Основні помилки при налаштуванні контекстної реклами

622
5 хв.

Виставлено некоректний геотаргетинг

Помилка часто з’являється, коли клієнт має локальний бізнес, який або прив'язаний офлайн — магазинами до певного розташування, або специфіка бізнесу не дозволяє обробляти кількість звернень від користувачів з інших регіонів.
Припустимо, є інтернет-магазин електроніки, який працює тільки у Києві і області. Виставивши помилково геотаргетинг на всю Україну, ми отримаємо нецільовий трафік і, як наслідок, злитий даремно бюджет.

Приклад правильного орієнтування за умови локації Київ і область:

Не опрацьований список мінус-слів

Мінус-слова — ключові слова, за якими не варто показувати рекламу. Якщо, наприклад, у вас є інтернет-магазин, який продає доїльні апарати для корів, вам не слід показувати рекламу за запитом "купити доїльний апарат для кіз", відповідно, слово "кіз" слід додати в мінус-слова.

Додати мінус-слова можна через інтерфейс:

або через Редактор GoogleAds:

Нерелевантні посадочні сторінки

Важливий фактор успіху контекстної реклами — правильно підібрані посадкові сторінки під запити користувачів. Припустимо, людина хоче купити телефон iPhone 8, для цього вона користується пошуком Google і бачить таку видачу в рекламі:

Логічно, що людина, яка хоче купити саме цей телефон, більш ймовірно перейде за верхнім посиланням, тому що ця посадкова сторінка повністю задовольняє його запит. Тому слід звертати увагу на відповідність пошукового запиту користувача посадковій сторінці на сайті.

Некоректний часовий таргетинг

При налаштуванні рекламної кампанії слід зібрати якомога більше даних у клієнта. Серед них особливо важливі графік роботи колл-центру і можливість приймати і обробляти заявки в неробочий час.
Хорошим прикладом буде ніша автоевакуації. У 99% випадків людині, яка звертається за даною послугою, потрібна оперативна і своєчасна допомога. Припустимо, що ви надаєте допомогу в автоевакуації, але працюєте за графіком 9-18.
Виставивши цілодобовий графік показу реклами, ви будете отримувати звернення за послугою в неробочий час, але не зможете обробити заявки, відповідно, бюджет в період до 9 ранку і після 6 вечора буде витрачатися даремно, тому що якщо людині потрібна була евакуація о 8 вечора, то малоймовірно що її заявка залишиться актуальною о 9 ранку.

Приклад того, як в інтерфейсі можна виставити графік показу реклами:

Немає поділу РК на пошук і мережі

При аудіюванні багатьох акаунтів зауважив наступне: люди не завжди розділяють рекламну кампанію на пошук та КМС на етапі налаштування, а роблять все в рамках однієї РК.
Чому це погано? Почнемо з того, що це два зовсім різних типи кампаній, і вони створені для абсолютно різних цілей: пошук — для задоволення гарячого пошукового попиту, КМС — для охватних кампаній з метою підвищення впізнаваності бренду або послуги.
Коли зроблено налаштування в рамках однієї кампанії, у вас немає можливості гнучко управляти бюджетами та ставками, тому при створенні РК обов'язково розділяйте типи орієнтування.

Немає всіх можливих розширень оголошень

При налаштуванні рекламної кампанії і додаванні оголошень є можливість додати якомога більше допустимих розширень. Розширення оголошень дозволяє додавати в оголошення додаткову інформацію, таку як адреса, телефон і т.д.

Це дає ряд переваг:

  • оголошення в порівнянні з конкурентами виглядає помітніше, що дає перевагу в тому, куди натисне користувач;
  • в розширення можна додати всі можливі УТП, які не вмістилися в основний текст оголошення.

Існують наступні розширення:

  • уточнення;
  • додаткові посилання;
  • місце розташування компанії;
  • структуровані описи;
  • номер телефону;
  • промоакції;
  • ціна.

Подивіться на приклад, наскільки оголошення з розширеннями виглядає привабливіше (червоним виділені розширення).

Розширення можна додати через інтерфейс:

Висновки

Про помилки у налаштуванні контекстної реклами можна дуже довго говорити, тому що для кожної ніші є свої нюанси і особливості. У цій статті я спробував розкрити найбільш грубі недоліки, але крім них є ще багато речей, які треба пам'ятати при налаштуванні. Всі ці нюанси важко відразу запам'ятати і врахувати, тому якщо ви зіткнулися з налаштуванням РК, простіше звернутися до професіоналів, у яких за плечима багато досвіду і кейсів. Це заощадить вам бюджет на просування і дозволить зосередитися на пошуку нових ідей для розвитку бізнесу.

08 лютого 2021
3.7 / 5 (9 голосів)