в конкурсах з такою механікою величезна кількість одних і тих же користувачів.

Творчі конкурси

Влаштовуйте творчі конкурси, щоб посилити зв'язок підписників з брендом. Не забудьте детально пояснити умови участі, розкажіть про призи або пообіцяйте викласти конкурсну роботу на сторінці бренду. Деяким підписникам визнання улюбленої компанією набагато важливіше за подарунок.

Про мінуси. Участь у творчому конкурсі вимагає зусиль від людини. Тому приз повинен відповідати їм і окупати їх. Тут не можна відкупитися просто знижкою або зразком продукції.

Переможця у конкурсі найчастіше вибирають журі або голосуванням. Без образ не обійтися, тому будьте готові до відписок, а іноді — навіть до негативу в сторону бренду.

Як запустити розіграш

Коли визначилися з механікою, саме час запускати конкурс. Обов'язково враховуйте, що аудиторія Instagram насамперед звертає увагу на візуал, а вже потім на текст. Тому фото або банер з розіграшем повинен виділятися на тлі вашої стрічки. Підготуйте яскравий і помітний візуал, який зачепить погляд вашої аудиторії.

Після того як візуал підготовлений, залишилася найменше — підготувати текст. Він повинен:

 • зацікавлювати людину;
 • спонукати до дії;
 • пояснювати умови конкурсу.

З огляду на це, складіть простий, але такий, що чіпляє, текст.

З чого почати? З фрази, яка занурює в тему конкурсу. Підходять мем, жарт, провокаційне запитання. Головне — зачепити аудиторію, а вже після цього можна розповідати про подарунок, закликати до дій, озвучувати вигоду.

Нижче розповідаємо про умови участі. Детально опишіть, що потрібно зробити для участі і/або перемоги, вкажіть дату підбиття підсумків, як ви будете обирати переможця. Важлива умова — відкритий профіль учасників, не забудьте про це згадати.

Як просувати розіграш

 1. Налаштувати таргетовану рекламу. Охопити аудиторію, якій цікава ваша тема, ніша, яким цікаво отримати подарунок від вас.
 2. Розміститися в тематичних паблік.
 3. Нагадуйте вашим передплатникам про конкурс. Раз в день або два згадуйте в сторіз про те, що проводите розіграш.
 4. Розміститися у блогера, який цікавий вашій аудиторії.

Висновки

Розіграші та конкурси — гарні механіки, щоб залучити цільову аудиторію і підштовхнути до дії. Залежно від мети, яку ви перед собою ставите, вибирайте вищеописані інструменти та винагороджуйте своїх підписників призами. Не забувайте про візуальний контент і текст, робіть їх помітними і яскравими. Всім удачі!

05 квітня 2021
5 / 5 (5 голосів)