Які KPI потрібно відстежувати для ефективності email розсилок?

3384
4 хв.

Відправили лист, але не знаєте «зайшов» він чи ні? Ми розповімо, як відстежувати ефективність за допомогою метрик.

Отже, існує кілька метрик, за допомогою яких ви зможете визначити, що ваш лист ефективний.

Відкриваємість (Open Rate)

Пропонована метрика показує, скільки людей відкривали (читали) лист. Нормою для відкриттів вважається показник >20.0 % від загальної кількості доставлених листів.

Якщо відсоток відкриваємості <20.0 %, варто розібратися і визначити, що могло призвести до такого показника. Наприклад, нудна й не цілеспрямована тема і прехедер листи, застаріла або куплена база контактів, неблагополучний час запуску розсилки тощо.

Для того щоби запобігти низький % відкриваємості, пропоную слідувати наведеним нижче рекомендаціям:

 1. Писати (придумати) яскраву тему листа, яку хочеться відкрити. У темі листа бажано використовувати емодзі. Це допоможе більш привернути увагу одержувача до листа. Також варто приділити увагу прехедеру (прихованого предзаголовку), оскільки в ньому має коротко й точно розкриватися суть (мета) листа. Якщо це все дотримано — це збільшує шанси на відкриття.
 2. Надсилати листи на правильний сегмент — тим, кому дійсно це цікаво. Також дуже велику важливість має «свіжість» контактної бази одержувачів. Дистанційні адреси, спам-пастки, занедбані поштовики не тільки зіпсують показник відкриваємості, а й із більшою ймовірністю зашкодять репутації відправника. Що, як наслідок, може призвести до потрапляння листів у спам або, ще гірше, до блокування і відхилення.
 3. Стежити за часом відправлення листів: відстежити, який час відправки для вашого сегмента буде більш вдалим. Надалі привчити користувачів до одного часу розсилки. Коли користувач знає, що лист приходить у четвер о 14:00, він уже готовий до цього часу й буде чекати отримання листа. Якщо ж листи будуть приходити хаотично, є ймовірність, що лист так і залишиться непоміченим.

Показники розсилок, відправлених у різний час

Показники розсилок, відправлених в один і той же час

Клікабельність (Click-Through rate)

Ця метрика показує, скільки людей із тих, хто прочитали, переходили за посиланням у листі. Нормою вважається 35.0 %.

Якщо відсоток клікабельності нижче, пропоную слідувати наведеним нижче рекомендаціям:

 • робіть кнопку СТА помітною й адаптованою під мобільну версію так, щоби користувачам було зручно клікнути на неї на смартфоні;
 • ретельно продумувати текст на кнопці — заклик до дії;
 • розміщуйте посилання (переходи на сайт) на зображеннях, оскільки більшість користувачів фокусують свою увагу на картинці, але не на тексті;
 • обов’язково кожну розсилку адаптуйте під мобільний пристрій;
 • ретельно й точно сегментує контактну базу. Якщо розглядати на прикладі Brander — у нас є 2 бази: клієнти та здобувачі. Для кожної бази формується своя розсилка з цілеспрямованим контентом і релевантною інформацією. Якщо це не враховувати, кожен із них буде пропускати непотрібну йому інформацію;
 • дуже добре підвищують відсоток клікабельність гри в листі.

Коефіцієнт конверсій (Conversion Rate)

Під коефіцієнтом конверсій розуміється кількість користувачів, які виконали цільову дію: купили товар, завантажили матеріал, заповнили форму.

Нормою вважається конверсія 1,5–2 %. Кілька рекомендацій, як поліпшити коефіцієнт конверсій:

 • пропонуйте користувачам знижки, проводьте акції, подарунки, приємні бонуси за потрібну нам цільову дію;
 • налаштовуйте тригерні ланцюжки листів: велкам-серія, кинуті перегляди, кинуті кошики, реактиваційна серія листів;
 • ретельно продумувати текст для кнопки СТА, що направляє користувача виконати цільову дію («Купити», «Замовити», «Отримати» тощо);
 • використовуйте персоналізацію: персоналізовані листи мають більший відсоток конверсій, ніж звичайні.

Кількість помилок і показник позначок як спам

Як би цього не хотілося, але деяка кількість листів потрапляє в категорію «помилки». Допустима норма показника «Помилки» 5 %.

Також значним показником ефективності розсилок — показник позначок як спам. Допустима межа пропонованого показника під час регулярних розсилок — 0.2 %.

Зменшити кількість помилок при відправці листів можете за допомогою таких дій:

 • використовувати активну контактну базу й регулярно її перевіряти;
 • уважно й коректно додавати контакти.

Зменшити бажання одержувачів натиснути на кнопку спам можна, якщо дотримуватися певних рекомендацій:

 • сегментувати контакти за частотою розсилок. Проведіть опитування, як часто користувачі хочуть отримувати розсилки, далі, з огляду на відповіді користувачів, створюйте групи контактів для розсилок. Виключіть із бази тих контактів, які не хочуть отримувати вашу розсилку.
 • зробіть помітною кнопку відписки. Деякі користувачі, не знаходячи цю кнопку, відправляють листи в спам.
 • і головне — робіть розсилку за згодою сторін. Нехай сам клієнт залишить свої контактні дані й підтвердить бажання на отримання повідомлень.

Висновок

Вибирайте якісну базу контактів, відправляйте розсилки, аналізуйте статистику, вивчайте свою аудиторію й отримуйте хороший результат. Якщо ви помітили зниження ефективності розсилки, проаналізуйте, який показник нижче норми. Користуйтеся рекомендаціями з нашої статті та поліпшуйте його.

09 серпня 2021
5 / 5 (6 голосів)