Що таке Instagram Guides? Покрокова інструкція з використання

1098
4 хв.

Це сталося, пані та панове, соцмережа Instagram, яка і так поглинає особистий час, як чорна діра, опублікувала новий функціонал. Передбачається, що новий формат засмокче вас збільшить час перебування у додатку. І цей функціонал — Guides ("Путівники"). Формат з'явився у травні 2020 року, і спочатку користуватися ним могли виключно некомерційні організації. Але 17 листопада доступ до гайду став доступним простим смертним, тобто нам з вами.

Контент, створений за допомогою гайдів, буде розміщуватися в окремій вкладці акаунта. Публікацію можна розділити на кілька пунктів, додати до неї текст, фото, відео або посилання на пости, а потім опублікувати гайд у Stories.

Зараз більш детально поговоримо про види гайдів і розповімо гайд, як робити гайд (ну ви зрозуміли, монітор всередині монітора і т.п.).
Отже, гайди роблять з постів, геолокації, товарів. Доступність останнього пункту залежить від того, підключили ви Instagram Shopping Tags чи ні. Далі можна зберігати гайди в чернетці, доступне редагування.

Як же зробити свій гайд? Ось докладна інструкція.

 1. Відкриваємо сторінку компанії або особисту сторінку і натискаємо на плюс у правому верхньому кутку.
 1. Створюємо "Путівник".
 1. Підбираємо контент: це можуть бути публікації, місце розташування або товари.
 • Публікації — контент для гайду можна вибрати з публікацій і збережених матеріалів.
 • Місця — вибираємо гео і збираємо гайд з публікацій, у яких зазначено цю локацію.
 • Товари — вибираємо сторінку з товарами. Знаходимо товар, який нас цікавить, і створюємо добірку з публікацій з ним.
 1. Вибираємо публікації, які підходять темі гайда.
 1. Залишилися останні штрихи — придумати назву до гайду, добірок і заголовків. Також потрібно наповнити текстовим контентом кожну підбірку.
 1. Після того, як повністю законтентили гайд, можна зберігати його в чернетки для внесення правок або відразу публікувати.

Обмеження і фішки гайдів

 1. Карток в гайді може бути не більше 30, а опис може містити максимум 2200 знаків.
 2. Гайди створюються тільки у мобільній версії додатка. Тому заздалегідь підготуйтеся і напишіть текст на комп'ютері, а потім залийте текст на телефон або будь-який ваш девайс.
 3. Зараз оцінити ефективність гайдів неможливо, оскільки у них немає ні лайків, ні коментарів.
 4. Хороший заголовок для картки — 52 символи. При більшій кількості знаків текст сховається за трьома крапками.

Як користуватися Instagram Guides для бізнесу

Формат "Місця" відмінно підійде для тревел-блогерів, екскурсоводів та туристичних агентств. Можна створити такі добірки:

 • незвичайні місця у місті або пам'ятки;
 • країни або міста, які можна відвідати під час пандемії або у відпустці;
 • акції та пропозиції для клієнта.

Формат "Товари" дає можливість робити вибірки з постів будь-яких акаунтів з підключеною функцією Instagram Shopping Tag. Наприклад, якщо ваші підписники захоплюються технікою, можна скласти інструкцію з використання або зробити її огляд.

Зараз на просторах СНД функція Instagram Shopping Tag офіційно відключена. Тому гайди можна створити виключно з постів компаній або брендів, які підключили цю функцію.

Формат "Публікації" підійде для добірок тематичного контенту, новин у ніші і так далі. Скористайтеся цим форматом правильно, не робіть гайди заради гайдів. Розв'язуйте проблеми бізнесу і збирайте тільки цікавий і унікальний контент для більшого залучення аудиторії.

Підсумки:

Instagram Guides — перспективний формат, за допомогою якого в довгостроковій перспективі можна збільшити охоплення. Збірки дають можливість швидко донести інформацію про компанію, продукцію або послуги. Формат хороший практично для будь-якого бізнесу. Так що усім бажаю удачі в його тестуванні і креативу.

26 лютого 2021
5 / 5 (7 голосів)