Як використовувати месенджери для просування інтернет-магазину?

48
5 хв.

Месенджери, як і соціальних мереж, стали обов'язковим компонентом маркетингової стратегії. Месенджери – обов'язковий інструмент для просування вашого продукту та спілкування з клієнтами.

Робота з месенджерами спростить процеси обробки замовлень, відповідей клієнтам і розв'язати питання з рекламою.

І сьогодні ми поговоримо про те, як використовувати месенджери та їхній функціонал для просування вашого магазину.

Що ми маємо за месенджерами? Так, класичні Viber, Telegram, та SMS-повідомлення. Ми не зачіпатимемо менш популярні ресурси, адже нам потрібні клієнти та просування.

Робота з Viber, Telegram та SMS

Ми говорили про важливість підтримки контакту з клієнтом та його підтримки. Хтось вважає за краще використовувати для цього спеціальні форми на сайті, а хтось – месенджери.

В якомусь сенсі вони навіть зручніші, адже користувач завжди буде на зв'язку і зможе перевірити реквізити, написати та одразу отримати відповідь від сапорту вашого магазину.

 1. Вам потрібно створити бізнес-акаунти Viber та Telegram. Це дасть можливість клієнтам звертатися до вашого відділу підтримки безпосередньо.
 2. Після того як акаунти готові, потрібно зв'язати їх із загальною системою управління замовленнями. Так ви отримуватимете повідомлення про замовлення і зможете їх обробляти прямо в месенджерах.
 3. Через месенджери ви зможете не тільки спілкуватися з клієнтом, але й надавати інформацію про статус замовлення.
 4. Ви можете безпосередньо залучати клієнтів до роботи через месенджер: пишіть про це, створіть банери, зробіть розсилку на пошту.

Використання Facebook для продажу

Попри те, що не всі люблять FB, він залишається одним із популярних варіантів продажу та реклами. Щоб повноцінно використовувати його для роботи, вам потрібно:

 • створити бізнес-акаунт ФБ;
 • скачати месенджер від ФБ;
 • розмістити посилання на нього у відповідному блоці на сайті;
 • заповнити сторінку у Фейсбуці (фото/відео/інформаційні матеріали);
 • залучати клієнтів до ФБ;
 • отримувати замовлення та обробляти їх одразу в месенджері.

Звичайно, не забувайте відповідати на запитання, спілкуватися та повідомляти про стан замовлення. Регулярний контакт з вашою ЦА допоможе не тільки збільшити лояльність до інтернет-магазину, але й підвищити впізнаваність бренду (адже ЦА рекомендуватиме вас своїм знайомим і близьким).

Автоматизація відповідей та обробка заявок

Так, у міру зростання вашого магазину запитів буде все більше і більше. Операторів може на всіх не вистачити. Тому важливо приєднати інструменти автоматизації, щоб не проґавити клієнта. Це можна зробити так:

 1. Ви можете під'єднати «автовідповідач» у месенджерах, який даватиме відповіді на низку популярних питань.
 2. Не забудьте створити шаблони для різних запитів ваших клієнтів: статус замовлення, статус оплати, шаблон повернення товару чи скарги та інші.
 3. Створіть свій чат-бот для вашого месенджера. Чат-бот зможе працювати згідно з підготовленими сценаріями. Ви можете самостійно задати ряд сценаріїв, таких як: вітання, інформація про розпродажі та знижки, питання про доставку тощо.
 1. Система автоматичних повідомлень через месенджери. Ви отримуватимете повідомлення про звернення клієнтів. Це зручно та прискорить процес зворотного зв'язку, прийомів замовлень чи повернень.

Реклама та просування

Ви можете використовувати месенджер не тільки як засіб для обробки замовлень і т.д., але і як метод розкручування вашого бренду. Варіантів кілька:

 1. Використовувати месенджер для розсилки повідомлень про нові поставки/акції/знижки та інші приємні пропозиції.
 2. Проводити цілі рекламні кампанії за допомогою месенджерів. Достатньо розміщувати там оголошення з продуктами та активною кнопкою «купити».
 3. Ви можете створити цілий паблік або групу в месенджері, де зможете активно спілкуватися з клієнтами, розвивати та формувати спільноту. А це позитивно позначиться на впізнаваності бренду.

І так, не забувайте, що месенджери мають власні правила, яким потрібно слідувати, щоб не потрапити в бан або не отримати «страйк» від майданчика. Перш ніж починати активно працювати з ними, необхідно ознайомитися з документацією щодо правил та умов роботи.

Висновки

Популярність інтернет-магазинів лише зростає. Цей тренд лише зміцнюватиме свої позиції. Не втрачайте можливості, шукайте нових клієнтів через різні майданчики та канали трафіку. Тестуйте різні варіанти залучення нової аудиторії, регулярно проводьте аналітику маркетингової кампанії та її результатів, щоб побачити її ефективність. Використовуйте всі доступні інструменти у вашому розпорядженні.

24 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)