Логотип — ваша унікальна позначка відмінності

336
4 хв.

Складно уявити успішний бізнес без розпізнавальних знаків. Одним із найпопулярніших і найпопулярніших із них є логотип. Завдяки йому у ваших клієнтів з’являється асоціація із брендом вашого бізнесу. Чим простішим і незабутнім буде цей символ, тим краще для вас. Сьогодні спробуємо розкласти питання на складники та розписати, навіщо вам взагалі потрібен логотип. Усе дуже суб’єктивно, але може вам саме це потрібно.

Чи варто морочитися?

  1. Наскільки сильно ви хочете виділятися

Відповідь на це просте питання часом виявляється для бізнесмена найскладнішим. Підприємець бачить перед собою кінцеву мету: усі конкуренти пригнічені, його ринкова частка найвища і всі дорівнюють його моделі бізнесу. Логотип серед інших пунктів, здається, маленьким і незначним. Шановні бізнесмени! Пам’ятайте, що з таких дрібниць і складається образ вашого бренду, його неповторне обличчя.

  1. Війна за довіру

Не варто думати, що клієнту достатньо лише класного продукту, а все інше якось саме. Йому подавай усе й одразу: логотип, слоган, промо-кампанію. Відкидайте стратегію «хай так» на ранньому етапі. Працюйте послідовно та не шкодуйте бюджет на дизайнера.

  1. Шанс підкорити клієнта

Логотип та інші візуальні елементи здаються незначними лише недосвідченим акулам. Згадайте яблуко Apple. Мова не повернеться назвати його незначним. Завдяки цьому логотипу компанія стала найвідомішою у світі, а охочих копіювати її відомі елементи дедалі більше.

Сприйняття покупця

Як ви вважаєте, у якого товару більше шансів завоювати покупця? Порожнього чи брендованого? Якщо ви вагаєтесь із відповіддю, дозвольте вам допомогти. Бренд — це історія та можливість користувачеві пов’язати себе з вашим продуктом. Він вагається, коли бачить кілька схожих продуктів на полиці, але фінально чашу терезів в одну зі сторін переважує саме сприйняття вас як бренду. Логотип — одна зі сполучних ланок у цьому ланцюзі.

«Публіка дурна, але її не проведеш»

Маркетологи часто говорять цю фразу, але звичайній публіці її рідко пояснюють. Спробую виправити ситуацію. Наївно вважати, що покупець у курсі кілотонн маніпуляцій, які ваша компанія робить, щоби завоювати його увагу. Однак, якщо ви чогось не робите, він бачить це відразу і відмовиться купувати ваш товар саме з цієї причини. Не за наявність, а за брак чогось.

Логотип у світі професіоналів

Українські дизайнери сьогодні стали просунутими та називають логотипом суворо графічну частину. Це унікальний малюнок поруч із написом. Згадуємо яблучко Apple.

Як же правильно говорити? Для цього знову доведеться звертатися до англійської мови. Беремо слово Logomark — графічна частина, малювання. Далі переходимо до Logotype. Це слово означає текстову частину, унікальний шрифт тощо. Є ще останнє, але не за значущістю, слово logo. Вважається, що це розмовне позначення кожної з частин окремо й може використовуватися в будь-якій варіації, залежно від контексту.

Термінології в дизайнерському середовищі приділяють не менше уваги, ніж у розбірках на форумах. Ми у святих війнах участі не беремо, але вважаємо за необхідне розставити всі крапки над «і».

Логічний висновок про логотип

Я не популяризатор логотипів і в жодному разі не тіньовий дизайнер, який шукає собі підробіток. Я думаю, що логотип потрібен бізнесменам для цілком конкретних цілей, хай вони можуть бути не видимі неозброєним оком. Як тільки у вас з’явилися думка: «А чи не час замовити собі логотип?», дайте відповідь на три головні питання:

Я хочу, щоби мене помічали?
Я хочу бренд?
Я хочу виділятися на тлі конкурентів?

Якщо у вас три «так», радимо не затягувати та негайно звертатися до менеджера Brander. Він познайомить вас із командою, може навіть з автором цих рядків. То що, до зустрічі?

24 листопада 2022
5 / 5 (2 голоса)