Енциклопедія графічного дизайну

587
7 хв.

Сьогодні поговоримо про візуальну комунікацію. Графічний дизайн є одним із найпоширеніших її інструментів. З його допомогою можна висловлювати ідеї, смисли, людські цінності. Для цього є сотні шрифтів, мільйони зображень та терабайти відео. Графічний дизайн є відносно новим відгалуженням, тому щороку набір прийомів, що використовуються місцевими майстрами стрімко збільшується. Я розповім вам усе, що знаю про ремесло, а ви уважно прочитаєте і після, сподіваюся, додасте графіку до свого унікального бізнесу.

Дисклеймер

Хвилина пояснень. Далі буде пункт, який відповість на ваші питання, пов'язані не тільки з різновидами графічного дизайну, але і розповість про сфери, де конкретний дизайн необхідний і проявляє себе найкраще. Тож фінальне напуття перед початком.

Графічний дизайн сьогодні регулярно застосовується практично у всіх сферах бізнесу. Підприємці зрозуміли, що не мають можливості вирішувати всі завдання, що стоять перед ними, одним інструментом, тому довелося підключати кілька. Дизайнерські відділи сьогодні – це не закостенілі ботаніки, а гнучкі майстри, які підлаштовуються під усі існуючі жанри графічного мистецтва.

Ваш amigo, графічний дизайн

  1. Графічний дизайн як основа візуальних особливостей бренду

Якщо ви не до кінця розумієте, що таке брендинг, раджу почитати мою статтю. Вона цікава і не дуже велика. Після цього, з новими знаннями, продовжуйте читати цей блок.

Брендам потрібен унікальний відомий дизайн, який відрізнить їх не тільки від прямих конкурентів, а й від десятків тих, хто робить замах на трон. У подібному дизайні не лише приємні оку графічні елементи, а й цінності компанії, ідея та місія. У разі графічний дизайн відповідає створення індивідуальності для компанії. Він пов'язує бренд з аудиторією, не кажучи ні слова.

Графічний дизайн для брендів часто називають айдентикою. За допомогою айдентики можна розповісти історію компанії, але головне – передати клієнтам емоцію. Продаж емоції, напевно, ключове завдання під час роботи з ЦА. Однак це не лише завдання дизайнера, на емоційне залучення працює вся команда.

Айдентика охоплює брендбук, логотипи, мокапи, ілюстрації, шрифти, фонові елементи, іконки, кольори та інші візуальні елементи. Дизайнер здатний вирішити завдання клієнта за допомогою будь-якого носія візуальної інформації.

  1. Маркетинг та рекламна графіка

Що для мене ефективний маркетинг? Це рішення, що ґрунтується на бажанні аудиторії та може багато в чому випередити його. Це спосіб спілкуватися та приносити пряму користь, вирішувати закостенілий біль. У 60-ті роки рекламні агенції покладалися на текст і фото, тепер інструментарій маркетологів розширився до небувалих розмірів. Графічний дизайн змушує бренд говорити, а також залучати нових представників вашого бренду.

Дизайнери в маркетингу вдень і вночі займаються реалізацією стратегії. Найчастіше у компаніях є від декількох графічних дизайнерів до повноцінного відділу. Якщо виконавців вистачає, то кожному дають окремий елемент реалізації проекту, щоб тримати його візор у чистоті та не допускати вигоряння.

У 1960-х дизайнери орієнтувалися на друковану графіку. Зараз це поліграфічна продукція та цифрові активи, у тому числі рекламні оголошення, буклети, банери на сайт, оформлення соціальних мереж та багато іншого.

  1. UI (User interface) — дизайн інтерфейсу користувача

Це проєктування інтерфейсів для ПЗ, сайтів або додатків. Інтерфейс – своєрідний простір для взаємодії програми та користувача. Від майстрів цієї професії потрібне розуміння на глибинному рівні проблем користувача, але також "машинне" мислення, адже без знання мов програмування не варто думати про UI. Дизайнер знає, що його завдання — задовольнити користувача крутим інтерфейсом. Інші завдання відходять на задній план.

Інтерфейси користувача об'єднують у собі всі елементи, які ми бачимо, заходячи в додаток або на сайт: кнопочки, поля, анімації, екран. Тобто наш інтерфейс може бути та має бути одночасно приємним та функціональним. Естетичну функцію часто закриває графічний дизайн. Його оптимальна робота та презентація неможлива без налагодженої функціональної частини, тому майстру необхідно володіти базовими навичками HTML, CSS та JavaScript.

UI-дизайн застосовують в іграх, сайтах, мобільних та десктопних додатках.

  1. Графіка в публікаціях

Публікації — мабуть, найяскравіший та найефективніший засіб комунікації з користувачами. Якщо вам потрібно доносити довге повідомлення текстом або відеопоясненням, графічні елементи зможуть не тільки розбавити вашу нудну браваду, а й привнести комплекс. Ви помітити не встигнете, як оволодієте увагою користувача. Можна сказати, що це сила вашого геніального повідомлення, але я звик бачити результат у дрібницях. Оскільки візуальні елементи людське око зчитує зі швидкістю 13 мілісекунд, а на текст йде у два-три рази більше, стає зрозуміло, що сила не тільки в цьому.

Публікацією можна назвати й сторінки вашого брендбука. Враховуючи важливість цього документа, раджу направити туди всі найсильніші засоби, які є у вашому арсеналі. Бьюся об заклад, хороший графічний дизайнер знає про брендбуки все. Деякі бізнесмени плачуть, що в них такого кадру немає. Не бачу проблему — знайдіть фахівця, знайдіть для нього гроші та перестрибуйте свою планку.

Приклади: публікації в соцмережах, відеоповідомлення з поясненнями, брендбуки, газети та журнали. 

  1. Моушн-дизайн

Це анімаційна графіка, тобто, ми говоримо про об'ємні проекти. Вони включають десятки найрізноманітнішої анімації та ефектів, а також картинки та тривимірні об'єкти, які оживають. Особливо популярний моушн у середовищі digital, контент-мейкерів, творців кінематографу та телебачення. Більш детально вивчити це питання ви можете в іншій нашій статті.

Графічний дизайн з кожним днем ​​стає популярнішим. Нові фахівці тепер затребувані також у рекламі, маркетингу, блогерстві та інших сферах. Бренди вирішили масово оживати та анімують свої логотипи та сайти. Все це покриває робота моушн-дизайнера.

Моушн-дизайнера чекають в анімаційних студіях, рекламних агентствах, на телеканалах та в кіно. Розробляти потрібно анімовані об'єкти інтерфейсу, дизайну, стилю, а також розвивати невербальну комунікацію бренду.

Арівідерчі!

Сподіваюся, цей вступний гайд у світ графічного дизайну виявиться корисним будь-кому, хто його прочитає. Безумовно, всі темні закутки та технічні особливості професії він не покриває, але дізнатися основу дозволяє з лишком. Я пишу подібну статтю для тих бізнесменів, які не знайомі зі сферою і хочуть застосувати до свого бізнесу ці елементи. Можливо, вам не вистачало кілька забавних гіфок, щоб прийняти правильне рішення?

15 грудня 2022
5 / 5 (2 голоса)