Що таке Асоційовані Конверсії?

887
4 хв.

Асоційовані Конверсії — конверсії, що мають допоміжні джерела трафіку до здійснення цільової дії. Наприклад, користувач перейшов на сайт з реклами Facebook, переглянув товари та вийшов, потім побачив рекламний ролик на ютубі, повернувся на сайт і виконав цільову дію. У такому разі для фейсбуку конверсія вважатиметься асоційованою, оскільки він став проміжним каналом, використаним перед цільовою дією, а реклама на Youtube — фінальною.

Більшість конверсій не завжди відбуваються відразу, користувачам потрібен час на роздуми про покупку. Вони оцінюють конкурентів, порівнюють пропозиції та приймають рішення. Після чого повертаються та здійснюють конверсію. Тому, якщо канал не приносить вам лідів, варто спробувати зрозуміти, яким чином користувачі виконують конверсії. Можливо, цей канал виступає як допоміжний, розташовуючись на шляху здійснення цільової дії.

Види Асоційованих Конверсій

Конверсії за першою взаємодією — відвідування, що призвели до конверсії, коли використовувався лише один канал переходу. Наприклад, користувачі купують у нас послугу з четвертого відвідування, однак спосіб першого потрапляння на сайт завжди буде один: наприклад, google-реклама.

Асоційовані — так називають конверсії, на які в прямий чи непрямий спосіб вплинув вибраний канал. Останній може бути як на початку, так і всередині ланцюжка послідовності, а також допускається його повторення.

Конверсії останньої взаємодії — вибране нами джерело трафіку стоїть у кінці ланцюжка послідовності та є завершальним, оскільки саме цей канал призвів до завершення угоди. Дуже схоже на прямі конверсії, але тут враховуються джерела, завдяки яким покупець перейшов до нашого ресурсу.

Асоційовані Конверсії в Google Analytics

У Google Analytics є 4 основні звіти для асоційованих конверсій. Розглянемо кожен:

  • Асоційовані конверсії.
  • Основні Шляхи Конверсії.
  • Час до Конверсії.
  • Довжина Послідовності.

Переходимо в Google Analytics у розділ "Конверсії" => "Багатоканальні Послідовності", і там будуть наші 4 звіти.

1. Асоційовані Конверсії

Цей звіт виводить канали, а також вказує кількість разів, які вони брали участь у конверсіях з інших джерел.

2. Основні Шляхи Конверсії

У цьому випадку відображаються канали, через які відбувався рух користувача ще до цільової дії.

3. Час до Конверсії

Звіт демонструє час, який знадобився користувачеві після першого заходу на ресурс у днях.

4. Довжина Послідовності

За допомогою цього звіту вдасться з'ясувати, скільки переходів на ресурс виконав користувач, доки не здійснив конверсію.

Особливості Асоційованих Конверсій у Google Analytics

  1. Асоційовані конверсії в Google Analytics фіксуються за останнім контактом, за винятком прямого трафіку. Порядок — cpc-organic-referal (конверсія визначена під час переходу з іншої сторінки). У разі додавання ще одного кроку direct: cpc-organic-referal-direct рахується передостанній ресурс (у даному випадку referal).
  2. Унікальними називають сеанси, протягом яких відбулася конверсія, а не користувачів.
  3. Загальна кількість конверсій нерідко більша, ніж зараховано асоціативних конверсій у GA. Це пов'язано з тим, що допоміжні канали не здатні нівелювати присутність один одного — за умови використання на шляху до конверсії більш ніж 1 каналу, внесок записується всім окремо.

Висновки

Асоційовані Конверсії є ключовим показником, на який варто звертати увагу, оскільки конверсія може бути зроблена лише завдяки кільком джерелам.

Невелика частина всіх конверсій на сайті здійснюється під час першого візиту (із залученням всього 1 каналу). Оптимізована робота кількох ресурсів дасть набагато кращий результат.

Для повної оцінки рекламних каналів необхідно обов'язково враховувати асоційовані конверсії. Можливо, канал і не приносить прямих конверсій, але є допоміжним на шляху до мети.

Вивчення повного циклу дій користувача дає зрозуміти, як він взаємодіє з вашим сайтом та як виконує цільові дії. Така інформація дозволяє з'ясувати, як краще взаємодіяти з аудиторією.

26 травня 2022
5 / 5 (4 голоса)