Створюємо ідеальний логотип

574
5 хв.

Brander називає логотипом текстовий або графічний символ, необхідний для всіх: компанії, організації, приватній особі, окремому продукту. Графічна суть бренду.

Логотип привертає увагу споживача та має вирішальне значення. Те, як ваш бізнес показує себе вперше, запам’ятовується найбільше, хоч подальші дії також відіграють величезне значення. Дозвольте зберегти вас від створення поганого логотипу. Для цього я розповім як зробити класний. Будьте уважні!

Дизайн за фактами

Є 3 ключові різновиди логотипів:

  • Ілюстративний — показує діяльність вашої компанії в моменті.
  • Графічний — може бути чітким, може бути абстрактним, але обов’язково узагальнюючим ідеєю компанії.
  • Текстовий — у буквальному сенсі, текст, здебільшого з унікальним шрифтом.

Дизайнери Brander дають докладнішу розгортку:

  • Довговічність — характеристика кращих логотипів (Apple, Mc'Donalds, Nike, Nestle)
  • Прочитність — споживач в інтернеті хоче простої інформації, тому пожаліємо його й позбавимо зашифрованих образів.
  • Імідж — можна заперечити, що імідж поняття суб’єктивне, але я скажу інакше. Сперечатися можна про стилістику логотипа, але імідж, що виходить від гарного лого, видно відразу, навіть якщо ніколи не милувався поганим.
  • Видимість — чи добре видно логотип хоча б із 5 метрів? Раптом ви вирішите розщедритися на зовнішню рекламу? Чи побачать логотип з іншого боку вулиці? «Так» на ці питання — ознака класного логотипа.
  • Запам’ятовуваність — і, нарешті, чи запам’ятає покупець вашого інтернет-магазину ваш фірмовий символ? Ми переконаємося, щоб це обов’язково сталося.

Логотип-вбивця

Уявляєте, буває такий пацієнт. На фото не наші роботи, але вони покажуть пояснити зворотний бік роботи над логотипом. Сторону зла. Тамтешні дизайнери явно ненавидять компанії, для яких працюють 😅

Ви тільки подивіться на цей мальовничий китайський храм:

Вам може здатися зовсім не те, що повинно, якщо подивіться на логотип цієї фармакологічної компанії.

А тут взагалі умора. Пекарня, що спеціалізується на запіканні матусь. Сподіваюся, усі матусі цілі.

Логотип-вбивця — найпідліша зброя з тих, що є на ринку. Його роблять руки професіонала, який повністю позбавлений смаку. Іноді він вирішує також позбутися здорового глузду. У цей момент народжуються перли, як на картинках вище.

А що зі шрифтами?

Нам не дуже пощастило із почуттям прекрасного. Упродовж багатьох років Радянський Союз вкладав у вітчизняних творців монументальну сірість, і вона наклала помітний слід. Після його розвалу художникам і дизайнерам довелося переучуватися з нуля. Вчитися вирішили не всі. Ті, хто залишився вірним радянському гарту, досі малюють логотипи чудовим перукарням «Олеся».

У жодному разі не засуджуємо колег, які обрали такий шлях. Комусь цю роботу робити треба. Однак будьте готові, що відповідний для успішного бізнесу логотип від таких фахівців ви не отримуєте. Вам потрібен професійний дизайнер на піку своєї форми, який живе візуальним мистецтвом. На вашу вдачу, у нас таких є ціла команда!

Покажи свої кольори!

Жовтий — оптимізм компанії та вселяє в покупця відчуття теплоти, радості та оптимізму.
Помаранчевий — дружній та схильний до інновацій. У своїй панелі часто використовують Microsoft.
Червоний — класичні дизайнери вважають його агресивним, але зухвалі новачки висловлюють їм почуття захоплення, невгамовної енергії та майбутньої розваги. Найкращий приклад — Netflix.
Зелений — здоров’я, природа, добробут. Улюблений колір екобрендів, а іноді та служб таксі. Згадуємо Bolt.
Фіолетовий — приміряють на себе бренди, які грають у розкіш. Можете побачити в салонах італійських бутіків та меблевих салонів.
Синій — я навіть винайшов би позначення «Facebook Blue». Компанія Цукерберга хоче, щоби їй довіряли та були впевнені в завтрашньому дні. Синій колір впливає саме так.

Форми логотипів

Мені почулося або ви сказали, що форма це зовсім не важливо? Напевно, справді почулося. Ось доказ важливості форми. Усі зазначені компанії відомі більше не за іменем, а за символом, що стоїть за ним.

Зверніть увагу, наскільки прості ці символи. В них одночасно є мінімалізм і геометрична вивіреність. Я спеціально не пишу їхню назву, щоби ви самі розгадали. Не підглядайте, впевнений — у вас вийде з першої спроби.

Робіть просто!

Це, мабуть, головна порада, яку я можу дати. У професійному логотипі найпривабливіше — це лаконічність у дуеті з інформативністю. У статті я перерахував як хороші приклади, так і огидні. Якщо ви лише окинувши поглядом абзац із картинкою, зможете відрізнити 💩від 🔥, Brander — найкращий ваш вибір. Вступайте до наших струнких лав борців із «прикрашанням»!

05 грудня 2022
2.3 / 5 (3 голоса)