Креативи Tiktok. Де шукати інсайти?

1400
7 хв.

Продумані та структуровані рекламні кампанії це, звичайно, добре, але без чіпляючого або релевантного креативу конверсій не видно. Для початку варто було б проаналізувати креативи конкурентів і зрозуміти, що вони крутять. Але подібного інструменту, як Facebook Ads Library, на майданчику Tik Tok немає, є лише подібність. Ім’я цієї подоби — Tik Tok Creative Center.

Змоделюймо ситуацію, ми працюємо з компанією, яка займається подорожами та нам потрібно збільшити кількість бронювань у певному регіоні, хай це буде США. Які наші кроки:

 1. Переходимо до Tik Tok Creative Center та знаходимо Top Ads.
 1. Вибираємо гео, індустрію та рекламні цілі. Фільтруємо за CTR.
 1. Аналізуємо отриману видачу. Не забуваймо провалюватися в детальну інформацію оголошень, щоби побачити статистику.

Але на основі отриманих оголошень можна починати збирати ТЗ для дизайнерів і запускати перші креативи. Але головне завжди пам’ятай, те, що спрацювало в інших, може зовсім не працювати в тебе. Ось ще кілька порад, які допоможуть зі створенням креативів:

 1. Тік Ток — платформа нативних відео. Тому реклама має виглядати відповідно. З перших секунд користувач не має розуміти, що це рекламне відео, коли він перейшов від відео зі стендапів чи котиків.
 2. Накладай тільки музичні композиції, які дозволені для використання в комерційних цілях. Креатив легко можна створити на основі обраної доріжки.
 3. Увага користувача має бути прикута до найголовнішого. Цього можна досягти за допомогою коротких тез. Використовуй субтитри або уривки тексту, оскільки це допоможе користувачеві соцмережі сфокусуватися на змісті ролики, спеціальних пропозиціях або знижках.
 4. Перші три секунди — ідеальний час, щоби показати продукт та його творця (бренд). Це дає змогу покращити показник VTR (глибина перегляду) та brandformance (позиціювання та комунікація). Навіть якщо користувач не вчинить цільову дію, він вас запам’ятає.
 5. Не забувай закликати до потрібної дії. Наше тестування довело, що ролики, у яких є CTA, набагато ефективніше працюють.
 6. Тестування, тестування, тестування. Перевіряй кожну гіпотезу. Показуй продукт під різними кутами, з різними людьми, у різних ситуаціях. Чим більше експериментів, тим кращі результати.
 7. Тік Ток шляхом низької ціни за 1000 показів дуже швидко охоплює великий трафік людей, відповідно, креативи в мить вигоряють. Хорошою практикою в такому випадку вважають оновлення креативів раз на 7 — 14 днів

Пам’ятка за форматами креативів:

Рекомендований формат:.mp4,.mov,.mpeg,.avi або.gif

Розмір файлу: до 500МБ

Безпечна область Наліво: 44px Направо: 140px Вгору: 130px Вниз: 483–484px

Тривалість -15 секунд. Перші кадри мають зацікавити користувача з перших секунд.

For TikTok: Мінімальна роздільна здатність: Горизонтальна (960*540).

Aspect Ratio Requirements for All Placements: Вертикальна (9:16).

Як показати продукт: робоча методика

Маркетологи винайшли вже багато різних методів для створення цікавих, живих, а головне ефективних, рекламних роликів.

