Що по трендах: як робити контент у 2021

517
8 хв.

Ми сподіваємося, що у 2021 році залишиться інтернет, світ діджиталу, соцмереж і особистих блогів. Так само будуть приходити корисні (і не дуже) розсилки, спливати пуш-повідомлення з пропозиціями отримувати найсвіжіші новини і милий серцю спам від нігерійського принца, який залишив нам спадщину. Втім, сам світ все одно не буде колишнім. Так, ми теж втомилися від новин про вірус, але що поробиш — він вніс корективи і у світ інтернет-маркетингу, ЗМІ, контенту. У тому числі і в те, що і як писати.

А що статистика?

Не можна заперечувати, що covid-19 вплинув на споживання інформації. Величезну роль зіграв карантин на початку року: буквально весь світ перевернувся з ніг на голову. Ми засіли по домівках, і звичне дозвілля обмежилося переглядом відео, сидінням в соцмережах. Як змінилося споживання контенту — трохи цифр:

 • лише за перший тиждень карантину люди стали проводити більше часу в мережі: зі смартфонів — на 29% більше, з ПК — на 37%;
 • +46% до частоти відвідування новинних сайтів;
 • +21% до кількості людей, які читають онлайн-книги;
 • 20% людей стали частіше заходити в соцмережі;
 • 18% стали частіше дивитися відео;
 • 12% стали частіше слухати музику;
 • 15% частіше стали купувати в інтернеті товари повсякденного попиту.

Багато медіа перейшли в онлайн. Наприклад, раніше дорогою на роботу умовна Олена купувала умовний журнал "Luxury Life" і гортала його в метро. Зараз вона відкриває pdf-версію у смартфоні, тому що віддалена робота плюс криза плюс карантин змусили видання піти з офлайну. Втім, багато людей задоволені таким розкладом.

Закриття кінотеатрів, барів, ТРЦ і інших улюблених нами місць змусили нас більше часу проводити в соцмережах, на ютубі, читати новини, шукати курси, дивитися онлайн-вистави. Популярними стали статті, що розповідають, чим себе зайнятися вдома, що почитати або подивитися. Влітку всіх цікавило, де і як відпочити в межах країни. Окремо можна вивести пункт про фінанси — кожен третій користувач шукав матеріали про те, як економити гроші.

А що по трендах?

Щоб продовжувати бути на коні, потрібно змінюватися разом зі світом, бути пластичним, не ігнорувати зміни. Тільки так можна залишитися на плаву.

Підвищення якості контенту

У 2021 році доведеться докладати зусиль, щоб написати хороший матеріал. Уже у цьому році нейронні мережі показували неймовірні результати: створювали тексти за заданими параметрами, які складно було відрізнити від написаного реальною людиною (нейронна мережа — біржові копірайтери - 1: 0). Залучайте користувача, користуючись формулою:

хороший матеріал = експертність + достовірність + авторитетність

Але не переборщіть з об'ємом: великі тексти складні для сприйняття, сам мозок лінується сприймати багато інформації за раз.

Люди почали більше читати і стали вимогливішими до контенту, який споживають. Вони не хочуть читати "пустушки": стаття, пост, замітка повинні розв'язувати проблему аудиторії. Основою стала персоналізація: читач хоче, щоб написане зверталося саме до нього, а в тексті відчувалася турбота, схильність, дружній настрій. Втім, цей тренд продиктований не тільки пандемією: люди давно втомилися від агресивного "купи-купи-купи".

Поки кращий засіб, щоб привернути до себе покупця — сторітеллінг. Історії продавали, продають і будуть продавати. Головне — щоб історія була правдоподібною, інакше можна зловити хвилю негативу. Є жарт про те, що у 2020 всі стали чутливими. Але це виявився і не жарт зовсім: як не крути, ми у постійному стресі через карантин, локдауни, кризи, як наслідок — різко реагуємо на воду, спроби "впарити". Якщо раніше на відверте вихвалянням можна було махнути рукою, то зараз це викличе обурення: кому вірити? де докази? навіщо настільки відверто кричати "купи у мене"?

