Tone of Voice — мистецтво бренду говорити

295
6 хв.

Ви знали, що бренди вміють говорити? Так-так, якщо працює досвідчений маркетолог, бренд заговорить так голосно, що його почує весь незалежний ринок. Але важливо не тільки, що говориш, важливо й те, як ти це робиш. Для цього потрібен Tone of Voice. Для деяких із тих, хто читає цю статтю 😍 це поняття видасться незнайомим. Нічого страшного, залишайтеся з нами та скоро ми в усьому розберемося.

Хто такі blands?

Як часто ви зустрічали в описі послуг інших компаній зв’язки на кшталт: «ексклюзивний товар», «унікальні послуги», «неповторний сервіс»? Впевнений, доводилося. Це і є blands — безликий стартап, як їх називають Bloomberg. Усі вони хочуть, як у когось. У когось успішного, креативного та орієнтованого на клієнта. У цій гонці blands втрачають свою унікальність і розчиняються в загальному потоці. Споживач навіть бровою не поведе, побачивши такий бренд.

Tone of Voice допомагає побудувати з клієнтом унікальну комунікацію на всіх рівнях. Ви будете звертатися до клієнта вже знайомим та очікуваним для нього засобом, наприклад, у соцмережах. На підсвідомому рівні він перейметься до вас довірою, адже така природа людини — тягтися до знайомого!

Як не опинитися в числі blands?

 1. Народжуйте свій Tone of Voice

Якщо від початку не вдалося, то звертайтеся до професійних маркетологів. Вони навчалися в університеті, на дорогих курсах, за допомогою товстих підручників. Маркетологи знають, де живе голос бренду та завжди налаштовують його на потрібну хвилю.

 1. Налаштуйте спілкування на всіх каналах

Мало спілкуватися з клієнтом тільки на сайті. Заведіть соцмережі, підтягніть месенджери та додайте блог до YouTube. Якщо вам здається, що доставка їжі не може мати класних відосів, просто дайте завдання креативникам Brander. Дозвольте їм переконати вас.

 1. Пару слів про «Сірі»

Дівчина (або чоловік, хто як обирає), що представляє голос бренду Apple, знайома багатьом. У її створення було вкладено багато пристрасті та турботи, насамперед, про користувача продуктів Apple. У результаті він став найвідомішим голосовим помічником у світі, який зміг увібрати в себе найкраще з поняття Tone of Voice.

 1. Ми продаємо емоції

Недостатньо думати, що ваша сила лише в продукті. Зацікавленість клієнта потрібно постійно підтримувати. Для цього додаємо в комунікацію емоційне забарвлення. Ваш бренд сміливий чи, навпаки, боязкий та сором’язливий? Він жартує чи говорить із вивіреністю педагога? Це важливо встановити на ранньому етапі досліджень і впровадити, якомога раніше.

Tone of Voice: складники

Бренд — це людина

Попри те, що американці користуються привабливостями особистісного підходу вже понад 70 років, до нашого ринку він дійшов порівняно недавно. Багато чого доведеться наздогнати, але від цього цікавіша дорога. Клієнт боїться брендів, які здаються механізованими, далекими від життя. Приманюйте його теплом, затишком рідної оселі. Голос бренду дає цю можливість та силу.

Упізнаваність, унікальність, успіх
 
Правило трьох «У» спрацьовує, коли бренд не соромиться виділитися. Уявіть, що продаєте товар приятелю. Ви ж дбатимете про це, захочете, щоби вас зрозуміли та не плутали деталі? Звісно! Ви ж лапочки 🐶 Ваш Tone of Voice має випромінювати, насамперед, турботу про клієнта. Його емоційне забарвлення прийде пізніше. Для початку варто налагодити діалог.

Дзвінкі монетки

Усі ваші події до цього мусять мати закономірну нагороду — грошовий приз! Послідовна вистава бренду підвищує конверсії, у середньому, на 25 %. Tone of Voice вимагає регулярної роботи, але він окупається і з цим не посперечаєшся.

IT'S ALIVE Як оживає Tone of Voice

Перевага на старті

Ви отримаєте перевагу, якщо погодитеся знайти свій Tone of Voice до запуску бренду. На його формування піде якийсь час, але Brander рекомендує його знайти. Сформуйте свої цінності та вкладіть їх у голос, яким звертаєтесь до публіки. Якщо зробите це на старті, отримаєте перевагу, але знайте — навіть пізній запуск краще, ніж повна відсутність Tone of Voice.

Визначення мети та цінності

Яку дію має зробити клієнт, якщо поспілкується з вами? Для його залучення необхідно підказати йому найпростіший шлях до ваших цінностей. Для цього успішні бренди транслюють не продаж у лоб, а долучення до цінностей. Наприклад, можна продати пару кросівок, а можна слоган на все життя: Just do it!. Відчуваєте різницю?

Відповідайте на питання

Спочатку дайте відповідь на запитання собі:

 • навіщо ваш бренд існує;
 • як він може допомогти людям;
 • що нового він їм запропонує;
 • який настрій він має дарувати.

Відповівши собі, передайте чергу клієнту. Уявіть, як може відповісти цей перелік. Врахуйте, він не знає вас досконало та у вас є кілька хвилин, щоби завоювати його увагу. Підбирайте перше слово в розмові особливо ретельно.

Встановіть правила

Цей список буде негласним, клієнту його не обов’язково бачити. Дотримуйтесь обраного курсу завжди, змінити це зможе лише кардинальна зміна стратегії бренду. Ми поділяємо умовні правила комунікації. Від бренду до бренду список може змінюватися:

 1. Ви звертаєтеся до клієнта на ти чи ви? Залежно від відповіді стане зрозуміло, на кого орієнтована компанія й чого намагається досягти.
 2. Завжди починайте комунікацію із вітання. Не забувайте про елементарні правила ввічливостіі. Продаватимете потім.
 3. Уникайте складних слів і складних думок. Це не означає, що до клієнта потрібно звертатися як до вихованця дитячого садка, але й життя йому ускладнювати своїм діалогом не варто.
   

І насамкінець

Може здатися, що ми тут займаємося вчительством, вчимо бренди розуму. Зовсім не так, ми підказуємо бізнесу, як позбавлятися слабких сторін, щоби ставати сильнішими. Водночас прокачуватиметься не лише конкретний підприємець, а й економіка країни, де він працює. А це вже схоже на місію. Невже не заради цього знайти свій Tone of Voice? Спробуйте, а Brander допоможе вам на цьому тяжкому шляху.

19 грудня 2022
5 / 5 (2 голоса)