 1. Почни ролик із показу товару (або послуги) особою, тобто з перших кадрів у вас буде демонстрація продукту.
 2. Покажи свій топ: створіть список хітів або рейтинг товарів, що найбільше продаються в магазині. Також добре працюють сюжети на тему «найкращі товари, які я купив у цих хлопців».
 3. Знімати огляди на все: від товарів до послуг. Відмінно заходять ролики з посиланням, яка якість, кілька способів використовувати товар або що мені доставили Glovo.
 4. Людям подобаються розпакування. Тут важлива кожна деталь, яку покажеш. Як товар був упакований, скільки там плівки, що за комплектація та найважливіше — зняти плівку ☺️
 5. Показуйте реальні відгуки чи приклади. Наприклад, як допоміг соковитискач заготовити цілу бочку сидру. Також ти можеш перетворити це на окрему кампанію, нехай клієнти самі записують ролики, а ти подаруєш їм знижку.
 6. Перегляд лайфхаків досі популярний. Це може бути незвичайні засоби використання продуктів або як поліпшити його ефективність, таємниці та секрети використання кращого товару.
 7. Навчи користувачів працювати з твоїм товаром — запиши гайд. Тільки це має бути не сувора інструкція, а цікавий монолог із плюшками.
 8. Покажи комунікацію. Це може бути діалог чи навіть розмова кількох людей. Щобільше, добре заходять ролики, у яких одна людина виконує різні ролі в одній розмові.
 9. Не забувай розв’язувати проблему клієнтів у ролику. Чи можеш створити ситуативний сюжет або розповісти історії користувачів, як вони розв’язують проблему з твоїм продуктом.
 10. Сторітелінг працює завжди. Проте ефективні лише реальні чи реалістичні історії. І давай, без хвалебних од продукту, будь ласка.
 11. Покажи інтерфейс. Наскільки інтуїтивно зрозумілий додаток, як швидко можна виконати потрібне завдання, який приємний дизайн та інші дрібниці. Відмінно працює для просування програми чи гри.
 12. Ролик-геймплей — ефективний метод просування мобільних ігор. Рекламу іграшок на ПК чи ігрових приставок роблять саме так. Чому не надихнутися найвдалішими прикладами рекламних роликів із гейм-плеєм?

Хочеш щось зробити добре, зроби це сам

Що робити в ситуаціях, якщо дизайнера під рукою немає, а креативи потрібні на вчора?

4 поради, як можна виправити ситуацію:

 1. Знімаємо рекламний ролик (нам потрібний вертикальний дозвіл). Тепер монтуємо в зовнішньому редакторі, додаємо текст, звукову доріжку, спецефекти. Далі просто завантажуємо відео в рекламний кабінет та запускаємо рекламу.
 2. Можна створити вбудований відеоредактор, щоби створити ролик. У такому випадку відео потрібно завантажити та видалити водяний знак.
 3. Ще один варіант — створити ролик із зображень та відео. Для цього використовуємо шаблони рекламного кабінету.
 4. Також добре працює повноцінний відеоредактор TikTok Ads. Це буде набагато простіше, але функціоналу для реалізації креативу може не вистачити. Дивлячись, яку ідею хочеться реалізувати.

Про останній поговоримо, трохи докладніше. Де шукати цей диво-редактор?

 1. Заходимо в Tik Tok Ads — Актив — Креативи.
 1. Перейдіть у вкладку Відео.
 1. Із завантаженням відео, усе тривіально, натискаємо Завантажити та вибираємо відео. А ось зі створенням цікавіше.
 2. Коли натискаємо кнопку Створити, Тік Ток пропонує кілька варіантів розвитку подій:
 • Створити відео самому, використовуючи редактор відео, музики, тексту, стікерів тощо. Редактор насправді простий і практично не відрізняється від подібних до нього редакторів.
 • Створити за допомогою функції «Інтелектуальне відео»
 • Використовувати шаблони. Тут Тік Ток навіть розбив шаблон за нішами: eCommerce, ігри тощо. Обрав шаблон, завантажив відео, редагував і можна запускатися.

Підсумки

Tik Tok — цікавий майданчик, зі своїми цікавими фішками та недоліками. Що стосується креативів, Tik Tok надає великий функціонал для створення та редагування відео та фото. Навіть якщо ти не дизайнер, створити щось цікаве в тебе вийде, головне заморочитися і витратити на це час. Тож створюй, тестуй та імпровізуй. У тебе все вийде, хай щастить!

24 жовтня 2022
5 / 5 (2 голоса)