Як використовувати інфлюєнсер-маркетинг для просування інтернет-магазину?

36
4 хв.

Ми продовжуємо розповідати про інтернет-магазини, маркетплейси, їх розробку та інші важливі аспекти роботи. Сьогодні ми поговоримо про роль використання інфлюєнсер-маркетингу та ключові моменти його використання.

Інфлюєнсер-маркетинг – вид маркетингової стратегії, суть котрого полягає у співпраці з відомими особистостями та інфлюєнсерами.

Інфлюєнсери – лідери думок, люди, що задають різні тренди та мають велику цільову аудиторію в медіапросторі.

Такий тип реклами став популярним з розвитком соціальних мереж та платформ для створення контенту (від YouTube до Instagram). Ми підготували для вас 5 ключових моментів, котрі потребують уваги, коли ви починаєте працювати з інфлюєнсерами.

Визначення підходящих інфлюєнсерів для вашої ніші

Перше, що треба запам’ятати — інфлюєнсер та його аудиторія повинні відповідати профілю вашого магазина/товару/послуг. Аудиторія та контент блогера повинні бути спільною з вашою нішею. Вам треба провести комплексний аналіз ринку інфлюєнсерів та обрати тих, хто вам підходить.

Другим кроком стане аналіз вашої цільової аудиторії. Треба визначити її вподобання та характеристики. Це допоможе підібрати тих блогерів, що підійдуть краще за інших.

Узгодження партнерства та обговорення співпраці

Після того, як ви провели аналітичну роботу, провели ресерч кандидатів для співпраці, треба звернутись до них. Варіантів багато, зазвичай усі медійні особистості залишають контактні дані для зв’язку на видному місці: шапка профілю, або опис каналу. Під час спілкування про укладання угоди вам треба зробити наступне:

  • з’ясувати рівень зацікавленості блогера/блогерки;
  • дізнатись рівень очікувань інфлюєнсера від співпраці;
  • висловити власні очікування;
  • зробити запит на статистику каналу та відео (або іншого контенту); минулих рекламних інтеграції;
  • обговорити формат оплати (гроші, ваші послуги, або взаємна реклама);
  • скласти договір.

Створення креативних та привабливих ідей для контенту

Креативи для реклами важливі, неможна ними нехтувати. На одній лише особистості блогера не можливо продати продукт. Креатив повинен бути цікавим та привертати увагу, продавати ваш продукт.

Найкращий варіант – співпраця та спілкування ваших маркетологів та інфлюєнсера (чи його команди). Таким чином не буде виникати незручних моментів під час зйомок. Контакт та співпраця з обох боків допоможуть створити реально якісний та цікавий контент, котрий буде відповідати вашому бренду та вимогам аудиторії інфлюєнсера.

Оцінка результатів інфлюєнсерської кампанії та аналіз ROI

Після того, як реклама створена та запущена, треба почекати певний проміжок часу (його ви можете обирати самостійно). Наступним кроком стає аналітика отриманих результатів. Усе залежить від того, які цілі ви ставили перед собою? Збільшення аудиторії, кількості покупок, замовлень або інші цільові дії.

Це все можна зробити за допомогою аналізу ROI.

ROI (Return on Investment) - це показник, що вимірює ефективність інвестицій або витрат відносно доходу, який вони згенерували. У контексті маркетингу, ROI використовується для визначення того, наскільки успішною була конкретна маркетингова кампанія відносно витрат, які на неї було витрачено.

Розраховується результат за допомогою наступної формули.

  • Прибуток – дохід від проведення маркетингової кампанії.
  • Витрати – витрати на рекламну кампанію.

Показник ROI виражається у відсотках. Він допомагає показати, скільки прибутку було зароблено на кожну витрачену одиницю коштів. Високий позитивний ROI свідчить про те, що витрати були виправданими, а маркетингова кампанія була успішною.

Довгострокова співпраця та підтримання відносин з інфлюєнсерами

Якщо вас і інфлюєнсера результати співпраці влаштовують, то ви можете зробити пропозицію довгострокової співпраці. Такий тип ділових стосунків відкриває перед вами та вашим бізнесом ще більше можливостей для розвитку, росту, отримання нових клієнтів.

Розвивайте відносини, підтримуйте комунікацію та спільно працюйте над новими проектами.

Висновки

Інфлюєнсер-маркетинг – потужний інструмент просування інтернет-магазину чи маркетплейса. Головне – правильно його використовувати. Правильний підхід до вибору інфлюєнсерів-партнерів допоможе просувати ваш ресурс не тільки «тут і зараз», а й у довгостроковій перспективі. Пам’ятайте, що для успіху важливі: органічність, співпраця та регулярна взаємодія між вами, вашою командою та медійною особистістю.

Звісно, що аналіз маркетингової кампанії та регулярна робота з її модернізації, покращення повинна проводитись завжди.

29 січня 2024
5 / 5 (2 голоса)