Hey Newbie... або що таке welcome-ланцюжок і навіщо він потрібен

857
5 хв.

Нові підписники — один з найактивніших сегментів вашої бази для email-розсилок. Підписалися вони через форму на сайті або дали згоду на отримання розсилки при оформленні замовлення — дуже важливо підтримувати їх інтерес до вашого інтернет-магазину з перших листів. З цим завданням відмінно впорається один з базових тригерів в eCommerce — welcome-ланцюжок.

Welcome-ланцюжок — автоматизована серія листів, яка відправляється:

  • підписнику одразу після підтвердження підписки;
  • новому клієнтові після імпорту його даних у вашу базу для розсилки (тільки з його згоди, звичайно ж).

Які цілі і завдання у welcome-серії?

  1. Знайомство — привітайте підписника, розкажіть, які їхні потреби ви можете закрити своїми товарами;
  2. відпрацювання заперечень і страхів — особливо актуально для інтернет-магазинів з товарами преміум-сегмента, адже вартість покупки велика і потенційним клієнтам потрібно обґрунтувати, за що саме вони платять таку ціну;
  3. залучення підписників в інші канали — соцмережі, web push;
  4. зібрати додаткові дані про підписників для подальшої сегментації.

Наскільки ефективна welcome-серія?

Welcome-ланцюжок може приносити до 20% від загального доходу з каналу email. Показники відкриттів, переходів і CTOR у нього вище, ніж у стандартної промо-розсилки, що можна побачити нижче на прикладі одного з наших клієнтів — інтернет-магазину техніки та електроніки.

Показник ефективності

Welcome-лист *

Промо-розсилка **

Середній OR

42,3%

15%

Середній CR

7,5%

1,7%

Середній CTOR

18,2%

12,5%

* за даними одного з наших клієнтів, сфера — техніка і електроніка
** за даними дослідження ефективності email-розсилок у 2020 році Mindbox

Як бачимо з даних, % відкриттів welcome-листів майже в 3 рази вищий, ніж у стандартної промо-розсилки, % переходів — майже 4,5 рази більший, % тих, хто перейшов та прочитав лист — у 1,5 рази більше. А значить, welcome-лист з більшою ймовірністю прочитають і зроблять покупку саме з нього.

Про що писати у welcome-серії?

Якщо не знаєте з чого почати підготовку листів, тримайте готову схему welcome-ланцюжка для eCommerce, яка добре себе зарекомендувала.

1 лист — знайомимо підписників з вашим інтернет-магазином, розповідаємо про переваги покупки у вас;
2 лист — запрошуємо приєднатися до програми лояльності, додаємо найпопулярніші розділи сайту;
3 лист — лист з анкетою, дізнаємося все необхідне для сегментації;
4 лист — пропонуємо альтернативні канали комунікації (підписку на соцмережі, web push-повідомлення, завантаження мобільного застосунку).

Як налаштувати автоматичний сценарій відправки welcome-серії в eSputnik?

Залежно від того, яким чином email підписника потрапив до вас у базу, сценарій може трохи відрізнятися. Розглянемо 2 варіанти — підписку з форми на сайті і імпорт нових контактів з вашої CRM.

При підписці через форму на сайті

У вашому обліковому записі в eSputnik зайдіть у розділ Контакти ➝ Групи ➝ Нова група, тип групи Список ➝ Створити. На цьому кроці даємо назву групі, вказуємо мету створення, також можна прикріпити мітку.

➝ Далі ➝ Створити без контактів ➝ Готово. Потім переходимо у розділ Тригери ➝ Сценарії ➝ Створити новий сценарій. Додаєте блок завдання "Підтвердити контакт" ➝ дію "Додати в групу", вказуємо групу, яку створили раніше ➝ блок Таймер "Почекати 1 день" ➝ дію "Email", вибираємо перший лист із серії і далі, чергуючи з блоком Таймер, додаємо решту листів.

Готовий сценарій може виглядати ось так:

Інтервал відправки в блоці таймер може бути іншим, необхідно тестувати, щоб знайти ідеальний час відправки. Далі налаштовуємо запуск готового сценарію за подією Підтвердили підписку

При імпорті даних нових клієнтів з CRM

Сценарій виглядає простіше. Переходимо в розділ Тригери ➝ Сценарії ➝ Створити новий сценарій. Додаємо блок Дія "Email групі", вибираємо перший лист із серії і далі, чергуючи з блоком Таймер, додаємо решту листів. Готовий сценарій може виглядати ось так:

Запускаємо за подією Імпорт нових контактів:

Кілька прикладів welcome-листів для натхнення

Лист від інтернет-магазину Casper, у якому вони вітають підписників, задають дружній тон подальшого спілкування і розповідають про свої основні переваги: view.mail.casper.com/hello

Лист про систему лояльності від інтернет-магазину професійної косметики Spadream, де вони тут же пропонують новинки товарів на випадок, якщо передплатник відразу ж захоче щось купити: e.mindbox.ru/ loyalty-system

Лист інтернет-магазину з доставки квітів Sunrose з проханням заповнити невелику анкету в обмін на подарунок на день народження: katyasunrose.esclick.me/questionnaire

Лист з пропозицією підписатися на соцмережі від інтернет-супермаркету насіння Agrolife: agrolife.esclick.me/let's-be-friends

Дивіться, надихайтеся, створюйте власну welcome-серію або замовляйте у нас і отримуйте більше доходу з каналу email для вашого бізнесу.

02 березня 2021
5 / 5 (5 голосів)