Гейміфікація в e-mail маркетингу. Як зробити e-mail листи ще ефективнішими?

511
4 хв.

Хочете підвищити коефіцієнт конверсій та залученість клієнтів до ваших листів? Читайте далі, розповімо як.

Що таке гейміфікація? Навіщо її використовувати?

Гейміфікація в Email маркетингу — це залучення користувачів (потенційних клієнтів) в ігровий процес у листі. Тобто створення гри у листі. Але не кожен лист, у якому є гра — гейміфікаційний! У листі може бути анімація, наприклад, ігровий автомат, на якому випадковим чином випадає числова комбінація, і так користувач може відтворювати це багато разів. Але такий лист не буде гейміфікованим, тому що користувач не замислюється над процесом, а тільки автоматично натискає на важіль. Такий лист є звичайним промо-листом, тому що в ньому відсутній ігровий процес.

Гейміфікація в e-mail листах є одним із найефективніших маркетингових засобів, але малопоширеним інструментом залучення потенційних клієнтів. Спитаєте, чому так? А тому що даний інструмент Email маркетингу є трудомістким та іноді недешевим у реалізації.

Основна мета — утримання зацікавленої аудиторії та коефіцієнт конверсій з листів. Гейміфікація допомагає створювати цікавий ігровий контент в листах, що підвищує ймовірність залучення клієнтів до вашого сайту та швидшого замовлення. За допомогою неї ми можемо підвищити коефіцієнт конверсій на 10-25 %.

Але сама по собі гейміфікація не дасть належного ефекту. Важливо використовувати УТП (унікальну торгову пропозицію) та інші маркетингові фішки у листі разом з гейміфікацією. В іншому випадку ми можемо лише затримати увагу користувача на наших листах.

Для досягнення мети потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. При створенні гри у вашому листі повинна бути мотивація (винагорода за виграш). Винагорода може бути різною: промокод на знижку, подарунок, тести з неочікуваним фіналом чи щось інше.
  2. Гра не повинна бути складною. Чим складніша гра, тим менше інтересу до неї у користувача. Якщо ми створимо складну стратегію гри, користувач може здатися та відмовитися від участі.
  3. Контент гри повинен відповідати вашій цільовій аудиторії. Наприклад, якщо ваша цільова аудиторія чоловіки від 30 до 60 років, а контент гри оформлений у ніжних червоно-рожевих відтінках, потенційний покупець навряд чи буде зацікавлений листом.
  4. Емоціональна винагорода. Користувачі люблять, коли за проходження гри їх хвалять.

Наприклад, e-mail лист з використанням гейміфікації.

Після того, як користувач обрав правильну відповідь, йому надходив лист з промокодом на знижку.

Стратегія гри була побудована в сервісі для створення розсилок Esputnik. Вигляд ланцюжка у сервісі:

В середньому показники CTOR листів з використанням гейміфікації відрізняються від звичайних промо листів на 10-15%.

Розглянемо нижче відмінності звичайних промо листів від листів з гейміфікацією в числових показниках.

Показник

Листи з гейміфікацією

Промо-листи

ROI 

700-1100%

150-600%

CTOR

26%

10-12%

Тренди

Зараз у тренді гейміфікації з використанням AMP-каруселі.

За допомогою AMP-каруселі ви можете створити безліч цікавих елементів: пазл, лабіринт тощо. Такий різновид гейміфікації не тільки спонукає користувача на корисну дію, а й розважає.

На жаль, AMP-карусель підтримується лише такими поштовими службами як Gmail та Mail.ru. Отже, коли ми хочемо, щоб нашу гру побачили не тільки користувачі вищезазначених служб, нам знадобиться допомога розробника.

Тож, якщо ви хочете втілити цікаву гру, то вам може знадобитися технічна розробка, що потребує конкретних витрат бюджету.

Висновок

За останні 3 роки гейміфікація зустрічається все частіше в Email маркетингу, але не набула масового поширення. Це є ефективний засіб взаємодії з аудиторією з метою підвищення конверсії за допомогою ігрового процесу. Тож користуйтеся порадами зі статті та втілюйте гейміфікацію у ваших Email листах.

14 червня 2021
5 / 5 (4 голоса)