Новий формат Reels в Instagram

57384
4 хв.

У 2020 році майданчик Instagram оголосив про запуск нової функції у додатку — Reels. Функція відкрита у країнах, де доступна музика Instagram. За допомогою Reels можна створювати креативні відео, ділитися ними з друзями або будь-яким користувачем соцмережі Instagram. Функціонал Reels дозволяє знімати і редагувати 15-секундні відео. На відеоролики можна накладати різні ефекти і музику. На відміну від функції Stories, Reels надає більш широкий спектр можливостей обробки та редагування відео.

5 серпня сервіс було запущено у 50 країнах, але не вказано, у яких саме. В Україні дана функція працює не повністю, оскільки у Facebook немає прав на використання музики. Тому користувачі України можуть лише дивитися ролики без музики.

Як користуватися новою функцією?

Відкриваємо камеру в Instagram і вибираємо Reels. У лівій частині екрана знаходяться всі функції:

  • Музика. Для створення ролика можна використовувати аудіодоріжку з бібліотеки Instagram або записати власну, яка буде закріплена за акаунтом. Якщо обліковий запис відкритий, будь-який користувач зможе використовувати цю аудіодоріжку.
  • AR-ефекти. Reels дозволяє використовувати ефекти з власної бібліотеки, яка була створена Instagram і авторами з усього світу.
  • Таймер і зворотний відлік. Для запису відео в режимі "вільні руки" вибираємо Таймер. Після натискання на кнопку з'явиться зворотний відлік до початку запису відео.
  • Рівень. За допомогою цієї функції можна зробити плавні переходи у відео, такі як зміна одягу або поява нових персонажів.
  • Швидкість. Функція дозволяє контролювати швидкість відтворення відео або аудіо в ролику, допомагає потрапляти в біт аудіодоріжки або записувати слоу мо.

Reels можуть бути записані частинами, одним кадром або завантажені з галереї.

Як ділитися роликами Reels

Кожен користувач з відкритим акаунтом може поділитися своїм відеороликом з аудиторією Instagram. Для цього є спеціальна область Explore. Відео можна поділитися зі своїми підписниками, якщо викласти його в стрічку. Також у відеороликів Reels є поділ за категоріями: теги, музика, ефекти. При натисканні на певний тег можна побачити всі відео з цим тегом. Все те ж саме і з іншими категоріями.

Якщо аккаунт закритий, Reels дотримується налаштувань конфіденційності. Поділитися відео можна тільки з підписниками, і ніхто не зможе використовувати ваше відео або аудіодоріжку.

Коли Reels готовий, переходимо на вкладку "Поділитися". Там ви можете змінити обкладинку відеоролика, додати заголовок, теги і відзначити друзів. Після того як ви поділилися роликом, він буде відображатися на окремій вкладці профілю "Reels", де його зможуть знайти.
Незалежно від того, закритий чи відкритий акаунт, reels можна поділитися в історіях, з близькими друзями або відправити в дірект.

TikTok vs Instagram Reels

Instagram Reels — конкурент TikTok, тому розповімо про відмінності і схожості платформ.

Суть Instagram Reels і TikTok однакова — надати користувачам простір для створення та обміну короткими відео з іншими. Вони дозволяють користувачам робити найкращі кліпи.

Instagram Reels

Функція всередині екосистеми Instagram

Користувачі можуть створювати відео тривалістю лише 15 секунд

Відео, опубліковані в Stories, зникнуть через 24 години

TikTok

Платформа

Обмеження часу відео до 60 секунд


Всі відео залишаються у TikTok

Висновки

Instagram Reels — перспективна функція, яка надалі може конкурувати з TikTok. При правильному підході і контенті дана функція допоможе сформувати лояльність до бренду.

01 лютого 2021
4.8 / 5 (11 голосів)