Нове — добре забуте старе

Раніше було краще, і пандемія — привід згадати, як людству жилося в докарантинні часи. Найяскравіше це простежується у соцмережах: людей накрила хвиля ностальгії. За статистикою, користувачі Інстаграму на 88% частіше стали згадувати минуле. Мова про подорожі, поїздки, походи в бари, на концерти, часу, коли маска не була обов'язковим атрибутом, а колег можна було побачити не тільки в zoom. Причому, ностальгують за докоронавірусними часами і школярі, і пенсіонери. Є де розвернутися у створенні контенту.

Омніканальність

Класний сайт — це добре. Але цього мало, потрібно бути на всіх майданчиках — на Facebook, в Instagram, Twitter, Telegram, YouTube і TikTok. Останній, до речі, стає все популярнішим: акаунти там є навіть у пенсіонерів, політиків, Нацполіції. Не можна, щоб кожна платформа жила своїм життям: пов'язані воєдино, вони розкажуть про вас більше. Для кожної знайдіть свій підхід, проаналізувавши аудиторію. Наприклад, щоб читач не втомився від лонгріду, його можна розбити на кілька частин або переформатувати подачу: в Інстаграм у каруселі виставити його тезисно, для ютуба — зняти відео, повну статтю опублікувати в linkedin.

Відеопродакшн

Не бійтеся знімати відео для YouTube, якщо вам є що сказати. Подивимося правді в очі: карантин навряд чи закінчиться скоро. У перші тижні карантину хостинг ледве справлявся з навантаженням: настільки зросла кількість користувачів. Хтось дивиться посібники для навчання знічев'я, хтось не хоче втрачати часу дарма і активно освоює нову професію, хтось цілеспрямовано поглинає знання. Заявити про себе на ютубі і отримати аудиторію — це успіх.

Власне бренд-медіа

2021 рік може стати роком бренд-медіа. Ні, це не означає, що вам потрібно створювати власну редакцію. Будь-яка комунікація з клієнтом — вже медіа. Навіть якщо у вас є невеликий блог, це можливість побудувати відносини з користувачами, це ще й відбудова від конкурентів.
Щоб взаємодіяти зі своїми клієнтами, доведеться використовувати більш тонкі прийоми, проявляти турботу і емпатію. Ніхто більше не хоче, щоб йому "впарювали", але хоче, щоб розуміли проблеми, співчували, вважали другом. Щоб продати щось, доведеться робити так, щоб у вас з клієнтом були одні цінності і щоб говорили ви однією мовою.

Більше простого і людяного

Усі втомилися від успішного успіху — хочеться за компанією або блогером бачити просту людину. Давайте своїм читачам не тільки експертний контент — розповідайте, як і чим живете, говоріть про невдачі, розповідайте про життя за лаштунками. Публікуйте stories в Інстаграм, виставляйте не постановочні фото, будьте ближче до своєї аудиторії — вона хоче знати, що ви схожі.

Розваги — на закуску

На початку року, коли весь світ відправився на строгий карантин, світ читав переважно новини. Зараз вже усі втомилися від цього контенту, хочеться нарешті видихнути і розслабитися. Віддайте невеликий відсоток у контент-плані жартам, мемам, абсолютно несерйозним постам. Разом з читачами, може, і вам стане легше переживати події.

Висновки?

Що б тренди не говорили, що б не радили нам фахівці, все одно світ підлаштовується під нас, а ми підлаштовуємось під нього. Якщо сліпо слідувати трендам, не факт, що це підійде вашій тематиці або сподобається аудиторії. Не бійтеся експериментувати і пробувати — інтернет-маркетинг любить сміливих.

Тримайте кілька порад наостанок:

 1. адаптуйте контент під зовнішню ситуацію у світі;
 2. не публікуйте те, в чому сумніваєтеся, щоб не поширювати неправдиву інформацію (так, фактчекінг рулить);
 3. головний тут — читач, а не ви, пишіть для нього;
 4. занурюйтесь у питання, які хвилюють користувачів;
 5. створюйте унікальний контент.
15 лютого 2021
5 / 5 (6 голосів)