Ваш базовий набір бренд-елементів

373
6 хв.

Ми сприймаємо бренд як єдине ціле. Розкладати його на блоки краще у вільний від споглядання час. Ми з радістю зробимо це за вас. Друзі з Brander роблять саме так.

Якщо Всесвіт складається з елементів, то бренд і поготів. Він об’єднує під своїм невидимим дахом кольори, звуки, текст, рушійну ідею. Розбирати його на частинки виявилося дуже цікавим заняттям. Його результатами ми поділимося далі. Дякую за увагу 🥰

Прочитай склад!

Якщо ми дізналися, що брендинг складається з відмінних між собою елементів, непогано б у них розібратися, чи не так? Ми виділяємо 6 бренд-елементів і розуміємося на кожному з них. Ділимося досвідом, подякуєте пізніше.

Затишний логотип

Важко сьогодні знайти бренд, який взагалі не мав би логотипу, хоча б текстового. Усі неодмінно намагаються знайти свій унікальний набір графічних елементів, виділити цим свою особливість. Логотип — це приємна асоціація з брендом у голові, часто — перший досвід спілкування з брендом. Хороший логотип цінують навіть ті люди, які нічого не тямлять у дизайні чи мистецтві. Адже саме за цей логотип та свій незабутній досвід вони готові платити скільки попросять.

Візуальна презентація бренду без логотипу здається мені неможливою. Вибравши підкорювати серця покупців, їх сприйняття потрібно стимулювати на кожному етапі занурення споживача в бренд. Логотип зустрічає його на першому рівні та веде за ручку до останнього.

Улюблені кольори

Якщо компанія хоче виділятися за високими ставками, їй потрібне унікальне УСЕ. Кольори це точно. Ось вам плиточка від Google. Microsoft використовує схожі кольори, але й палітра унікальна й має свій порядковий номер. Розробка унікального кольору наголошує на вашому статусі. Безумовно, можна взяти з об’ємної палітри загальнодоступних кольорів, але як звучить 'Google Red'. Аж подих тамується!

Сьогодні кольори дають змогу прочитати особистість вашого бренду й на рівні візуального сприйняття підказати споживачеві, що він отримає, якщо вам довіреться. За кольорами справді стоїть тонка психологія. Завдяки цій особливості наш бренд набуває небаченої сили емоційного впливу.

Прихильність геометрії

Форма — складник брендингу, який продовжує справу, закладену кольором та логотипом. Вона тішить око споживача. Форма присутня також у логотипі та шрифтах (про шрифти поговоримо трохи пізніше). Навіть фон вашої вебсторінки має форму. «Виходить форма дуже важлива?» — підтверджую, дуже важлива.

Деяким може здатися, що форма нічого не важить. Мовляв, навіщо приділяти їй стільки уваги, але подивіться на те, як оформлені сайти ваших улюблених брендів. Візьмемо найкращий приклад — Apple. Їхній сайт — ніби візуальне продовження iPhone, згодні? Це брендинг формами в його найкращому прояві.

Пробивний слоган

Нам цікава фраза, яка зможе показати найкращі та найпродуктивніші риси вашого бренду в кількох словах. Бренди прагнуть стислості, адже немає часу на розжовування клієнту, що ви презентуєте. Короткий місткий меседж — у вас є кілька секунд, щоби виявити свої чари.

На зображенні глава бренду DollarShaveClub — виробників бритв. Кілька років тому вони наробили чимало галасу своєю зухвалою рекламою. Особливо публіці запам’ятався їхній слоган. Понад мільйон замовлень товарів після рекламної кампанії «Our blades are f**king great». Ось вона сила слогана.

Tone of Voice

Для вітчизняного бізнесу це порівняно нове поняття в комунікації зі споживачем. Тут не про те, що ми говоримо, йдеться про те, як ми це робимо. Найчастіше виявляється, що емоція — це ключовий показник покупки та лояльності бренду. Ми закликаємо бренди думати про себе як про людину. Це руйнує бар’єри між ним та майбутнім споживачем. Зближує їх і дає змогу говорити однією мовою.

Голос бренду формується завдяки Tone of Voice. Він відбивається в безпосередньої комунікації (ролик з участю актора), а також у назвах. Якщо йдеться про ресторан, їх фірмовий бургер міг називатися «Булка з яловичиною, сиром і секретним соусом», але називається «Біг Мак». Ця назва є основою того, що ми любимо в McDonald's і основа їхнього Tone of Voice.

Кут позиціювання

Уявіть, що позиціювання це ваше місце на ринку. Якщо зробити все правильно, ви займете нішу, на яку ніхто не захоче претендувати, ґрунтовно не підготувавшись. Але ми з вами це передбачили, тому завжди маємо плани «б» і «в».

Позиціювання дає змогу виділити особливість, яка стане характерною у разі протиставлення із конкурентом. Це може бути приваблива ціна, особливість сервісу, яскравий колір чи оксамитовий голос бренду. Традиційно, споживач любить впевнені в собі оптимістичні компанії, які можуть максимально захистити його від буденності та туги.

Висновок

Український бізнес має приділяти брендингу значно більше уваги, ніж робить це зараз. Ми бачимо, що ситуація з кожним роком змінюється на краще. Надходять запити розповідати підприємцям про брендування, навчати їх методів, які вони відчувають нутром, але не знають, як правильно втілювати. Для цього й потрібні подібні статті-розбори. Любіть свій бренд і плекайте його. Ставтеся як до власної дитини. Можливо, якось саме ваш приклад ідеального брендування розбиратимуть на уроках престижних бізнес-шкіл?

22 грудня 2022
5 / 5 (3 голоса)