Як використати email-маркетинг для збільшення продажів?

19
3 хв.

Email-маркетинг залишається одним із найрезультативніших інструментів для інтернет-маркетингу для бізнесу. Його відмінна риса полягає в тому, що він допомагає побудувати пряму комунікацію між бізнесом (брендом, компаній) та потенційним клієнтом.

Ми зібрали для вас кілька варіантів email-маркетингу та рекомендації щодо використання.

Збір та управління базою підписників

Звичайно, перед тим, як створювати масову розсилку, необхідно сформувати клієнтську базу. Для цього потрібно мотивувати користувачів залишати свої контактні дані на сайті окремою формою.

Зробити це потрібно, мотивуючи клієнтів приємним бонусом у вигляді знижки, доставки чи якихось промокодів.

Щоб простіше керувати базою даних, використовуйте відповідні CRM-системи або платформи.

Розробка стратегії email-маркетингу та автоматизація процесу

Перед тим як запускати розсилку, необхідно провести кілька важливих процесів:

 1. Визначити мету маркетингової кампанії та зрозуміти, навіщо вона вам. Це може бути збільшення продажів або підвищення впізнаваності вашого бренду.
 2. Розробіть план розсилки.
 3. Використовуйте інструменти автоматизації процесів. Серед базових можливостей: автоматичне відправлення вітального листа, нагадування про «кинутий» кошик з товарами, повідомлення про знижки та інші варіанти.

Створення ефективних листів та розсилок

Що означає ефективний лист для розсилки? Воно має спонукати клієнта вчинити цільову дію. Для цього слідуємо простим правилам:

 1. Перш за все, вам потрібно визначитися з тією самою цільовою дією: від передплати до покупки.
 2. Тема листа має бути унікальною та зацікавити одержувача. Саме від того, наскільки ви зможете зацікавити одержувача, залежатиме і те, чи прочитає він лист або відправить у спам.
 3. Попрацюйте над змістом. Ви можете інтегрувати контент у лист: від фото до анімацій. Зробіть лист впізнаваним шляхом фірмового стилю.
Приклад листа з анімацією.
 1. Інтегруйте в лист цікаві «Call-to-Action» (заклик до дії). Найпростішим прикладом стане «Купи зараз і отримай знижку».

Аналіз результатів та покращення показників ефективності

Аналіз був, є і буде невіддільною частиною побудови успішного бізнесу. Без аналітичних процесів ви не зможете відстежувати динаміку розвитку вашого сайту/бізнесу/компанії. І в e-mail маркетингу цей аспект є. Аналізуємо ефективність так:

 1. Моніторинг ключових показників ви визначили. Вони допоможуть зрозуміти, наскільки ефективною та вдалою вийшла розсилка.
 1. Не забувайте використати актуальні аналітичні інструменти для роботи.
 2. Проводьте тести різних елементів вашої розсилки: заголовки, підзаголовки, кольори, кнопки, файли медіа і так далі. Оцініть ефективність кожного з них, зробіть висновки та працюйте над покращенням якості.
 3. Завжди використовуйте відгуки клієнтів та зворотний зв'язок з ними.
 4. Використовуйте персоналізацію листів, сегментуйте їх. Цільові листи показують кращі результати та ефективність.

Висновки

Пам'ятайте, що попри високі показники розсилки (якщо вони у вас такі), працювати та покращувати їх можна, і роботи це потрібно на постійній основі. Експериментуйте з форматом, змінюйте стратегії та підхід. Тільки постійний розвиток та покращення дозволять вашому інтернет-магазину зростати.

22 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)