Як покращити довіру клієнта до бренду за допомогою транзакційних листів

639
4 хв.

Хей, відправляєте розсилки, але не бачите повторних продажів від клієнта? Транзакційні розсилки прийдуть вам на допомогу.

Що це таке і як це працює?

Транзакційні розсилки — це листи, які відправляються клієнту у відповідь на певну дію. Наприклад, коли користувачеві після здійснення замовлення на сайті приходить лист із подякою про покупку. Листи справили гарне враження для клієнта — показали, що бренд дбає про нього.

Основне завдання такого листа — зробити з нового клієнта постійного.

Які ж переваги цих листів?

  1. Передусім, це стимуляція користувача на повторну покупку. Прикладом може бути лист із рекомендаціями товарів, після декількох часів від покупки клієнта. Прочитавши його, є ймовірність, що користувач захоче купити щось ще. Головне правило — відправляти їх у той день, коли клієнт зробив покупку.
  2. Надійність бренду в очах клієнта. Наприклад, коли клієнту приходить лист із підтвердженням замовлення. Такі листи викликають спокій у людини щодо його замовлення, а також покращують довірчі відносини між брендом і клієнтом.
  3. Залучення уваги клієнта до листів. Якщо користувач раніше не читав вашу розсилку, є шанс, що після отримання такого листа, він почне відкривати й інші. Для цього лист має бути гарним і привабливим. А як це зробити, читайте нижче.

Як зробити гарний і якісний лист, який сподобається клієнту і принесе хороший результат вам? Пропоную дотримуватися таких рекомендацій:

  • Використовуйте в листах персоналізацію. Адже приємно ж, коли на пошту приходить лист, у якому згадано особисте ім’я.
  • Надсилайте інформацію в потрібний час. Нікому не цікаво буде дізнатися про зміну пароля в акаунті, який ви поміняли 2 дні назад. Раджу відправляти лист не більше, ніж через 15 хвилин після скоєння дії.
  • «Стислість — сестра таланту». Зізнавайтеся, не дуже цікаво читати лист, 80 % якого складає текст. Розбавте текст корисними посиланнями й картинками для клієнта. Припустимо, якщо цей лист «Дякуємо за замовлення», додайте в лист інформацію про товари, які клієнт замовив.
  • Приділяйте увагу адаптивності. Більшість користувачів переглядають розсилки з телефону. Тому важливо, щоби лист мав добрий вигляд на мобільній версії.

Приклад неправильного письма

Приклад правильного письма

Як налаштувати відправку транзакційних листів?

Розповім вам це на прикладі сервісу для розсилок eSputnik. Якщо ви не використовуйте пропонований сервіс, не турбуйтеся — транзакційні розсилки налаштовуються у всіх сервісах за однаковим принципом.

Перше, що необхідно — зробити шаблон листа. Як тільки макет листа готовий, необхідно створити подію. Це ви можете зробити або за допомогою послуг сервісу розсилок, або за допомогою вашого програміста.

Після того як подію було створено, необхідно вибудувати ланцюжок з умовою, за якою буде запускатися пропонована подія.

Наступний крок — зв’язати сценарій із подією.

Вітаємо, транзакційні розсилки успішно запущені!

Ще сумніваєтеся? Зараз розповім про статистику

У таких листах зазвичай зберігається важлива інформація для клієнта, тому їхня CTR завжди вище у 2 рази.

Статистика транзакційної розсилки «Спасибі за покупку» за тиждень:

Висновок

Прийшов час до висновку. Наявність транзакційних листів може стати перевагою для вибору клієнта вашої компанії й конкурентів. Дотримуйтесь наших рекомендацій під час складання листа. Не зупиняйтеся на одному, збільшуйте ланцюжок. Тестуйте різні теми в листі, вивчайте свою аудиторію.

Не сумнівайтеся, створюйте, налаштовуйте й запускайте…

20 жовтня 2021
5 / 5 (3 голоса)