Геомаркетинг в e-mail розсилках чи як підвищити продажі з точною аудиторією?

112
4 хв.

Хочеш сегментувати користувачів за певною геопозицією, отримувати гарячих лідів та високі продажі? Але не знаєш, як це зробити? Читай статтю.

Спочатку розберемося, що таке геомаркетинг і де його використовувати?

Геомаркетинг — це спосіб відправлення повідомлень потенційному покупцю, на підставі його розташування. Дані про місцезнаходження зазвичай отримують через GPS телефону. Отримуємо ми їх із дій користувача в листі (припустимо, перехід за посиланням) або push-повідомлення (коли людина клацнула на нього).

Як правило, геомаркетинг можна розділити на два напрями: геотаргетинг та геофенсінг.

Якщо ви подорожуєте з одного міста в інше, вам може прийти push-повідомлення або лист про готелі чи заклади поряд із вами. Це приклад геотаргетингу.

А, наприклад, ви перебуваєте у торговому центрі, і тут вам надходить повідомлення на телефон, що в магазині на вашому поверсі знижки — це приклад геофенсингу.

Повідомлення надходить у потрібному місці в потрібний час.

Це може бути актуально для готельно-ресторанного бізнесу, заправок, салонів краси, а також набирає популярності в магазинах одягу тощо.

Як це запустити?

Є 2 способи реалізації геомаркетингу.

 • Перший полягає в підключенні розширеного функціонала в сервісі розсилок і налаштування сегментації в ньому.
 • Другий — за допомогою налаштування передачі даних за API.

Докладніше про перший спосіб. Розповім, як реалізувати сегментацію користувачів на підставі геопозиції після підключення розширеного функціонала на прикладі сервісу розсилок Esputnik.

Вам необхідно створити групу за умовою «Місце розташування контакту», і в умові задати країну, місто або регіон, за якою ви хочете сегментувати аудиторії.

Розглянемо покроково.

 • Заходимо в розділ «Контакти» — «Групи» — «Нова група».
 • У типах груп контактів, яку необхідно створити вибираємо «Умовна».
 • Задаємо назву для групи та створюємо картку з умовою.
 • Далі вибираємо пункт «Місце розташування контакту» та умова, за якою вам необхідно сегментувати контакти (країна, місто, регіон)
 • У результаті отримаєте наступну картку

Вуаля! Мета досягнута! Група створена!

Далі можете використовувати її як групу для відправки розсилок та побудови сценарію, для відправлення повідомлень та сповіщення за певним місцезнаходженням.

Переваги та недоліки

Переваги:

 • ​​Мрія e-mail маркетолога — надіслати листа на більш точну аудиторію. Внаслідок того, що ми надсилаємо умовну групу, ми прибираємо всіх непотрібних контактів та отримуємо гарячі ліди.
 • Допомагає економити бюджети на витрати реклами через зменшення бази контактів.
 • Підвищує конверсії в 1,5–2 рази.

Нижче приклад доходу від листів, надісланих на певну аудиторію:

Недоліки:

 • Перший і другий спосіб є витратними. Але вважаю спосіб реалізації з допомогою розробників ефективнішим, оскільки ви платите один раз та отримуєте готовий функціонал.
 • Користувачі не завжди можуть бути увімкнені GPS на телефоні через це можуть бути розпізнані не всі користувачі.

Висновок. Геомаркетинг це крута функція, особливо для тих, хто любить докладну сегментацію. Адже, користуючись її функціоналом, ви зможете менше надсилати повідомлення та листи людям із непотрібною інформацією, а також збільшити конверсії на 1,5–2 рази надсилаючи інформацію потрібним. З огляду на недолік, що в будь-якому разі функціонал платний, це можна зарахувати до вигідним вкладенням. Адже вони збільшують кількість нових користувачів, перегляди та покупки. Встановлюйте, запускайте та тестуйте.

15 липня 2022
5 / 5 (3 голоса)