Анатомія брендингу

245
7 хв.

Яскравий бренд видно здалеку. Він помітний і відрізняється від решти. Він приваблює до себе, ви хочете бути причетними до нього та знаєте, наскільки важлива покупка в саме цього бренду. Ви запитаєте: «А як щось без рук, навіть обличчя, може мати такий магнетизм?». Сьогодні я відповім на це запитання. Не так коротко, як ви любите, але ви зрозумієте в чому суть брендування й навіщо воно потрібне вашій компанії.

Розповідати історію планую, спираючись на етапи розробки. Кожен новий етап відкриє чергову особливість брендингу та людей, які за ним стоять. Це різні фахівці та зрозуміти процес створення бренду легше, якщо з ними познайомитись. Тому приготуйтеся навчитися:

 • привертати увагу цільової аудиторії;
 • підвищувати продаж;
 • знаходити своє місце над ринком;
 • створювати позитивний образ не пустою рекламою, а якістю товару та сервісу;
 • залучати інвесторів та партнерів.

Складники брендингу

Головна інвестиція в створення бренду — це час та терпіння. Створювати завжди непросто, тому спочатку п’ять разів повторимо фразу:

🧘‍♂️«Мій бренд можна прокачувати нескінченно!» 🧘‍♂️

Тепер вдихніть і видихніть, ми продовжуємо. Так, створення бренду нагадує створення скульптур. Якщо вирізати з мармуру багато та красиво, однозначно вийде Мікеланджело.

Етап#1 Ми вивчимо вас і ринок

Мікеланджело цього не міг, а ми можемо. Прогрес на нашому боці. Ім’я йому аналітика та data! У процесі дослідження ми побачимо можливості вашої ніші в бізнесі, чим живе споживач і навіщо йому потрібні ви.

До речі про споживачів. Вони тут взагалі найголовніші й ми раді вміти продавати їм те, що ви виготовляєте. Це дає змогу робити брендинг — головний інструмент мистецтва продажів.

У цей етап входить, наприклад, контент-аналіз. Дослідження, яке виявляє тренди. Наприклад, на ринку каструль винайшли унікальну каструлю, яка сама варить пельмені. Може вам і варто змістити фокус із чайників на каструлі? +1 в скарбничку абстрактних натяків Brander. За необхідності проводиться ще докладніший структурно-функціональний аналіз. Тут маркетологи дивляться на виробників сировини, логістику, посередників, дистриб’юторів. Конкурентний аналіз покаже проломи в захисті вашого конкурента, у які ви вдарите, озброєні не лише бізнес-ідеєю, але і знанням!

Етап#2 Неймінг

Неймінг — це створення унікального імені. Сьогодні це зробити дуже складно. Машини можуть генерувати вам дві сотні однакових млявих варіантів, але вони не принесуть результату. Тому для справжньої творчості потрібні люди. Від того, наскільки помітним, гучним і читаним, якщо хочете, зрозумілим, буде ваше ім’я — залежить із якою швидкістю ваш кораблик рушить у буйне море з акулами.

Коли підбираємо нове ім’я для бізнесу, дотримуємося пунктів:

 1. Як сприймається ім’я, звучить, чи можна його сказати за один видих.
 2. Юридична чистота, доступність домену.
 3. Що описує? Яка перша асоціація буде у клієнта?
 4. Чи легко назва ляже на банери, шапку сайту, у соціальні мережі?
 5. Чи немає в ньому пахучого прикрашання («Золоті руки», «Чудовий шифер», «Чудова сантехніка»).

Якщо у всіх варіантах зелене світло, у нас переможець. У більшості випадків переможців декілька і всі вони вирушають до суду замовника. Вибрати найкращий варіант іноді складніше, ніж придумати його.

Етап#3 It's all about a style

Для країн колишнього СНД стиль — складний аспект і потребує доопрацювання. Усі ми втомилися від нескінченної одноманітності та все того ж прикрашання, тільки тепер дизайнерського (дешеві вензелі, попсові шрифти, брак геометрії образу). Brander розробляє фірмові кольори, унікальний шрифт та візуальну айдентику. Вас мають зустріти за одягом, а полюбити за продукт.

Перший елемент — логотип. Це символ, який першим потрапляє на очі та від його сили та ясності залежить, як довго він залишиться в інфополі. Емблема має сприйматися легко та передавати основну суть. Думайте про яблуко від Apple, голубів Nestle, фірмову «М» Mc'Donalds.

Заповіді створення крутого стилю:

 1. Не ускладнюйте там, де можна спростити.
 2. Не використовуйте стандартні шрифти в текстовому логотипі.
 3. Плоский дизайн зараз у моді, він може підійти саме вашому бренду.
 4. Трендово виглядають у дизайні також лайн-арти — малюнки, зроблені однією лінією).

Етап#4 Обгортка

Ви можете заперечити, що обгортка в інтернеті відіграє меншу роль, ніж у зовнішній рекламі. Ми не згодні. Як довго ви затримаєтеся на морально застарілому сайті, без сучасних потреб, нового двигуна та інтеграцій? Покупець однаковий, де б він не був. Він закохується очима, але на рівні інстинктів відрізнить класну роботу від посередньої. Не думайте його обдурити.

Дизайн задоволеного покупця:

 1. Високо інформативний, елементи відповідають один одному і формують єдину картинку.
 2. Через який образ виникає асоціація з товаром, чи це зрозуміє дитина?
 3. Чи сприймає споживач окремо вашу назву, логотип та дизайн. Дізнаємося про це в аналітиці.

За любов’ю очима незмінно слідує любов серцем і душею. У відносинах зі споживачем роль турботливого кавалера належить бренду. Він доглядає клієнта, говорить із ним і подає йому приклад.

Етап#5 Пуск

Це завершальна стадія розробки бренду. На цьому етапі важливо не втратити голову від майбутнього успіху та провести повторну перевірку роботи. Якщо потрібно, внести зміни.

Ми звертаємо увагу на:

 • чи відповідає бренд заявленої стратегії;
 • чи провантажується на сайті/застосунку контент;
 • чи працюють скрипти;
 • чи налаштований інструментарій для комунікації зі споживачем.

Ложка частих помилок

Насамкінець заведено говорити солодкі мотиваційні промови, але обійдемося без них, ок? Краще я підкажу, яких помилок уникнути брендінгу. Короткий, але ефективний список:

 1. Ви не зрозуміли мету свого бренду на початку роботи та довели до фінішу пустушку. Це складний варіант, якому не допоможе ні найкращий логотип, ні бронебійний слоган.
 2. Проігноровано дослідження. Тепер вас ігнорують потенційні покупці, яких ви не почали додавати до цільової аудиторії.
 3. Етапи брендування зроблено хаотично. Наплювавши на порядок, є ризик отримати наприкінці марну кампанію та профуканий бюджет.
 4. Бажання сподобатися всім спричинило те, що бренд не сподобався нікому. Він такий різноманітний, такий строкатий та різношерстий, що знайти дещо саме для себе не зміг ніхто з покупців.

Намагайтеся уникати цих помилок. Відкрийтеся знанням та довіртеся професіоналам. Якщо нам пощастило і ви довірилися саме Brander, знайте, ми тут, щоби подарувати вашому бізнесу крила, а також круту презентацію в мережі. Немає більше сил чекати, час діяти!

01 грудня 2022
5 / 5 (2 голоса)